ubuntu experience

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.07.2007 | 00:42
radzimko   Návštevník
http://www.sk-ubuntu.sk/ubuntu-xp co na to hovorite?
    • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 00:46
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 00:55
        radzimko   Návštevník
        a ked smiem vediet tak preco?
        • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 01:01
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          1. Tento server tu bol uz rozoberany
          2. Stranka sa nezobrazuje korektne, je vidno, ze je rozbita
          Viem, ze mam dnes trosku blbu naladu a reagujem prehnane, ale mam asi taketo pocity:
          <flameware>Odkedy sa zacalo rozsirovat ubutntu klesla uroven nasho fora na historicke minimum :( V casoch mandrake podla mojho subjektivneho nazoru sa riesili skutocne problemy...</flameware>
          Prosim nebrat nic v zlom
          • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 14:03
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            co ja viem... ak sa Ti chce urobit vlastnu distruciu tak do toho... ale aby tam mohlo byt ze ubuntu tak sa musis porozpravat s canonicalom...

            podla mna by bolo super, keby sa urobila distribucia linuxos.sk :) nech sa do toho pusti kazdy kto ma skutocny zaujem a ak nema dostatocne vedomosti, tak nech ma aspon napady :)
          • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 16:32
            xxxx   Návštevník
            sorry za nazor - som tu novy a lamka - ale k poznamke o znizujucej sa urovni tohto fora - nie je to odvratena a zaroven nevyhnutna strana toho, coho sa vela z Vas tak dovolava - t.j. zvysenom dopyte po linuxe medzi cim dalej tym viac sa rozsirujucou vzorkou populacie? nikto predsa nemoze cakat, ze taki skuseni linuxaci, aki ste tu mnohi, padaju z neba na zem sami od seba... a cim sa nieco stava menej a menej specifickym z hladiska uzivatelskej komunity, tym viac balastu sa na to nabali...

            • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 17:20
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              <ultraantiubuntuflameware>

              No ja som začínal kedysi dávno v dobách mandrake ... konkrétne 9.2. Prvé čo som urobil keď som dostal mandrake som si preštudoval manuál a potom som sa pustil do inštalácie. Samozrejme po prvom štarte nenabehli X, ale z manuálu som sa dozvedel ako X nastaviť.
              Pochybujem, že by viac ako 10% ubuntu užívateľov vedelo po inštalácii nakonfigurovať X. S linuxom som začínal bez internetu, keď som potreboval niečo nájsť prehľadal som fóra, google, výsledky hodil na disketu a bežal z internetovej kaviarne domov ...
              1.5 roka mi nefungovala zvukovka, skoro nikdy drivery ati (vždy som mal vraj príliž nové jadro). Čo sa týka tej zvukovky bol to bug v kerneli, už je opravený.

              Z vlastných skúsenosti viem, že väčšina windowsákov čo vyskúšajú ubuntu sa hneď vrátia k windowsu. Takže by som povedal, že popularita tejto distribúcie skôr škodí linuxu ...

              </ultraantiubuntuflameware>

              Len pre zaujímavosť Mandrake 9.2 nebola len moja prvá distribúcia, ale celkovo prvý OS (začínal som s linuxom). Predtým som PC vôbec neovládal, dokonca som nevedel ani slovo anglicky (vlastne to neviem ani teraz :) ).

              Skúsenosti nie sú rozhodujúce, podstatné je nebyť lenivý a preštudovať si manuál, hľadať odpovede. Začať používať linux sa dá aj bez skúsenosti, bez internetu, len stačí sa snažiť. Čo sa týka manuálu na začiatok odporúčam príručku k mandrive (kiež by ubuntu tiež dávalo default tlačený manuál ...).
              • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 17:30
                janicjamuzikant   Návštevník
                vsetko je to pekne ,ale ak ma dojst k zvyseniu uzivatelov linuxu , tak sa bud musia vytvarat fora priamo pre nich ,kde by sa tolerovali aj nezmyselne otazky (a donekonecna sa opakujuce ,lebo tazko niekoho donutit aby najprv hladal a az potom sa pytal-to je proste nemozne) ,
                alebo zfunkcnit natolko linux aby sa take otazky nevyskytovali. To je ale tiez nemozne . (A ubuntu ide urcite spravnou cestou ,len je to dlha cesta a nema konca.)
                Zostava tretia moznost tolerovat otazky zaciatocnikov aj za cenu poklesu urovne fora. (mne osobne to vobec nevadi, ved na to je forum ,nech sa kazdy pyta co ho zaujima)
                • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 17:50
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                  Tak ale tu je celkovo iný prístup ...

