lost+found

Sekcia: Konfigurácia 04.05.2007 | 23:26
Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
Nazdar linuxaci,

V adresari lost+found na hlavnej particii mam po spusteni fsck tri subory. Su oznacene cislami, dva su textove a jeden je uplne prazdny, ale mam atribut executable. Po spusteni fsck a hodeni tych 3 sub. do lost+found sa mi zmenilo pismo v celom systeme. Tusim tam bol predtym sans no teraz je vsade monospace. Dost ma to ... lebo ten povodny font bol ovela lepsie citatelny, preto by som potreboval dostat tie sub. z lost+found na povodne miesto, ale problem je v tom ze neviem kde boli povodne. Je nejaka finta ako to zistit???(typujem ze sa to nejak da z nazvu suboru v l+f).
Ak nanic neprideme tak tu mozem pastnut suboriky a mozno niekto bude mat ponatie kde boli povodne.

Vopred dik za odpovede.
DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
    • Re: lost+found 04.05.2007 | 23:31
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      neni zarucene, ze tie subory su kompletne
      • Re: lost+found 04.05.2007 | 23:39
        Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
        no to zistim az ked ich dostanem na povodne miesto.

        napada ta nieco ako ich dostat na povodne miesto?
        DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
        • Re: lost+found 05.05.2007 | 15:14
          Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
          akoze fakt az zasnem ake ko...iny dokazu niekoho napadnut. ved si to preboha zmen v nastaveniach svojho wm resp. kde alebo gnome. keby to boli nejake dolezite data ta nepoviem, ale nie trapne pismo...
          <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
          • Re: lost+found 05.05.2007 | 15:46
            Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
            pocuj superlamer tak tvoja odpoved ma fakt dostala. Co si myslis ze som uplny idiot a neskusal som to ako prve. Samozrejme ze som skusil nastavit povodny font ale vtip je v tom ze ked som otvoril okienko kde sa v gnome nastavuju fonty tak tam bolo vsetko spravne nastavene na povodnych hodnotach. Skusil som aj preinstalovat fonty ale nepomohlo.

            Takze ak mas co povedat k teme tak prosim, budem len rad, ale mozes si prosim ta odpustit debilne poznamky.
            DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
            • Re: lost+found 06.05.2007 | 21:11
              Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
              tak potom je na zamyslenie chybovost disku, pripadne celeho GNOME hehehe...
              <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
    • Re: lost+found 13.10.2007 | 15:33
      eMDi   Návštevník
      mam nieco podobne ... nejak mi zblbla particia, zbehol som ju e2fsck ako mi radil system. vsetky data (ubohych 23 giga) mi hodil do lost+found a oznacil #nejakecislo ... nasiel som nieco ako rebuild-tree, avsak nefunguje mi. nejaka rada, ako ich z lost+found vytiahnut s5 ?
      • Re: lost+found 13.10.2007 | 16:10
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        normalne obnovis zo zalohy
        Debian. apt-get into it…
        • Re: lost+found 13.10.2007 | 16:44
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          bohuzial ... moja jedina zaloha je ten priecinok lost+found ...
        • Re: lost+found 13.10.2007 | 18:11
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          mnooo ... takze kopirujem pracne, prezeram ako root v konquerore tie divne subory a presuvam (pripadne aj premenujem) do normalneho home bez root opravneni na svoje miesto. je to ale na dlho ... no obnovil som si tak svoj firefox adresar, ktory cely ma cez 0.8 GiB ...