Prosim o radu s filmami a zvukom

Sekcia: Ostatné 21.04.2005 | 23:22
LinuxFTP   Návštevník
Mám SuSE 9.0. Môj problém spočíva v tom že ked si spustím Divixový ale avi film, tak obraz mi nejde. Prosím o radu. Dakujem. Druhý problém je že ked si spustím xmms a hudbu sem tam mi to v reprákoch divne zavrčí. Dakujem.
    • Re: Prosim o radu s filmami a zvukom 21.04.2005 | 16:15
      Peter   Návštevník
      skus xine!
    • Re: Prosim o radu s filmami a zvukom 21.04.2005 | 14:47
      peter golis   Návštevník
      takmer vsetky divix (mpeg4) filmy su v avi. vynimkou je napriklad matroska. Ale divx filmy sa nedaju spustit. Tie sa otvaraju v prehravaci medii. v akom prehravaci medii bol otvoreny dany subor/film? odkial pochadza dany film a aka je to verzia divx? ono si totizto kazdu chvilu niekto zmysli, ze ja trochu zmenim standard a potom to nejde prehravat. Ake kodeky (ffmpeg/xvid/...) su nainstalovane? ku zvukovke, aka je to zvukovka? je pouzita alsa alebo oss?
      • Re: Re: Prosim o radu s filmami a zvukom 21.04.2005 | 14:52
        LinuxFTP   Návštevník
        prehravac medii - vysvetli, co xine nieje prehravac medii? otvaral som to myslim Noatun, xine, a nieco s kavov (koffeine) alebo tak nejak. zvukovka je intergrovana kodeky neviem ake su naistalovane, nejradsejk by som s´tiahol nove ale neviem odkial a ten zvuk - alsa. Inak mne ide o obraz nie o zvuz. Dikes.
        • Re: Re: Re: Prosim o radu s filmami a zvukom 21.04.2005 | 16:13
          peter golis   Návštevník
          xine, kaffeine, totem, mplayer,... su prehravace medii. zatial stale nevieme v ktorom to nastava a ci sa to prejavi aj nejakou chybou alebo len tym ze je vystup z filmu cierny. moze byt ze je vybraty zly graficky vystup (xv,x11,dga,...) a ked nejde o zvuk, preco to tu bolo spomenute? nechapem ...
          • Re: Re: Re: Re: Prosim o radu s filmami a zvukom 21.04.2005 | 17:37
            LinuxFTP   Návštevník
            Zvuk? To je v prípade ked spustím hudbu v xmms alebo inom prehrávači, tak mi sem tam tak škrkne v repráku.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Prosim o radu s filmami a zvuk 21.04.2005 | 18:34
              peter golis   Návštevník
              to sa u integrovanych zvukoviek stava. ak sa jedna o alsu, tak treba zvacsit zasobnik pre prehravanie zvuku.
          • Re: Re: Re: Re: Prosim o radu s filmami a zvukom 21.04.2005 | 16:21
            LinuxFTP   Návštevník
            Nie o zvuk ako vravím nejde. Bolo spomenuté že zvuk ide v pohode. Len z obrazok mam problem. Vidim len Tmu. teda nič sa nezobrazí. a chybu? myslím že mi neičo vyhodí, ale neviem si spomenúť, ked tak zajtra. teraz som na windoze v robote:-(((
            • Re: Re: Re: Re: Re: Prosim o radu s filmami a zvuk 21.04.2005 | 16:58
              peter golis   Návštevník
              najrozumnejsie by bolo spustit prehravac medii z terminalu a pozriet ci nepise chybove spravy. alebo si nahodit The Movie Player. ja som si nim mal najlepsie skusenosti.
              • Re: Re: Prosim o radu s filmami a zvuk - Peter 21.04.2005 | 17:17
                LinuxFTP   Návštevník
                Môžem mi prosim ťa vysvetliť ako to spustim z terminálu? No sú veci ktoré zatial bohužial neviem ale chcem to vyriešiť :-)
                • Re: Re: Re: Prosim o radu s filmami a zvuk - Peter 21.04.2005 | 17:51
                  peter golis   Návštevník
                  no, najprv musis vediet ako sa vola dany program, a nie ako je definovany v menu. potom si musis spustit terminal (v dnesnej dobe sa uz jedna o emulatory terminalu) napriklad eterm, aterm, konsole,... dostanes sa do okna v ktorom mozes zadavat prikazy rucne. a v tomto "tvz" programe zadas nazov prehravaca medii a v nom uz pokracujes ako obvykle. co sa tyka roznych prehravacov, tak ja osobne pouzivam iba mplayer (linku som uz uviedol). ostatne mi nevyhovuju. bud vyzaduju kde ktore nemam, alebo nemaju zodpovedajucu podporu pre kodeky alebo nevedia robit v mnou preferovanom grafickom vystupe (kto si aspon raz zapol film na nvidii cez cvidix, pochopi).
    • Re: Prosim o radu s filmami a zvukom 21.04.2005 | 12:56
      otrek   Návštevník
      dakujem, za otazku aj mne sa to stava :)))))))))))))))))))))))))))) dufam, ze vies co som ti chcel povedat
    • Re: Prosim o radu s filmami a zvukom 21.04.2005 | 23:22
      mplayer   Návštevník
      najlepsi je mplayer.instlacia pekne popisana v doc a vsetky subory co treba su na ich official webe(kodeky a fonty+instal)a zatial som nemal subor co by mi neprehral...