krokove motorceky

Sekcia: Ostatné 09.05.2005 | 04:56
ondro   Návštevník
potreboval by som rozbehat krokovy motorcek pod linuxom. Ma niekto s tym skusenosti.....?
    • Re: krokove motorceky 27.03.2005 | 00:05
      Avatar ice Fedora Core 2  Používateľ
      A to je co prosimta ???
    • Re: krokove motorceky 27.03.2005 | 03:27
      peter golis   Návštevník
      s tymto ma skusenost vecsina z nas. ja osobne pouzivam niekolko takychto motorcekov. posuvaju mi citaciu mechaniku v harddisku, cdmechanike,... ale presnejsie informacie ohladom coho by neboli?
      • Re: Re: krokove motorceky 27.03.2005 | 14:19
        ondro   Návštevník
        Skor som myslel keby som mal taky motorcek externe pripojeny k pc a ci by sa nedalo pod linuxom ho ovladat.
        • Re: Re: Re: krokove motorceky 27.03.2005 | 15:13
          maros   Návštevník
          Ak teraz skusan Linux skusal si určite aj Win ako ti to išlo? Aj mna zaujima mech. cez PC
        • Re: Re: Re: krokove motorceky 27.03.2005 | 15:58
          peter golis   Návštevník
          dalo. ale podla toho ako je ten motorcek pripojeny k pc (cez lpt, com). a ci je na tom motorceku aj externa logika. ak uz clovek taketo veci robil, tak rozdiel oproti "inemu" operacnemu systemu je ze sa pouziva /dev/ttyS0 pre com1,...
          • Re: Re: Re: Re: krokove motorceky 01.04.2005 | 15:35
            Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ
            Plne suhlasim z predoslym.Kedysi som robil taky ovladaci program pre aritmu.(Na kreslenie plosnych spojov.) Nie je to nic tazke. Ked mas katalogove listy. No osobne by som to riadil cez nejaky uP a z PC iba posielal akesi prikazy.
            Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
    • Re: krokove motorceky 01.04.2005 | 18:03
      lapson   Návštevník
      skus www.linuxcnc.org oni tam pouzivaju krokove motory pokial si dobre pamatam tak riadene paralelom ale budes musiet zohnat alebo zbastlit nejake zosilnovace
      • Re: Re: krokove motorceky 09.05.2005 | 04:56
        Avatar Geralt   Používateľ
        Konecne nekoho napadlo ze krokove motory sa pouzivaju aj na CNC strojoch staci si pozriet stranky amaterov a ma hned inspiraciu len niektore riesenia su tak nakladne ze clovek si to nemoze dovolit ale su stranky kde su kompletne navody na domacu tvorbu a hlavne pre modelarov
    • Re: krokove motorceky 02.04.2005 | 13:52
      fredy   Návštevník
      V časopise INFOWARE sa rozbieha seriál o ovládaní a tvorbe externých zariadení cez PC s využitím linuxu. Možno by bolo dobré sa spojiť s autorom tohoto seriálu.