ubuntu 6.06 sudo

Sekcia: Konfigurácia 28.09.2006 | 22:11
martin   Návštevník
Zdravim. Stala sa mi jedna vec - priradil som heslo pre roota "sudo passwd root" po par experimentoch som sa chcel vratit spat do stavu v akom funguje ubuntu cize aby fungoval prikaz sudo. lenze sa mi podarilo zablokovat roota - prikaz "passwd -l root" no a teraz som v stave ze sa neviem prihlasit ako root. nefunguje ani "sudo" ani "su". nevedel by mi niekto poradit ako nastavit ubuntu tak aby opat fungoval prikaz sudo? dakujem
    • Re: ubuntu 6.06 sudo 27.09.2006 | 13:43
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      lol ... zabudol si heslo????
      • Re: Re: ubuntu 6.06 sudo 27.09.2006 | 13:52
        martin   Návštevník
        praveze nie. ale ked teraz napisem sudo a nejaky prikaz tak sa nic nestane. ked napisem su a zadam heslo tak ma to tiez nepusti dalej, proste tiez nemam povolenie pretoze ucet root je zablokovany po prikaze passwd -l root.
        • Re: Re: Re: ubuntu 6.06 sudo 27.09.2006 | 22:57
          WlaSaTy   Návštevník
          kto si nehekol vlastny stroj nie je spravca. nabootuj do single user modu a zmen si ho tam. uz sa to tu urcite moc krat riesilo, takze podrobny popis riesenia najdes velmi lahko.
          • Re: Re: Re: Re: ubuntu 6.06 sudo 28.09.2006 | 22:08
            martin   Návštevník
            Dakujem. vyriesene nabootoval som do single user modu a ak tivoval roota cez passwd -u root. len by som chcel vediet ako obnovim ubuntu do stavu aby sa dalo opat pouzivat sudo
            • Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 6.06 sudo 28.09.2006 | 22:11
              martin   Návštevník
              tak uz aj to mam len som zakazal opat roota a sudo funguje tak ako pred tym