DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP

Sekcia: Hardware a Drivery 03.07.2007 | 02:38
etch :-)   Návštevník
ahojte :-)
mam linux debian a vyssie spomenuty modem,dnes som si objednal vysokorychlostny net t-com a potrebujem nejake info k tomuto.Existuju nejake ovladace?Potrebujem nane download :-)
A este cez aky sw sa budem pripajat z linuxu?
Dakujem
    • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 03.07.2007 | 02:42
      etch :-)   Návštevník
      trosku som sa sekol ked som to pisal nemal som na mysli modem ale router,to preto ze je pokrocila hodina :-)
      • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 03.07.2007 | 08:51
        Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
        Sekol si sa trochu viac, kedze je to router, nepotrebujes ovladace. Malo by to frcat tak ako ti to ide pod win.
        Ak budes potrebovat zmenit nejake nastavenia routra, tak len v hocijakom browseri napises adresu 192.168.1.1
        Jedine co je problem je upgrade firmwaru ale to mi nefunguje ani pod win.
        Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
        • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 03.07.2007 | 14:29
          Avatar lesny_skriatok Xubuntu  Používateľ
          Presne tak. Sam tento model pouzivam uz skoro rok. Jednoducho ho zapojis podla navodu. Cez hociaky browser si natukas 192.168.1.1 a cez celkom pohodlne admin rozhranie si vsetko nastavis a ide to jak sa patri. Cele ti to moze trvat mozno tak 10 minut.
          Keby si mal DrayTek usb win-modem tak to by uz bolo o hodne tazsie ;)
        • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 03.07.2007 | 21:36
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Upgrade firmware je v pohode. Pod win je na to program a na linuxe to ide cez wine. Niekto mi tu písal, že stačí TFTP klient (keďže tento router má TFTP server na upgrade) a cez neho nahrať firmware. Ale to som neskúšal
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 11.09.2010 | 14:52
            DeathWalker   Návštevník
            jj, pre upgrade firmware potrebujes spustit tftp server v routri. Jednoducho tak ze sa prihlasis do routra v "Správa systému >> Upgrade firmweru" menu routra tftp server spustis a mozes upgrade :)
        • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 10.03.2008 | 09:38
          ywo   Návštevník
          neviete niekto ake je tam heslo? nemozem sa pripojit na tu konfiguraciu cez web.. dik
    • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 04.07.2007 | 15:36
      Avatar paolo101 debian  Používateľ
      Chcel by som vediet Vas nazor na DSL router DrayTek Vigor 2700 VGST.
      1. bezdratovka sa da vypnut resp. zapnut. ked ju potrebujem?
      2. oplati sa ten router za tu cenu od T-comu alebo radsej nieco ine a co take?
      3. mali ste nejake problemy (poruchovost, spolahlivost, signal...)
      za odpoved vopred Vdaka
      • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 04.07.2007 | 21:11
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        1. Dá sa.
        2. Oplatí
        3. Mali. So starým firmwarom, už neviem verziu, sa po vypnutí wifi router sám od seba v kuse reštartoval. Ale s novým firmwarom to nehrozí (T-COM o tom vedel a už dávajú novší firmware). Takže nie sú problémy
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 29.08.2007 | 14:31
        userrr   Návštevník
        mam ho nejaky cas, ide v pohode ale uz by som nic viac od tcomu nebral pretoze u modelu 2700VGST nemozes prepisat firmware na iny len ten co vyda T-com (attel).
        • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 29.08.2007 | 15:09
          Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
          Ja ho mam tiez a uz dlhoo facha bez chybicky...Oplatilo sa...
          Wi-Fi sa da uplne v pohode vypat...
          Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
        • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 12.12.2007 | 20:28
          hmm   Návštevník
          A naco tam chces dat iny firmware ? Kvoli SIP brane ? Sak je jasne ze ked ho T-Com dotuje tak tam da len svoju SIP branu a nebude to lahke prepisat inym firmwarom ....
          • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 05.01.2009 | 23:27
            SunnY   Návštevník
            Mám doma router DrayTek Vigor 2700 VGST od spoločnosti T-Com.
            To, že sa nedá nastaviť iná SIP brána nieje tak docela pravda.
            Mne sa to podarilo behom pár minut prepísať a nastaviť SIP bránu na AzetPhone.