                  Kedysi u mandrivy mi všetci vnucovali "Najskôr prečítať manuál, potom so systemom pracovať".

                  U ubuntu je zase prístub asi takýto : "Strčíš dvd, reštartuješ, 2x klik na install, 4 kliky a nainštalované". I to sa niekomu nepodarí :D.

                  Podľa mňa je ubuntu vhodné skôr pre amíkov, Ľudia v civilizovaných krajnách v európe dokážu rozmýšľať (teda niektorí).
                  • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 17:53
                    ---   Návštevník
                    chces povedat ze je ubuntu pre debilov? Ze na mandrivu treba nejaky extra 6-ty zmysel?
                    • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 18:01
                      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                      No celé Ubuntu určite "pre debilov" nie je, ale inštalátor viac-menej áno ;).
                      Ale zasa každému vyhovuje niečo iné...
                      • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 18:28
                        ja   Návštevník
                        na instalatore linux nestavia ,ale je to to prve s cim sa uzivatel stretne (okrem LIVE) a tak nejaky lahko zvladnutelny instalator je len pre dobro linuxu. Keby bolo ubuntu tak zle ,tak by snad od neho nekopirovalo x distier vela veci. Napr. instalacia priamo z LIVECD . Myslim si ze je len dobre ze je tu nejake ubuntu , presne to ubuntu ,ktore urcuje vyvoj lahko zvladnutelneho linuxu. A o to ide, aby to dokazalo nainstalovat a spravovat aj 5 rocne dieta. Niektori zrejme ziju v par rokov starej predstave ,ze linux je len pre nejakych vyvojarov, ktori su schopni ho zvladnut. To platilo pred 10-15 rokmi. Dnes uz nie.
                    • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 18:15
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                      Súhlasím, toto je čítankový príklad, keď si niekto obhajuje svoje distro akoby ho sám vytvoril. Na štýl Gentoo VIP a Ubuntu spodina, len tak ďalej,,,
                      • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 19:36
                        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                        Písal som tu niečo o gentoo? Gentoo samozrejme žiadnemu začiatočníkovi neodporúčam. Pravdu povediac rád by som prešiel na inú distribúciu, ale zatiaľ sa mi nič nepáčilo.
                        • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 21:23
                          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                          a co *BSD ?
                          • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 21:50
                            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                            Som verný linuxu ;)
                            Ale *BSD sa mi velmo lubi :D
                            • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 23:09
                              skywaker   Návštevník
                              odporucam skusit dragonflybsd.. je to mlady projekt ale ma kopu napadov a niektore su uz ako tak implementovane.. vychadza s freebsd a ma podobne jadro ale balickovaci system je pkgsrc s netbsd.. www.dragonflybsd.org a taktiez si pozriet zdrojaky a mailinglisty

                              inac ubuntu sa mi pacilo uz od zaciatku a aj paci.. a predca je tu aj dvd priamo z ich stranok ... ale uz ma nebavi pocuvat o 20 verziach ubutnu.. uplne chapem ked existuje ubuntu/kubutnu a xubuntu a neoficialne fluxbuntu ale ked si ludia zacnu robit Mint/Christian/ a neviem jake este aky to ma zmysel? vsak to je to iste a len to rozdrobuje silu aku tato distribucia ma... inac ubuntu sa mi zda celkom dobre.. tiez som zacinal na mandrive... a krasa ubuntu a preciznost sa mi pacia viac..
                              • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 23:14
                                skywaker   Návštevník
                                a este dodam bo vidim ze pouzivas gentoo.... skusal si uz Sabayon ? celkom pekne povedene distro... a ked je to skor na vyskusanie noviniek... ja som skusal gentoo.. ale dlho som pri nom nevydrzal.. mal som ho nainstalovane so stage3 ale sa mi nechcelo dlho kompilovat.. radsej som nahodil kubuntu a potom sa vratil k zenwalkovi a frcim dalej...
                                • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 23:26
                                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                                  Celkom zaujimavy projektik, diky za tip, skusim ;)
                                  • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 23:45
                                    skywaker   Návštevník
                                    odporucam si pozriet clanok o dragonflybsd na anglickej wikipedii.. je tam celkom pekne info o nom..

