Problém s nabootovaním z diskety

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.02.2007 | 19:44
Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
Potrebujem pomôcť.
Mám Win (hdd250GB) aj kubuntu (hdd20GB). Na jednom aj druhom disku mám rôzne zavádzače (windowsácky a grub). Linux som inštaloval, keď bol disk s Win odpojený, pretože som nechcel prepísať windowsácky zavádzač. Ako primárny hdd mám nastavený ten s Win. Keď si chcem zapnúť Linux musím ísť do BIOSu a nastaviť ako primárny hdd s Linuxom. Chcel som si teda vytvoriť spúštaciu disketu pre Linux, aby som nemusel vždy prestavovať to, ktorý hdd je primárny.
Postupoval som podľa návodu na wiki (https://help.ubuntu.com/community/GrubHowto/BootFloppy). V setupe (v grube) však nenašlo nejakú e2fs_stage1_5 . Tak som ju tam teda skopíroval. Potom už setup zhodnotil, že je takmer všetko v poriadku (akurát tam bolo niečo s e2fs_stage1_5 (fd0), ale písalo pri tom niečo ako not fatal alebo niečo podobné - presne sa nepamätám). Vyskúšal som nabootovať z diskety. Najprv bootovalo stage 2, keď však chcelo naštartovať Linux, vyskočilo partition filesystem unknown a Linux mi nenaštartovalo. Nevedeli by ste mi s tým poradiť? Čo mám ešte spraviť?
:(
Ešte by som chcel doplniť, že na tom disku s kubuntu, ktorý chcem nabootovať, je defaultný súborový systém (počas inštalácie som nič nemenil), takže zrejme ext3.

Skúšal som aj GAG Boot Manager (ale vôbec nevidel partície s Linuxom-ani keď bol disk s Linuxom primárny, ani keď bol ako druhý) a tiež Smart Boot Manager (ten disk s Linuxom videl, ale keď som dal nabootovať, vypísalo znova to, čo aj pri diskete t.j. Filesystem Unknown). :(

Za rady vopred vďaka.