            Pre informácie ako nastavenia zmeniť ma kontaktujte na adrese webmaster@pokeca.me
          • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 06.01.2009 | 16:37
            SunnY   Návštevník
            Ako to nastaviť som pre Vás pripravil na tejto stránke.
            • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 30.01.2009 | 23:46
              ma   Návštevník
              To ako mam ti na tej stranke daj svoje sip heslo?
              ha ha ha
              cakal som tam nejaky navod nie vykradanie sip uctov.
              • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 31.01.2009 | 13:24
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Po stlačení tlačítka sa formulár predá stránke http://192.168.1.1/cgi-bin/v2x00.cgi. Všeimni si tú IP. Ťažko sa údaje odošlú niekam inam. Ak sa bojíš kľudne si tú stránku ulož na disk, odpoj internet a sprav to odtiaľ.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 31.01.2009 | 13:34
                  ff   Návštevník
                  ma niekto z vas VOIP aj cez skfon.sk (nerobim reklamu, len chcem vediet skusenosti, aku to ma kvalitu)
        • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 05.01.2009 | 22:18
          SunnY   Návštevník
          Prepisat mozes firmware len vydany T-Comom, zial aj u VGST aj u VoIP
    • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 13.12.2007 | 17:36
      Avatar ceco   Používateľ
      Caute. Mam Vigor 2700 VGST a privadza ma do zufalstva. O co ide.
      Mam nastavene DHCP len kvoli klientom (navstevy vo firme), ktori sa mozu pripojit cez wifi, ak potrebuju internet (inac na firemnej LAN mam pocitace s pevne definovanymi IPs). V nastaveniach Bind IP to MAC som si pre jeden moj notebook zadefinoval jeho MAC a tiez aku ma mat IP, ked sa s nim pripojim cez Wifi. Je to kvoli tomu, lebo na dalsom externom routeri mam na FW (medzi vigorom a firemnou LAN-kou) nastavene pravidlo, ze len tato IP z Vigora moze do firemnej lokalnej siete. Vigor vsak nastavenie IP to MAC uplne ignoruje a ked sa pripojim notebookom, dostanem prvu volnu IP, resp. poslednu pridelenu ak nevyprsal lease time. Nemate niekto nejaky hint? Alebo funguje definovanie IP pre MAC len pre DHCP klientov pripojenych po drate??
      • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 13.12.2007 | 20:05
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Tak presne toto isté robí aj mne. Dokonca tú IP čo mám spojenú s MAC mi nikdy nepridelí, ani keď je voľná.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 19.01.2008 | 00:18
          lkxnON   Návštevník
          mam podobny problem s poslednym firmwarom, bind MAC na DHCP nefunguje na wifi ani na dratove pripojenie...je to nejaky bug....
          • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 19.01.2008 | 00:52
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Je. A nie len s posledným firmware, ale aj s tými predtým.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 27.02.2008 | 11:31
              stoko   Návštevník
              no podla mna je v tom problem ze to nefunguje ako pridelovanie IP adries podla MAC ale len v tom ze ktore PC sa mozu dostat na net nic ine to nieje.
              Aspon podla mna lebo som skusal kadeco a stale to robi inac takze vyzera to tak ze ta tabulka je len nato aby sa dalo urcite ktore pc mozu pristupovat na net a ktore nie samozrejme pri striktnom nastaveny
              PS ja som s toho tiez smutny lebo som tim si tiez planoval rootrovat siet.
              stoko@azet.sk
    • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 14.03.2008 | 18:07
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Ahoj, mam taky problemik. Mam presne tento router a ked potrebujem zmenit IP, idem normalne cez 192.168.1.1 a dam restartovat router, no potom sa mi dost dlho znova pripaja cca 5-8 minut, je to normalne ???
      Slackware
      • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 14.03.2008 | 18:14
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        NIe je to normálne. Po reštate mi nabehne tak do 1 minúty aj so synchronizáciou a pripojením na linku.
        Ak chceš meniť IP, daj iba rozpojiť PPPoE a nereštartuj router (Online Stav a tam tlačítko rozpojiť ;) ).
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 14.03.2008 | 22:30
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Dakujem Ti moc, ani nevies ako moc si mi touto radou pomohol, este raz dakujem !!!
          Slackware
          • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 28.04.2008 | 20:25
            maros   Návštevník
            Ahoj. ja niesom az taky odbornik ale rad by som vedel ako zapnem na tomto routri wifi. kupil som notbook a nwm ako sa mam pripojit. za odpoved vored dik
            • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 28.04.2008 | 20:36
              maros   Návštevník
              aha ale ja mam route DrayTek vigor 2700VGST
            • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 28.04.2008 | 20:51
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Ak ho máš od T-COMu, tak mám pocit, že wifi je zapnutá už pri prvom zapnutí. Kukni sa naň a pozri, či svieti prvá LEDka zľava (ak hej, tak wifi je zapnuté). Len si treba tú wifinu zašifrovať, ak nechceš aby sa ti tam hockto prihlasoval. Najlepšie spravíš ak sa teraz pripojíš káblom a nakonfiguruješ ho tak. Konfiguruje sa tak, že do internetového prehliadača dáš adresu 192.168.1.1 (meno aj heslo je admin). Menu je po slovensky, takže s tým nebudeš mať problém.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 29.04.2008 | 17:40
                maros   Návštevník
                no len problem je tan ze ja na notebooku dam vyhladat siet a nic mi nennajde ( prve z lava mi nesvieti takze asi wifi nieje zapnute. a kabel nemma :-(
                diky za radua poprosim ta este raz o nu
                • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 29.04.2008 | 21:54
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Ak wifi nie je zapnutá, tak sa k nemu pripojíš jedine LAN káblom. Takže si budeš museť nejaký zohnať.
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 29.04.2008 | 21:55
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    V balení k nemu jeden dokonca je. Taký žltý.
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 29.04.2008 | 22:21
                      maros   Návštevník
                      a hej ten mam k PC pripojeny... ale ja som uz aj skusal ist cez tu adresu 192.168.1.1 a tam ked som dal meno aj heslo admin tak mi to nejde.... skusal som uz vsetko tam natukat aj nenatukat ale nejde to... no nic dakujem... radsej si tu zavolam nejakeho odbornika
                      • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 29.04.2008 | 22:51
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Aha. Tak asi je to meno zmenené. Máš ten router nový alebo si to od niekoho kupoval? Môžeš ešte skúsiť reset. Vzadu je také tlačítko. Ak ho podržíš (skrutkovačom trebárs) na dlhšie ako 4s, tak sa resetne. Ale pozor! Potom si budeš museť nastaviť aj meno a heslo do internetu aby si sa pripojil.
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 18.05.2010 | 16:00
                        jsjd   Návštevník
                        meno: user
                        heslo: user
                    • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 29.04.2008 | 22:58
                      maros   Návštevník
                      dakujem ti mayo-s velmi pekne... dostal som sa tam a snzim sa to momentalne nastavit ( wifi mam zapnute ale notebook ho nwe najst ale aj tak diky.
                      • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 30.04.2008 | 00:31
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        A funguje wifi na notebooku? ;)
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 30.04.2008 | 10:14
                          Avatar riman22 kubuntu, slax  Používateľ
                          Vie niekto akým spôsobom sa dá merať na tomto routery množstvo prenesených dát. Mám dátovo omedzený internet a veľmi by my to pomohlo, keby som si vedel kontrolovať koľko som už reálne z tohto limitu minul.
                          • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 30.04.2008 | 20:42
                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                            Mám pocit, že takúto funkciu nemá. Ale ak by si ho nevypol a nepadlo ti spojenie, tak v "on-line stav" máš koľko dát prijal a koľko odoslal. Ale to nie je moc praktické a ešte aj to nemusí byť dobré (ak padne spojenie alebo vypadne elektrika, počíta odznovu)
                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                          • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 30.04.2008 | 20:52
                            Avatar m4rtin.m   Používateľ
                            ten router nevie merat prenesene data