                                    len tak zhrnem ze sa jedna o hybridne jadro.. podpora viac jadier je riesena inac nez u freebsd a jedna sa o fork freebsd 4ky.. jednina nevyhoda zatial ze nema s linuxovych filesystemov podporu reiserfs ale ext3 v pohode.. ak potrebujes pripojit.

                                    pouziva pkgsrc.. je to trochu viac hard nez freebsd porty ale je to vyber vyvojarov dragona...

                                    ja cakam na 1.10 verziu a potom s chutou idem instalovat.. vyjde tento mesiac este..
                • Re: ubuntu experience 21.07.2007 | 17:26
                  forum pre lamy?   Návštevník
                  mno prave take nieco chcem teraz rozbehnut. Forum pre take lamky, ktore prechadzaju z Win na prave spominane Ubuntu. link: www.debian.tym.sk
              • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 17:36
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Z vlastných skúsenosti viem, že väčšina windowsákov čo vyskúšajú ubuntu sa hneď vrátia k windowsu. Takže by som povedal, že popularita tejto distribúcie skôr škodí linuxu ...

                Zaujímavý postreh, skadiaľ si prosím ťa čerpal takéto informácie? Nejaký ten rok už využívam single Linux naplno a myslím si, že Ubuntu je fakt dobré distro, stále sa k nemu vraciam po experimentovaní s inými distrami a desktopmi.
                • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 17:41
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                  No poznam asi 15 ľudí, ktorí skúšali ubuntu, väčšina presedlala na mandrivu / debiana. Zvyšok win 2 ostali pri ubuntu.
                  • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 17:51
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Môžeš sa hádať koľko chceš, ale Ubuntu je pre začiatočníka lepší desktop ako Debian. Čo sa týka Mandrivy, možno ich láka pestrejší Kdesktop a Control Center.
                • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 17:51
                  ja   Návštevník
                  ja som na tom presne tak isto ,vyskusam ine a po kratkom case sa vraciam naspat k ubuntu. Dovodom je niekedy malo balikov, inokedy sa mi nepodari rozchodit dostatocne hw, a hlavny dovod je skvela zbierka navodov a postupov ako sa vysporiadat s problemami v ubuntu. V tomto poslednom zaostavaju vsetky distra vhodne pre zaciatocnikov. (nepomaha tomu ani nejaka (aj ked kvalitna) kniha k mandrive a podobne.
                  • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 20:14
                    Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
                    ...hlavny dovod je skvela zbierka navodov a postupov ako sa vysporiadat s problemami v ubuntu...

                    o tom to cele je. Ked som zacinal z linuxom tak som tiez mal dost lamerskych otazok, na ktore som nevedel odpoved, no mal som snahu sa naucit nieco nove , hladal som vo forach, kopa wiki je krasne spracovanych a google az potom som zakladal nove vlakna a pytal sa. No vacsina windows userov prechadzajucich na linux toto nerobi nepozrie sa da nicoho vyssie uvedeneho a potom tu pride de... a napise ze odkial mozne sosnut linux co vyzera ako kocka, to ma fakt dokaze dvihnut zo stolicky.

                    ...nemam nic proti ubuntu(aj ja som ho pouzival) no keby sa ubuntaci zaciatocnici pozreli aspon trochu do dokumentacie tak to na linux forach nemusi vyzerat tak ako to vyzera teraz.

                    ...aspon ze cez mailing listy sa riesia skutocne problemy a ma to este uroven.
                    DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
                    • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 20:57
                      xxxx   Návštevník
                      ok, ludska prirodzenost je taka, aka je... co tak nepriame filtrovanie - jednoducho ignorujte trivialne otazky a my, menej skuseni, budeme mat istu spatnu vazbu, co ano a co uz nie... a je to ferovejsia/otvorenejsia reakcia ako urcitu nespokojnost kumulovat... nie kazdy je schopny na urovni svojich (mo)mentalnych znalosti rozlisovat zavaznost svojej zalezitosti a nie vzdy dokaze cenzurovat urcitu naivitu... a filtrovanie bude mat efekt nepriameho prinutenia dotazovatelov hladat aj inde...

                      filtrujte - nie je to myslene ironicky... a efekt sa mozno dostavi...

                      pripadne staci naznacit smer/link, kam sa obratit... netreba vsetko riesit detailne, aj ked niekedy je to asi nevyhnutne...
                      • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 21:02
                        ---   Návštevník
                        pripadne staci naznacit smer/link, kam sa obratit...

