posledne distro

Sekcia: Komunita 04.11.2006 | 11:57
fathum   Návštevník
kolko distribucii ste skusili, kym ste nasli tu svoju naj?
    • Re: posledne distro 05.09.2006 | 02:04
      Avatar nardew debian  Používateľ
      1
      • Re: posledne distro 10.01.2007 | 20:09
        nisto   Návštevník
        SuSE 6.4, RedHat 7.2, Mandrake 8.1, SuSE 9.2, Mandrake 9.2, SuSE 10.0, SuSE 10.1, Ubuntu 6.06 - ten isiel po chvili prec a momentalne SuSE 10.2 a uplna spokojnost - este rozmyslam Debian ale cakam na stable...
    • Re: posledne distro 05.09.2006 | 07:43
      Stano   Návštevník
      25 - zalozene na vsetkom moznom
      • Re: Re: posledne distro 05.09.2006 | 08:10
        Ludo   Návštevník
        :)) ze si to vobec pamatas...
        • Re: Re: Re: posledne distro 05.09.2006 | 11:32
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          niekolko verzii OS Windows, jedna verzia BSD (desktop bsd 1.2) a stado skutocnych linuxovych distribucii... ak by som ich mal vsetky ohodnotit ako v skole, tak by to bolo asi nasledovne... samozrejme je to MOJ SUKROMNY NAZOR, a ten ma kazdy iny... mandrake a mandriva - 2- suse -3 slackware -3 gentoo - radsej nehodnotim :) ubuntu a kubuntu 5.10 - 4 ubuntu a tak dalej 6.06 - 1- fedora core - 4- freespire - 3 slax - 2
    • Re: posledne distro 05.09.2006 | 11:51
      fathum   Návštevník
      ja ich mam na krku tusim 18, ked som dobre spocital instalacky :) ....ale islo o trosku menej zname distra ako dreamlinux, mepis, stx, vector ...ale aj o tie "velke" suse, mandriva, fedora a pod.....a zakotvil som pri ubuntu 6.06, ale dost ma laka instalnut este raz Mepis, lebo vyuziva ubuntu repozitare a standardne ma KDE, no nie je to kubuntu :)
    • Re: posledne distro 05.09.2006 | 13:30
      Stano   Návštevník
      nasli tu naj... tu sa trosku zastavim... predstav si studenta, ktory skusi napriklad mandrivu a suse... viac sa mu zapaci suse, tak to bude pre neho naj... ale ako sa bude viac "zdokonalovat", tak moze skusit nieco dalsie a dalsie... a okrem toho, myslis si napriklad ze ja mam tu naj? :) najlepsi OS by bol kombinacia windowsu, linuxu, BSD, mac os x a neviem coho este... predstav si system, ktory by: - bol jednoduchy, schopny fungovat aj uplne bez textoveho rezimu, mal najlepsiu podporu hw a vecsina softu by bola nan robena - bol by zadarmo, mal by live cd, totalne bezpecny - rychly - pekne graficky prepracovany - schopny fungovania na akejkolvek platforme - bezchybna podpora vsetkych jazykov a tak dalej a tak dalej :)
      • Re: Re: posledne distro 05.09.2006 | 13:53
        fathum   Návštevník
        jj ....sladke sny a financna politika :)
      • Re: posledne distro 10.01.2007 | 19:57
        nikto   Návštevník
        On sa pytal na "tu naj pre teba" - ktora ti najviac vyhovuje.. Trosku zcesty pises ..
    • Re: posledne distro 05.09.2006 | 20:09
      1C4   Návštevník
      skusil som 5 distro za 5 rokov skoncil som pri gentoo
      • Re: Re: posledne distro 05.09.2006 | 20:16
        Avatar chembro   Používateľ
        tak to si dobry. ja som potreboval vyskusat 52 distier v roznych verziach, z toho cca 46 cez maturitny polrok, aby som pochopil, ze Gentoo forever 8-)
        • Re: Re: Re: posledne distro - taky os existuje 05.09.2006 | 21:24
          skywaker   Návštevník
          Predstav si ze taky operacny system sa vyvija a vola sa Haiku OS. Je plne graficky - teda nema textovy rezim, ovsem ma aj terminal ak by to niekto potreboval. Je postaveny na modularnom mikrojadre to znamena ze ak ti spadne zvuk alebo siet staci restartovat prislusny server a ide to znovu. Podporuje mnozstvo driverov ako su nvidia ci radeon graficke karty ovsem zatial je este vo vyvoji a je dostupny vo forme Qemu a VmWare obrazov. Je open source pod MIT licenciou... A zdrojove kody spakovane zaberaju 130MB (tar.gz) Pre viac info: www.haiku-os.org, nechcem tu robit reklamu ale ved je to free os takze preco tu to nenapisat. ak mas qemu tak skus, tu najdes qemu a vmware obrazy: (http://www.haiku-os.org/wiki/index.php?title=Haiku_HD_Images) , mozno za mensi problem je ze vyuziva gcc 2.95 koli tomu aby bol binarne kompatibilny s BeOS R5, na ktorom aplikacie boli kompilovane tymto kompilatorom ale dalsie verzie uz nebudu velmi strikne sa drzat kompatibility s BeOS a pouzije sa novsie gcc4 ... Ja osobne teraz bezim na Ubuntu 6.0.6 - je to naj distro - co sa tyka inej distribucii tak Mandriva a este Arch Linux alebo Ark Linux
        • Re: posledne distro 10.01.2007 | 20:54
          Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
          ha ja som skusil arch a iba som videl suse a hned som za rok skocil na gentoo lebo gentoo je podla mna da best :P
          "IB, thy name is homework." -- IB
    • Re: posledne distro 05.09.2006 | 22:02
      :-)   Návštevník
      moja prva distribucia bol debian a pri nom som aj zostal. ale vyskusal som aj ine distribucie aby som vedel ako sa spravaju. dost sa mi pozdavali aj slackware a gentoo (skoda ze nemam poriadny pristup na net - v tomto ohlade niet nad 2 dvd debianu:-)).