                            budes muset pouzit nejaky program (momentalne ma ziadny nenapada)
                            • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.06.2008 | 00:16
                              Porter59   Návštevník
                              Mam problem. Na ADSL sme napojeni routrom Vigor2700 series. Prvy PC kablom a ja cez wifi. Ked 1. PC zacne stahovat z torentov, moja rychlost je mizerna. Mame linku 3Mb. Da sa s tym nieco robit, aby moja linka bola prioritna?
                              • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.06.2008 | 00:54
                                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                Dá sa nastaviť šírka pásma pre jednotlivé IP. V menu je to položka riadenie pásma. Ešte je možné nastaviť kvalitu služieb. Napríklad na http zaručiť určitú šírku pásma. Ale osobne som sa s tými nastaveniami nehral.
                                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                            • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 05.01.2009 | 23:04
                              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                              budes muset pouzit nejaky program
                              vnstat
                          • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.06.2008 | 09:30
                            Alibaba   Návštevník
                            prenesené dáta uvidíš v štatistike na https://moj.t-com.sk
                            • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.06.2008 | 18:47
                              Porter59   Návštevník
                              Nastavil som to na "kvalite sluzieb"." Rezervovany pomer pasma" som dal na50% pre seba,avsak tym sa trvalo spomalil 1.PC na polovicu.To nam navyhovuje.Da sa nastavit, aby moje PC bolo prioritne pri stahovani a serfovani?
                              • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.08.2008 | 20:24
                                TermiT   Návštevník
                                Ludia, potrebujem poradit. Pouzivam router Vigor 2700 VoIP od t-comu ku 4G internetu. No a problem mam v nastavenom DNS serveri. T-com ma totiz DNS servre 195.146.128.60 a 195.146.132.59, ale v menu routra v casti Online stav mam primarnu 195.146.128.62. Jak to zmenim ?? Chcel som si t-com DNS zmenit na OpenDNS, ale po zapisani DNS adresy OpenDNS v menu casti LAN>Hlavne nastavenie a potvrdeni sa nic nedeje. Restartoval som ho softverovo, aj natvrdo a furt nic, stale je v Online stave zapisana 195.146.128.62. Na router mam taktiez napojeny XboX360 a rad by som bol keby ten OpenDNS fungoval aj tam. Internet ci v opere abo firefoxe neustale blbne, napr., nechce nacitat stranku az po niekedy 4-5 refreshnuti nabehne akoby nic. Inokedy zas kliknem na nejaky odkaz na stranke a nezobrazi mi stranku, ale napr. len nejaky obrazok z tej istej stranky. Ine dni zas funguje presne tak ako by aj mal... No proste uplne divne. Som uz z toho zufaly. Nevedel by mi niekto poradit kde by mohla byt chyba a ako nastavit tie DNS ? Bol by som Vam velmi vdacny. Vopred dakujem.
                                • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.08.2008 | 20:30
                                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                  Ak máš nastavené pridelovanie IP cez DHPC, tak ti aj cez DHCP pridelí DNS, tie čo si si nastavil v časti LAN. Takže ak si zmenil v časti LAN DNS servre, tak len odpoj počítač a pripoj ho znovu.
                                  To čo píše v časti online stav, je DNS, čo dostal router cez DHCP od T-COMu. V prípade, že by si nemal zadané v časti LAN žiadne DNS, tak by pre počítače pridelil router DNS svoju IP (192.168.1.1) a pri požiadavke na DNS, by sa pýtal toho DNS servra, čo dostal od T-COMu (teda v časti online stav).
                                  Dúfam, že sa to dá pochopiť.