                        len aby forum za chvilu nevyzeralo takto:
                        Otazka:mam problem s tym a tym.
                        Odpoved: pouzi vyhladavanie.
                        Otazka vyriesena.
                        Bodka
                        • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 21:10
                          xxxx   Návštevník
                          no, aj to je niekedy na mieste...
              • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 18:15
                xxxx   Návštevník
                jasne, tiez suhlasim s nevyhnutnostou DOBREHO manualu... moj vobec prvy os na sukromnom pocitaci (predtym len cisto uzivatelsky pristup a obcas fortran v zamestnani) bolo suse10.0 - malo jednu obrovsku vyhodu - bolo k nej cca 900 stran (v pdf na webe) Uzivatelska prirucka a Prirucka spravcu systemu (uz neviem, ci cz, al. sk - nastastie)... este som ani doma nemal objednane cd-cka z tunajsieho shopu, uz som mal manualy vytlacene a zviazane a nelutujem (pouzivam ich doteraz, aj ked suse ma iste specifika - a pred samotnou instalaciou som si tiez preluskal (primerane a prislusne kapitoly) manual) LDP mam tiez na pdf a obcas sa zide... so spominanymi priruckami som v podstate bohate vystacil, kym som nepotreboval nieco specificke mimo ramec distra...

                priznam sa ale, nie vzdy mi zapne, ze problem, ktory riesim, mam popisany v manuali na stole a nie vzdy v manuali popisany je...

                na kubu som presiel koli tomu, ze suse je dost kolos... skusam... ale je fakt, ze poriadny a seriozny manual tu chyba... vela je na wiki, na webe vobec ..., ale aj tak... pre zacinajuceho je dobre mat vsetko pokope u cielene na danu distribuciu

                osobne mam v kubu (kedze je menej kolosoidne) trochu viac odvahy do skusania a pokusov (v ramci slusnosti :o)) a zatial som spokojny... uvidim, co prinesie v tejto oblasti buducnost...:o)

                ja som win doma nikdy nemal, ani mat netuzim - linux je bezpochyby zaujimavejsi (jasne, ze kvalitnejsi), je mozne neustale 'cosi nosit v hlave' ohladne zlepsovania,...
                • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 19:40
                  fckr   Návštevník
                  kde je hoferek? :D (myslene ironicky aj ked si to vysvetli ako chvalu)
                  • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 20:03
                    xxxx   Návštevník
                    myslel som manual na urovni dokumentacie suse (pre zaciatocnika), samo...
                    • Re: ubuntu experience 13.07.2007 | 03:26
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      RTFM RTFM!

                      suse som sice nemal a nevidel som tu kvalitnu dokumentaciu o ktorej hadam uz aj vrabce spievaju (nastastie tu mame skor ine lietadla)...

                      dokumentacia v PDF, ktora je hocikde na nete napr pre ubuntu, sa mi zda ako priliz... no neviem to nazvat. skratka same obrazky pekne krok za krokom aj vysvetlivky. tak a tu stlacite next, a tu este raz stlacite next... snazim sa preto pisat inak. snazim sa pisat tak, aby tam bolo vsetko a nie len o ubuntu a nie len nudne keci, ale aj zaujimavosti a vlastne postrehy. nudne manuali nepoznam, necitam, a ani ich citat nechcem :) je sice pravda, ze mam 65 stran, ael je to mensim pismom, a su tam veci, ktore v oficialnom manuali ani nahodou nie su...

                      myslel si manual na urovni dokumentacie suse (pre zaciatocnika)... ak tam je napisany na kazdom kroku rozdiel medzi suse a windows tak to nemoze byt oficialne - a tym je to pre zaciatocnika menej pouzitelne. neoficialny manual je teda lepsi, lebo ho nerobi stado profesorov, ale robia ho ludia, pre ktorych je to urcene...

                      dnes som v pozicii, ze hodnotim zacinajuce projekty. kamarat napisal na 2 strany zaklad s pocitacmi a adresoval to svojej babke. hned v uvode spominal rozdiely medzi windows a mac os x. je to dobre? podla mna nie! uznal svoju chybu a prepracoval to. a sam, s tym ze sa naucil pytat. a ked sa uz naucil pytat, tak som ho naucil ako sa da efektivne pouzivat google... je to v oficialnych manualoch ze ako pouzivat google?

                      alebo spomeniem este jednoduchsiu vec - ma oficialny manual nejaky slovnicek? a ako moze bezny clovek ho ovplyvnit?