      • Re: Re: posledne distro 05.09.2006 | 22:44
        slackware   Návštevník
        to se snad neda spocitat a nevim jestli jsem u posledni coz je arch , ale oslovily me slackware, gentoo a momentalne arch :)
    • Re: posledne distro 05.09.2006 | 23:32
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ma tu niekto skusenosti s red hatom? nie s fedorou ani s red hatom enterprise... ale klasicky starucky cerveny klobucik :)
      • Re: Re: posledne distro 05.09.2006 | 23:49
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        a co s nim?
        Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: posledne distro 06.09.2006 | 21:18
        -   Návštevník
        no, v podstate ak sa pozries na poslednu free verziu red hat 9 a fedora core 2 ktore som skusal tak su v podstate take iste - az na novsie verzie niektorych balikov vo fedora core
      • Re: Re: posledne distro 07.09.2006 | 13:11
        Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
        redhat 6.2 redhat 7.1 redhat 7.3 redhat 8.0 postupne, ako vychadzali... pamatajet :] ale na mojom stroji v podstate realne bezal iba mandrake 9.2 ako akasi hracka popri windows 98 cca 2 tyzdne, a potom slackware... a u slacku som ostal...
      • Re: Re: posledne distro 07.09.2006 | 13:45
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        RedHat 7.2 je vyborny, doteraz ho mam nainstalovany
    • Re: posledne distro 06.09.2006 | 14:43
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ja som tiez vyskusal plno a nakoniec som zakotvil u vlastnej. Vseto je presne take ako to chcem.
      • Re: Re: posledne distro 06.09.2006 | 17:17
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        to mas smolu, ze si musis robit vlastnu, aby si mal vsetko tak ako chces :)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: posledne distro 06.09.2006 | 18:15
          skywaker   Návštevník
          a co tak GoboLinux???
          • Re: Re: Re: Re: posledne distro 06.09.2006 | 23:27
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            nedodrzuje fhs/fsstnd!
            • Re: Re: Re: Re: Re: posledne distro 07.09.2006 | 17:07
              skywaker   Návštevník
              nedodrzue a co !!!! ak ten sposob aky vyuziva je dobry tak co? ale ja ho si neinstalujem ale len pouzivam LiveCD...
    • Re: posledne distro 08.09.2006 | 05:13
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Nejakych 8 tusim... uz si to moc nepamatuju :)
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
    • Re: posledne distro 21.10.2006 | 20:04
      mic   Návštevník
      Mandrake, Gentoo, Slackware, Debian sarge, Debian unstable a pri nom som aj ostal...
    • Re: posledne distro 23.10.2006 | 03:03
      Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
      red hat, suse, mandrake, slackware a teraz ubuntu... ale naj sa mi pozdava slackware, asi zvolim navrat ked bude cas
      • Re: Re: posledne distro 03.11.2006 | 22:18
        stewe   Návštevník
        chcel som vyskusat linux, a ta cesta bola dost strastiplna, takze :D ako prvy som instaloval mandrake 9.1 tusim este na stary pentium 133 :D to teda vazne slo pomaly, potom este parkrat ten carovny Mandrake, potom suse nejaky z casopisu, potom Knoppix, Suse live, Slax
      • Re: Re: posledne distro 03.11.2006 | 22:20
        stewe   Návštevník
        chcel som vyskusat linux, a ta cesta bola dost strastiplna, takze :D ako prvy som instaloval mandrake 9.1 tusim este na stary pentium 133 :D to teda vazne slo pomaly, potom este parkrat ten carovny Mandrake, potom suse nejaky z casopisu, potom Knoppix, Suse live, Slax
    • Re: posledne distro 04.11.2006 | 11:57
      Avatar snup *buntu, deb  Používateľ
      moj postup... ubuntu 5.04 to bolo asi prve ale nebol net... ;( openSUSE... madrvia slackware (celkom sa mi pozdaval) Mo Mentalne som teraz na ubuntu 6.0.6 velmi rozmyslam nad debianom.... to ma bracho nakazil
      su: Sorry
    • Re: posledne distro 10.01.2007 | 11:14
      jaro   Návštevník
      ja ich mam za sebou asi 10 a prave vcera som si nainstaloval DreamLinux, je to celkom pekna distribucia, ibaze zatial nema velku podporu vo forach, ale vzhladom na to ze vyuziva debian repository tak to nie je az taky problem
    • Re: posledne distro 10.01.2007 | 12:36
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Jednu - Mandrake 2005 - išiel ako spotená rybička. Potom som prešiel na SuSE a to ide svižnejšie. Asi pri ňom aj ostanem...
