zvuk

Sekcia: Ostatné 02.05.2005 | 23:04
a2m   Návštevník
neviem nejak rozbehat zvuk v Debian 3.0.pouzivam X- KDE... skusal som mountnut /dev/dsp,potom mount /dev/audio ...neviem ako na to... dik za rady.
    • Re: zvuk 26.04.2005 | 12:00
      peter golis   Návštevník
      mount je len na blokove zariadenia typu harddisk. takze tak asi nie. po spusteni k-mixeru sa co objavi ?
    • Re: zvuk 26.04.2005 | 19:45
      domi66   Návštevník
      skusal si prikaz alsaconf? naslo ti nejaku zvukovu kartu?
      • Re: Re: zvuk 26.04.2005 | 20:19
        a2m   Návštevník
        nenasiel som...tak som dal apt-get install alsaconf...stiahlo to... len potom neviem najst tu svoju kartu v zozname...mam nejaku 3D sound CMI8737-4CH...;proste noname...
        • Re: Re: Re: zvuk 26.04.2005 | 22:44
          Peter S.   Návštevník
          skúsi si nájsť na nete aký modul na túto kartu potrebuješ, možno by stačil jednoduchý dotaz "CMI8737-4CH alsa modul", alebo niečo také, myslím že aj niekde na stránke alsy jej zoznam kariet a ich modulov. Bližie info o karte by ti mohol dať lspci -v prípadne by možno niečo zaujímavé prezradil dmesg | grep sound Alebo keby si dal lsmod, možno by si videl, že nejaký zvukový modul už máš natiahnutý, ale asi by si ho nespoznal. Daj viac informácií, aj keď ja osobne žiadny odborník na zvuk nie som
          • Re: Re: Re: Re: zvuk - oprava 26.04.2005 | 22:47
            Peter S   Návštevník
            Ten dotaz som myslel samozrejme na google
            • Re: Re: Re: Re: Re: zvuk - oprava 27.04.2005 | 11:27
              peter golis   Návštevník
              ta karta bola prva oficialne linuxom podporena karta od cmedia. dokonca bola aj navrhovana pre linux. najdolezitejsie info : http://www.alsa-project.org/alsa-doc/index.php?vendor=vendor-C-Media#matrix
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: zvuk - oprava 28.04.2005 | 20:50
                a2m   Návštevník
                vraj You dont seem be runnin kernel with modular sound enabled... to bude asi najvecsi problem
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zvuk - oprava 29.04.2005 | 13:08
                  peter golis   Návštevník
                  co je to za jadro? distribucne alebo niekto prekladal kernel a vyhodil podporu pre moduly a zvukovku? normalne maju distribucne jadra v dnesnej dobe priamo podporu alsy, takze staci napisat modprobe -v snd-cmipci ak sa nacita modul pre zvukovku, tak zvysit hlasitost cez alsa mixer. ak to pojde, tak postupovat podla toho dokumentu (okrem instalacie alsy, samozrejme)
    • editory 02.05.2005 | 23:04
      Avatar cobramusic   Používateľ
      Ahojte, existuje podobny software ako cubase aj graficky aj ovladanim pod linuxom? zaujimaju ma skusenosti s multitrackingom, latenciou a softwarove syntetizatory, popripade ovladac na m-audio fire wire 410. Dakujem