                      u neoficialnych staci napisat na akekolvek forum, niekto z autorov si to vsimne a hotovo. a u oficialnych? tssss

                      hawk :) skoncil som. zatial :)
                      • Stanovi Hoferekovi 13.07.2007 | 11:28
                        xxxx   Návštevník
                        ahoj, Tvoj manual je prima pre cloveka, co prvy krat sada k linuxu, pripadne k ubu... tam je na mieste a pomoze... ked vsak chces ist dalej a do detailov, do systemu, nevystacis si si nim... a LDP nepokryje vsetko (specifika distribucii)... preto su chameleonske manualy pre zaciatocnika fajn...
                        • Re: Stanovi Hoferekovi 13.07.2007 | 11:40
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          tak v tomto sa zhodneme. myslim ze v kazdom manuali moze byt tych pismeniek vela, ale vsetko tam nikdy nebude. nato je napriklad taky suse linux velmi rozsiahli...

                          nikdy som ziadny manual netlacil, kedze rad kopirujem z neho do konzoly... ale keby toto nebolo mozne, tak to teda tlacim :)
                  • Re: ubuntu experience 13.07.2007 | 03:32
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    jedna mala poznamocka... ten hoferek ma aj krstne meno (stano) alebo vystupuje tiez pod jednoduchou prezyvkou elven...
                  • Re: ubuntu experience 13.07.2007 | 03:39
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    kde je hoferek? :D (myslene ironicky aj ked si to vysvetli ako chvalu)

                    1) som tu. na internete. rovnako ako ty
                    2) naco ironia? naco ju vlastne hadzes na forum? aky to ma zmysel?
                    3) preco hoferek? tebe hovoria stale priezviskom? alebo si neschopny zapametat si krstne meno? alebo prezyvku?
                    4) preco si myslis ze by som si to vysvetlil ako chvalu? poznas moje myslenie? su tu ludia ktory ma poznaju kusok, ale ze by si to bol prave ty...
                    5) preco si si vybral prave mna? pretoze otravujem s nejakym manualom stale? no dobre, kazdy sme nejaky, ale ked nieco zaujme mna, tak na to odpisem
                    6) vies o tom, ze na tejto stranke sa da aj zaregistrovat? tiez si mozem dat meno fckr a robit blbosti...
              • Re: ubuntu experience 13.07.2007 | 03:29
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ubuntu ma kvalitnu komunitnu dokumentaciu, a aj ked jediny manual mne znamy a urceny priamo na tlacenie mam ja, urcite sa ich najde viac :)
                • Re: ubuntu experience 13.07.2007 | 03:32
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  odporujes si vo svojich 2 po sebe iducich prispevkoch.

                  "dokumentacia v PDF, ktora je hocikde na nete napr pre ubuntu, sa mi zda ako priliz... no neviem to nazvat."

                  "ubuntu ma kvalitnu komunitnu dokumentaciu"

                  takze ti radim, prepracuj to...
              • Re: ubuntu experience 13.07.2007 | 21:54
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Práve na ubuntu som sa naučil nakonfigurovať xorg. Lebo na 5.10 verzii mi po inštalácii akosi nenabehli Xká. Na Mandraku to vtedy šlapalo
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 19:43
            fckr   Návštevník
            No to hej na mandrake bolo na rozdiel od ubuntu treba nadludske schopnosti aj na skompilovalovanie hello world :)
            • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 19:44
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Si si isty? Ja som na tom pohodlne kompiloval cele KDE 3.5 a nemnal som najmensi problem :/
              • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 20:14
                fckr   Návštevník
                Vsak ale ty mas predsa nadludske schopnosti
    • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 01:32
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ked niekto nema cit pre graficky dizajn, tak nech sa do toho radsej nepusta, tak ako ja
    • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 01:40
      fckr   Návštevník
      Server už vo východzej inštalácií bude obsahovať vopred prednastavený všetok potrebný software pre okamžité nasadenie do prevádzky.
      Nebude v ňom kopa nepotrebných aplikácií a démonov. Váš server tak bude pripravený k okamžitej prevádzke či už ako freehosting, platený hosting, alebo do Vašej firmy.