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: posledne distro 10.01.2007 | 13:23
        xx   Návštevník
        uz ma seru ludia co si napisu Distribucia: Win XP, kua vam uz uplne j....e??
      • Re: posledne distro 10.01.2007 | 20:57
        Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
        a skus gentoo alebo arch lebo tie idu este 'sviznejsie' :D
        "IB, thy name is homework." -- IB
      • Re: posledne distro 11.01.2007 | 16:59
        Avatar Linux Mint 18  Návštevník
        • Príspevok bol vymazaný.
    • Re: posledne distro 10.01.2007 | 13:47
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      asi 13 distier som presiel. Najistejsi je podla mna Dapper. Este sa hrajem s Dreamlinxom, uvidim co to da. Hlavne nech je to debian-like system
    • Re: posledne distro 10.01.2007 | 13:59
      Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
      no ja som svoju naj nasiel na druhy krat :) prvy bol archlinux
      "IB, thy name is homework." -- IB
      • Re: posledne distro 10.01.2007 | 23:54
        Avatar srigi   Používateľ
        preco si opustil Arch? Gentoo je predsa narocne na cas. Typujem, nedas dopustit na USE=?
        • Re: posledne distro 11.01.2007 | 00:03
          Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
          Kto hovori ze som opustil arch? Arch mam stale na notebooku skrz to ze compilovat na tom processore by bola osudova chyba. Gentoo mam na mojej debne ktoru pouzivam najcastejsie.

          presne tak nedam dopustit na USE :-D
          "IB, thy name is homework." -- IB
    • Re: posledne distro 10.01.2007 | 14:42
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      2; na 3. som zostal
      mandrake 10.1 , ubuntu 5.10 , SuSE . Potom som skúšal Mandrivu 2007, Ubuntu 6.06, DreamLinux ale zostávam na SuSE 10.2
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: posledne distro 10.01.2007 | 22:52
        Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
        Mandrake 10.0
        Mandrake 10.1
        Fedora
        Mandriva 2006
        Mandriva 2005 (na 2006 mi nesli usb)
        Suse 9.cosi
        Suse 10
        Slackware
        Debian
        Ubuntu
        Kubuntu
        Xubuntu
        Zenwalk 3
        Xubuntu
        Zenwalk 4
        Xubuntu
        Zenwalk 4
        Zenwalk 4.2

        Popri tom sa objavil : Slax, Knoppix, nespusteny KateOS a este min. 2 distra, na ktorych nazvy si momentale nespomeniem.
        Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
    • Re: posledne distro 10.01.2007 | 23:57
      Avatar srigi   Používateľ
      Asi 7-8, dnes valim (doslova letim, by ste mali vidiet ten boot) na Arch linuxe. Tento system ma jednu vyhodu. Dava Vam skvely pocit, ked si system vystaviate od zakladu (to iste Gentoo a LFS). Ten pocit neprekona ziadne Ubuntu ani SuSE a pod.
      • Re: posledne distro 11.01.2007 | 00:05
        Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
        Presne tak. Gentoo a Arch linux su podla mna najrychlejsie distribucie, na ktorych si nainstalujete iba to co naozaj potrebujete a co vyuzivate.
        "IB, thy name is homework." -- IB
    • Re: posledne distro 11.01.2007 | 01:33
      Dumaru   Návštevník
      Mandrake 9.1
      Mandrake 10.1 (best)
      SuSE 9.2
      Mandriva 2006
      SuSE 10.0 (best)
      Fedora Core 5
      Ubuntu 6.06
      Mandriva 2007
      Debian 3.1r3
      SuSE 10.1
      Fedora Core 6
      Kubuntu 6.06
      Xubuntu 6.10
      + kopec Live CD
      ->
      Ubuntu 6.06.1 (best)
    • Re: posledne distro 11.01.2007 | 11:14
      Avatar chatpall   Používateľ
      RedHat 9.x, FC4, Ubuntu, Slax, Puppy, DSL. Ked bude vela volneho casu (asi nikdy uz) tak LFS. To bude nejaka posledna zastavka.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: posledne distro 11.01.2007 | 12:14
      tristan   Návštevník
      - Mandrake
      - Red Hat
      - Suse
      - Fedora
      - Mandriva

      Mnozstvo verzii, ale uspokojenie prinieslo az Gentoo :-) Sice potom, co som chytil do ruky FreeBSD sa pokoj nejak vytraca :-))