problem s ati

Sekcia: Ostatné 22.03.2005 | 09:56
matelo   Návštevník
Zdravim Pouzivam SuSE 9.2 na notebooku ASUS s graf.kartou ATI Mobilty Radeon 9700. Nejde mi zapnut 3D akceleraciu.Stiahol som nejaky balicek z ATI stranok, nainstaloval ho ale stale to nefunguje. Neviete co s tym?
    • Re: problem s ati 22.03.2005 | 09:49
      geno   Návštevník
      Caf. Neviem, ale ati maju naprd spraveny instalator. Takze vyskusaj toto : ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/supplementary/X/ATI/suse92/i386/fglrx/8.10.19/ Tam si stiahni obidva rpmka, precitaj readme a rob to presne ako to tam pisu. Mne to ide. Hlavne to rob ako root a vypni si X (prepni sa do konzoly - CTRL-ALT-F2, nahlas sa ako root a napis init 3. Po skonceni zase init 5) V ovladacom paneli potom nechaj nenakonfigurovanu 3d (myslim ze cez yast nejde aktivovat 3d) Vela stastia ;)
      • Re: Re: problem s ati 22.03.2005 | 09:56
        geno   Návštevník
        A este som zabudol, zalohuj si pre istotu XF86 configy, keby sa daco pototo, tak ich len prepises starymi. A dufam ze si si zalohoval tie xf86 configy aj pred instalaciou toho ati drivera z www.ati.com, lebo on tam popise vela bludov a potom by ti to nemuselo ist. Napriklad nespravne cesty k fontom, pomiesa monitory, screene atd. atd. BTW. suse 9.2 ma X.org, takze configuracny subor je xorg.conf, ale to je iba linka na XF86 config