Flarion a openSuse 10.2

Sekcia: Hardware a Drivery 05.04.2007 | 18:27
Braňo   Návštevník
ahojte, sice som tu nasiel nejake veci o tejto teme, ale ziadne konecne riesenie...som absolutny linuxovy laik, ktory chce casom eliminovat Mrkvosoft a preto som si paralelne na svojom laptope nainstaloval openSuse 10.2...vsetko mi ide okrem karty Flarion na pristup do Netu..najde sa tu niekto kto mne linuxovemu LAIKOVI, polopatisticky vysvetli STEP by STEP ako postupovat?..neziadam o pomoc typu daj si to do googla, to som niekolko krat urobil...hladam pochopitelne riesenie a hlavne chodive...vopred vdaka za vsetky pouzitelne odpovede.
    • Re: Flarion a openSuse 10.2 08.04.2007 | 11:35
      Boko   Návštevník
      Ahoj,

      Ak mas PCMCIA kartu tak ti mozem pomoct, tiez ficim na flarione pod opensuse 10.2 a nemal by byt problem to rozbehat. daj vediet ci pouzivas daco ako icq ci take daco, to bude asi jednoduchsie ako to tu pisat :)
      • Re: Flarion a openSuse 10.2 08.04.2007 | 11:39
        Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
        Ano ale ked to budete pisat tu, može to pomôcť viac ľuďom neskôr, ako keď si to píšete private medzi sebou.
        There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
        • Re: Flarion a openSuse 10.2 08.04.2007 | 12:04
          Boko   Návštevník
          To ma po mojom prispevku napadlo tiez :)

          Dobre tak to skusim popisat uplne dopodrobna ako som postupoval ja, ak si este spomeniem.

          Najprv treba doinstalovat balik kernel-source, najjednoduchsie cez yast.

          Nasledne treba pozriet aky je kernel, ale mal by byt 2.6.18 kedze sa jedna o opensuse 10.2 , treba si stiahnut
          http://www.pwc.sk/oss/ft1000_drv_1.6-2.6.18.tgz
          To su drivre na tu kartu pod dane jadro.
          No a k instalacii:
          z instalacneho CDcka treba spustit tu instalacku pod linux install.sh a v menu zvolit 1. Install/Upgrade FT1000 driver
          potom ctrl-c na ukoncenie.

          Nasledne treba rozbalit ten subor ktory sme stiahli, najlahsie cez mc (midnight commandera)
          Na tom CDcku treba ist do adresara bin v tom adresari pre linux a skopirovat ft1000.img a ft2000.img do rozbalenych drivrov z tej stranky.

          Nasledne uz treba len zinstalit. Chodte do toho adresara kam ste dali tie subory ft1000 a ft2000 a kde sa nachadza obsah rozbaleneho drivru zo stranky.
          Tam napiste v konzole make.
          Ak vypise ze nieco chyba, treba najst v balikoch cez yast co potrebuje ku kompilacii, nepamatam si uz presne co to chce tak napiste ak vypise chybu.

          Nasledne napiste sudo make install
          Zadajte heslo root-a . Malo by vsetko byt hotove, dajte reboot a uvidite ci sa vam rozsvieti karta a ci pojde internet.

          Ak akekolvek chyby vzniknu tak rad odpoviem :)
          • Re: Flarion a openSuse 10.2 08.04.2007 | 16:17
            Bilko   Návštevník
            ahoj mam suse 10.2 a pri instlacii mi napise nieco ako no rule to make target "driver". To je pri instalacii ovladacov z cd. ked spustim tu druhu instalaciu tak mi to ide len ked predtym nainstalujem gcc cez yast, ale tiez vyhodi nejake chyby a celkom do dokur.. linux, potom uz nejde zvuk a vela dalsich veci. mohol by si prodim napisat presny postup, co a ako treba nainstalovat aby to slo? Dakujem
            • Re: Flarion a openSuse 10.2 08.04.2007 | 16:34
              boko   Návštevník
              Tie drivre na CDcku su na inu verziu kernelu, preto ti to pise tu chybu.
              gcc je treba ku skompilovaniu toho novsieho drivru z internetu, je mozne ze ti chyba dajaky balik k tomu, mohol by si prosimta sem pastnut posledne riadky toho vypisu? je mozne ze ti chyba dajaky balik -devel .
              Skus pozriet ci mas glibc-devel nainstalovany.

              To s tym zvukom a ostatnymi vecami je dost divne, na to sa pozrieme potom.
              • Re: Flarion a openSuse 10.2 09.04.2007 | 01:48
                Bilko   Návštevník
                při instalacii z cd mi vypise toto:
                Installation script for Flarion Technologies FT1000 PC Card
                -----------------------------------------------------------

                Select from the following option:

                1 Install/Upgrade FT1000 driver
                2 Uninstall FT1000 driver
                3 Build FT1000 driver
                4 Build Monitor application
                [Ctrl-C] Exit Installation script

                1
                Installing/Upgrading FT1000 driver
                service: no such service pcmcia
                FT1000 driver installation complete


                Hit [return] to return to main menu
                [Ctrl-C] Exit Installation


                pri instalacii drivra pre 10.2 vypise toto:

                linuxdoma@linux-doma:~/Desktop/flarion driver pre SUSE 102/ft1000_drv_1.6-2.6.18> make
                make -C /lib/modules/2.6.18.2-34-default/build M=/home/linuxdoma/Desktop/flarion driver pre SUSE 102/ft1000_drv_1.6-2.6.18 modules
                make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.18.2-34-obj/i386/default'
                make[1]: *** No rule to make target `driver'. Stop.
                make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.18.2-34-obj/i386/default'
                make: *** [default] Error 2
                linuxdoma@linux-doma:~/Desktop/flarion driver pre SUSE 102/ft1000_drv_1.6-2.6.18>
                • Re: Flarion a openSuse 10.2 09.04.2007 | 14:53
                  boko   Návštevník
                  hmm, mozes pozriet do balikov ci mas nainstalovane kernel-source?