                                  Zhrnutie: Ak máš nastavené DNS ručne v časti LAN, tak sa používajú tie.
                                  Skontrolovať to môžeš tak, že si pozrieš aké DNS máš nastavené v počítači.
                                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.08.2008 | 20:34
                                  ---   Návštevník
                                  zufaly z takej sprostosti?
                                  Chyba nie je nikde , podla mna. Myslis ze monopol pouziva len dva DNS servre?
                                  Neviem ako 2700VG ,ale 2600-ka ma v menu "LAN TCP/IP and DHCP Setup" moznost nastavit DNS. Urcite to ma aj ten novsi router, len mozno na inom mieste.

                                  Nastavenie s /etc/resolv.conf meni system , inspiruj sa tu ako tomu zabranit.
                                  • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.08.2008 | 20:40
                                    TermiT   Návštevník
                                    No zufaly som z toho, ze mi stale blbne net..
                                    Ja viem kde to nastavit, ved som aj pisal, ze som tam nastavil v cast Lan>Hlavne nastavenia. :) Len neviem cimi to aj funguje co som nastavil.
                                    • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.08.2008 | 21:00
                                      ---   Návštevník
                                      funguje, treba hladat pri zdroji
                                • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.08.2008 | 20:41
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Server ns3.telecom.sk mi teraz neodpovedal ale ns2.telecom.sk ano. Ci je to tym ze nepouzivam pripojenie od telekomu, to netusim. Ale kazdopadne aktualne DNS sa daju refreshnut pomocou znovu inicializovania prenosovej linky. Ci uz rekonekciou DSL Linky, alebo rebootu ci vypnutia a zapnutia zariadenia.

                                  Ohladne OpenDNS, mozes skusit hack kde si otvoris nastavenie v novom okne. Pri niektorych routeroch od telekomu to pomohlo a spristupnili sa zakazane polozky. Mozno pomoze.

                                  Ale predpokladam ze to skonci na tom co bolo pisane pred chvilou. Teda na nastaveni OpenDNS na kazdom klientskom stroji, aj na hernej konzole.
                                  • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.08.2008 | 20:48
                                    TermiT   Návštevník
                                    No cenim si vasu ochotu pomoct, ale musim povedat, ze som Lama v tychto veciach, takze ak mozno, tak trocha jednoduchsie na mna o:-) a dalsia vec, pozuivam win. Ano ja viem, nemal by som tu byt a pisat sem, kedze je to Linuxacke forum, ale siel som cez google a nasiel som tuto stranku, tak odpuste. :-)
                                    • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 25.08.2008 | 21:01
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      No ten hack fungoval pre niektore routery of teletchoru fungoval na firefoxe ktory dufam pouzivas. Ak nie alebo nevies ako kliknutim stredneho mysitka otvoris link na novom tabe, tak ti ostava iba vypnut a zapnut router a modlit sa aby tu chybu zaplatali. Ja byt ich zakaznikom a mat u nich nebodaj stroj (hovci virttualny) v serverovni, tak ma asi porazi. Este ze sa ma ta chyba netyka.

                                      PS.: zaujimalo by ma ako sa na toto pozeraju zakaznici v DC spravovanom profesionalmi z T-Systems.
                                      • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 29.08.2011 | 20:02
                                        Frko   Návštevník
                                        ahojte, ja by som sa chcel spytat, ci je mozne tento router pouzit aj pri nastaveni normalnej siete, nie od tcomu,, mal som od nich net, ten mi skoncil a presiel som na vyhodnejsieho poskytovatela, a chcel by som pouzit router aby som mal v celom byte wifi,, ale ako to nastavit?? prosim poradte niekto
                                        • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 29.08.2011 | 22:57
                                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                          Ahoj.

                                          Kvôli prehľadnosti otvor úplne novú tému s Tvojím problémom v sekcii Hardware. Napíš v nej úplne presne, čo si predstavuješ od toho riešenia - čo presne zamýšlaš.
                                          Zatiaľ všetko.
                                          :-)
                                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 19.12.2011 | 13:38
      ChaO   Návštevník
      Zdravim,

      Mam problem stymto routerom a magio internetom. Po uspesnom preklikavani "next, next, next" a cakani na online status vypise chybu "PPPE shutdown", internet nejde, ani wifi.

      Dakujem za odpovede.
      • Re: DSL router DrayTek Vigor 2700 VoIP 19.12.2011 | 13:39
        ChaO   Návštevník
        pripadne odpovede mi napiste aj na e-mail : chao@centrum.sk
        vdaka