kubuntu

Sekcia: Ostatné 13.04.2005 | 16:19
transport   Návštevník
Mna by zaujimalo, kto vyskusal uz tu novu verziu co vysla nedavno, a ake mate s nou skusenosti a ake baliky vlastne idu do kubuntu a ci sa da instalovat chybajuci soft z netu aka je podpora hardware a tak..... diky.
    • Re: kubuntu 11.04.2005 | 17:07
      titanik   Návštevník
      no ja som akurat doinstaloval nove ubuntu a zatial je super!!! kubuntu je o tom istom len namiesto gnome je tam KDE. instalacia balickov je shodna z debianu takze ak xes nieco doinstalovat staci si najst deb balicky, co najdes aj na tejto stranke.
      • Re: Re: kubuntu 11.04.2005 | 17:10
        L3Go   Návštevník
        ja mam kubuntu a je to skvele :D
        • Re: Re: Re: kubuntu - Problem!? 11.04.2005 | 17:13
          Ykso   Návštevník
          Ludia pozrite moj prispevok o trochu nizsie,mam s nim nejaky problemik
          • Re 11.04.2005 | 20:36
            transport   Návštevník
            a mozem mat kubuntu nainstalovane aj spolu s windowsami? a ci rozbeham modem zadacom edge pod touto distr????????? prosim napiste mi na mail snooker@orangemail.sk
            • Re: Re 11.04.2005 | 22:40
              Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
              1. ked si sa na to pytal tu, nemal si zakladat novu temu 2. odpoved na otazku vo fore sa zvycajne nepise na mail ale aby som aj k veci: samozrejme ze mozes mat aj 10 os na jednom hdd, s modemom poradi snad nejaky jeho majitel, ja som spokojny uzivatel sanetu ;)
      • Re: Re: kubuntu 12.04.2005 | 00:24
        titanik   Návštevník
        chyba mi prepinanie do konzoly ctr-alt-f[1-7]. newiete niekto preco to tam neni? a este mi tam chyba zakladna aplikacia ako je mc ale doinstaloval som si, no mohla by tam byt.
        • Re: Re: Re: kubuntu 12.04.2005 | 22:37
          Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
          prepinanie konzoly ti chyba asi preto ze si si daco zle nastavil, mne to funguje, mc je v zdrojoch a ked sa neinstaluje defaultne, nemozes povedat ze tam chyba...
          • Re: Re: Re: Re: kubuntu 13.04.2005 | 01:49
            titanik   Návštevník
            no ja som nenastavoval nic. vie niekto kde sa to nastavuje?
            • Re: Re: Re: Re: Re: kubuntu 13.04.2005 | 11:02
              citro   Návštevník
              zdar ludkovia. tak som to tiez vyskusal a moj prvy dojem... nic moc. jedna dost podstatna vec mi prekaza. mozno som len prehliadol nastavenia, ale nejako sa mi nepodarilo prist na to ako rozchodit ucet root-a. a celkovo je to vsetko akasi zlepenina. ako obycajny uzivatel mam niektore root-ove prava, ale zase k niektorym nastaveniam sa nedostanem kym nie som prihlaseny ako root. problem je ale ten, ze som nikde pri instalacii heslo root-a nenastavoval, takze sa nemozem ani prihlasit. pozna niekto odpoved, alebo je to taky skutocne nepodareny produkt?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: kubuntu 13.04.2005 | 12:49
                Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
                rozhodne to nie je nepodareny produkt!! ubuntu nema root konto, vsetko sa robi cez sudo, ked vypyta root heslo, treba dat svoje user heslo root sa da samozrejme pridat ale je to zbytocne, staci spravne zeditovat /etc/sudoers (%admin ALL=(ALL) NOPASSWD:ALL tento riadok staci odkomentovat a pridat slovo NOPASSWD, clenom group admin budes myslim defaultne) a sudo ti pojde bez hesla, takisto si mozes porobit aj zastupcov do menu napr. "sudo synaptic" a samozrejme funguje aj sudo su
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: kubuntu 13.04.2005 | 16:19
                peter   Návštevník
                Uzivatel root je standardne vypnuty a prvy uzivatel ma moznost docasne ziskat administratorske prava systemom sudo (napr sudo prikaz). Ak chces byt v konzole ako root, staci zadat sudo -s alebo sudo bash. Ak chces silou mocou uzivatela root, tak mu nastav heslo (a pripadne si odstran moznost administratorskych prav z /etc/sudoers) ale IMHO je to zbytocne.