                  daj ll /usr/src
                  a este pre istotu daj prikaz uname -r
                  a daj sem vypis, v pripade ze ten balik kernel-source si nemal nainstalovany tak si ho doinstaluj, v tom by mal byt problem
                  • Re: Flarion a openSuse 10.2 11.04.2007 | 15:36
                    Braňo   Návštevník
                    Pani, tak aj ja som sa odhodlal postupovat podla popisaneho navodu...postupoval som krok za krokom, doinstaloval som kernel source, rozbalil stiahnute drivery, dokopiroval tie dva subory z CD od T-Mobilu...prikaz make vobec nezafungoval, vypisalo more chyb a vysledok je taky, ze mi prestala fungovat zvukovka a aj dalsie zariadenia(CD,usb kluce atd..)Pripominam, ze som predtym skontroval verziu kernela, ci sedi s verziou ovladacov...bola to na instalacia open Suse 10.2, tak som to preinstaloval a cakam, ci niekto pride s funkcnym riesenim.Dakujem
                    • Re: Flarion a openSuse 10.2 11.04.2007 | 18:00
                      BILKO   Návštevník
                      podobne, mne to tiez nejde, mam aj kernel source, idem presne podla postupu a vypise mi to, co som tu predtym popisal. Skuste este nejake napady. Dik
                      • Re: Flarion a openSuse 10.2 12.04.2007 | 11:40
                        Braňo   Návštevník
                        Ja to skusim este raz definovat...ak nam chce naozaj niekto pomoct, tak prosim zabudnite na to, ze hovorite s niekym, kto ma nejake vedomosti o linuxe, aj ked predsa uz nieco viem, tak teraz pisem v mene tych, ktori nainstalovali linux a tym to konci...berte to tak, ze momentalne pre mna pouzivanie Flarionu je kriticke, bez neho(teda bez Netu) neviem fungovat a tento problem maju desiatky, mozno stovky dalsich, ktory potrebuju mat connection na cestach a chcu pracovat na linuxovom desktope...preto ak sa tu najde linuxovy GURU, ktory vie uplne laicky krok za krokom detailne popisat postup instalacie Flarionu na openSuse 10.2 v mene vsetky zacinajucich linuxovych privrzencov mu bude vyslovena vela vdaka a bude mu patrit nase uznanie...konecne by som rad zahodil technologiu Mrkvosoftu, ktoru musim dnes pouzivat naozaj len z tohto banalneho dovodu, teda ze sa neviem z linuxu mobilnym sposobom pripojit na net...Prajem vsetkym pekny den.
                        • Re: Flarion a openSuse 10.2 12.04.2007 | 12:57
                          boko   Návštevník
                          Skus sem dat koniec vypisu ked das make a vypise to chyby, mozno budeme mudrejsi na com to stroskota, mne ten postup funguje uz rok.
                          • Re: Flarion a openSuse 10.2 12.04.2007 | 15:30
                            Braňo   Návštevník
                            Rad by som ti dal koniec vypisu, ale nemam ho, ako som pisal, preinstaloval som cely system, lebo mi nefachcili ani dvd mechanika, zvuk, ani usb zariadenia...kvoli chybovym hlaskam sa mi nechce celu torturu opakovat.Preto dam prednost naozaj transparentnemu a chodivemu rieseniu, vazim si tvoju snahu pomoct, ale potrebujem definitivne riesenie...problem je este aj v tom, ze ja nemam inu moznost sa pripojit do netu ako tymto sposobom.
                          • Re: Flarion a openSuse 10.2 12.04.2007 | 23:39
                            Bilko   Návštevník
                            ahoj, koniec vypisu je v predchadzajuácom prispevku, toto pise mne, neviem ako ostatnym
                            • Re: Flarion a openSuse 10.2 13.04.2007 | 11:53
                              boko   Návštevník
                              a spravil si co som ti tam napisal? kernel-source ci je nainstalovany a dat sem vypis "uname -r" a "ll /usr/src" ? bez toho ti nepomozem
      • Re: Flarion a openSuse 10.2 12.04.2007 | 11:50
        marcel   Návštevník
        ahoj ja mam Suse, a tiez potrebujem s tymto helsfnut..
        moje ICQ 274 171 782. tak sa ozvi..

        diky
        • Flarion a openSuse 10.2 16.06.2007 | 11:27
          majlo   Návštevník
          cavte, podarilo sa mi nainstalovat flarion kartu na Fedora 7 jadro 2.6.21 podla navodu na www.pwc.sk, (teda aspon mi to nevyhodilo ziadnu chybu) ale teraz ako mam pokracovat ked sa chcem pripojit na net? to uz tam nepisali:)
          • Re: Flarion a openSuse 10.2 16.06.2007 | 14:08
            boko   Návštevník
            Ak ti to zbehlo bez problemov tak by ti internet uz mal fungovat. Mas medzi sietovkami pridanu svoju flarion kartu? ak nie tak to nieje nainstalovane dobre.
            • Re: Flarion a openSuse 10.2 18.06.2007 | 12:17
              majlo   Návštevník
              Hej funguje mi to, len stacilo pustit sietovku... po restarte ju nastartoval a vsetko to fici:)))