      :D banda 13rocnych magorkov
      • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 15:31
        ---   Návštevník
        presne toto ma napadlo ,ked som si precital uvod. Ak ma byt vysledok snazenia taky ako je pisany ten text ,tak je to skoda casu a treba sa radsej venovat serizonejsim veciam.
        Uz uvod nema uroven , treba najprv zvladnut pravopis , potom propagaciu a potom sa uvidi co z toho bude. Na zaciatok staci spell checker:-)
        • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 16:13
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          klasicke ubuntu toto uplne splna... akoze nic proti tejto snahe, ale mne sa pismena "XP" protivia... a nechcem ich vidiet pri spustani Linuxu...

          uz len dufam ze nebude Linux Vista alebo Linux Longhorn...
    • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 19:43
      Avatar mcx Mac OS X / Windows 7 / Ubuntu  Používateľ
      starsi drupal, teda skor slovencina. odporucam stiahnut novsiu, ktora prelozi aj books a ine
      • jaj ci nemam rad tuto kolonku 13.07.2007 | 04:48
        aypo   Návštevník
        Tiez sa pridavam k mandrivakom/mandrakistom, zacal som s linuxom podstatne neskoro (mandrake 10.1) a musim povedat, ze po vyskusani inych distier (fedora core, suse, ubuntu, slackware) sa vraciam stale ku mandrive, neviem, ale pride mi to ako nieco medzi svetom linuxu a kubuntu ;) takze ti co ste neskusili, skuste mandrivu, myslim si ze sa zapaci rovnako ako mne.

        2 Miroslav thnx za tip na mandrivu/mandrak :)

        PS: sakra skoro som zabudol, uz ma caka disk na ktoreho idem instalnut mandrivu ;) takze dalsi prispevok hadam z mandrivy
    • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 20:52
      slovaci_nesklamali   Návštevník
      tak co je moc to je moc!!! so vsetkymi s ktorymi som sa stretol a rozpraval (ludmi) je dovod preco NIE linux je ten, ze je zlotizy, nevedia s nim, boja sa. ked je tu pokus o to, aby sa linux rozsiril naozaj sade a mohol na nom pracovat kazdy a bez obav tak tu zacnu ludia ako Vy hned setko odcudzovat, na vsetko nadavat a hned vsetko zatracovat! z takehoto pristupu mi je doslova na grc. z vas tu nikto ani tym malickom nepohne aby daco spravil (cest vynimkam!) ked ale treba podporu a pomoc tym co nieco chcu spravit a snazia sa daco robit tak to nie! ano za jezisa boha! je mi jedno ci si kto mysli! a to je tak vzdy. pride nekto s niecim novym a hned ho kazdy posle do pice ze je to kokotina! ale nikto s nicim nepride! tak toto je zbabelost a ubohost! pisat, nadavat, odradzat, robit profika a ja neviem co vsetko je pekne a jednoduche ale spravit daco, pomoct, zapojit sa ani za kokot.
      tak pani, s takymto pristupom mozte ist vsetci s prepacenim do zadku, vyjebat sa na vsetko a nerobit zo seba tych mudrych skusenych!!!
      porucam sa!
      • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 21:04
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ano ja som tiez za rozsirovanie linuxu, ale nie za cenu zdegenerovanej komunity.

        tak dovi dopo
        • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 21:15
          xxxx   Návštevník
          no hej, deliaca ciara je dost pohybliva, nenapadna a lahko prekrocitelna...
          • Re: ubuntu experience 13.07.2007 | 11:49
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no co ja viem... myslim ze tych vynimiek je dost vela. a mozno aj vecsina... ak teda ten cloviecik zhana neuprimnych blbcov ktory zatajuju pravdu, pomylil si linuxos z pokecom alebo s microsoftom :)
      • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 22:56
        Vlado   Návštevník
        uuuplne s tebou suhlasim!!nechapem co vam to spravi pomoct novacikom v ich problemoch!!!ved vlastne vy nic ine nemate napraci pretoze ty co vedia nadupano pouzivat linux chodia na tuto stranku len z potesenia...tak preco poto nepomoct novacikom?ha?!kazdy s nas chce aby pouzivalo linux coraz viac ludi a to docielite len tym ze zacnete aj viac pomahat a nie radamy typu sprav toto a toto ale trosku viac sa rozpisat nikomu nezaskodi...potom necakajte ze vam novacik na jednu vec odpise 300krat a az potom pochopi!!
      • Re: ubuntu experience 13.07.2007 | 00:27
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        No len pre zaujímavosť odpovedám na všetko na čo viem odpovedať (aj na úplne najjednoduchšie otázky, dokonca v 90% prípadov neurážam takmer nikoho (američania sa nepočítaju)). Ináč dnes mám trošku blbú náladu (nevyspatý / bolí zub, takže reagujem mierne prehnane).
        • linuxakom 13.07.2007 | 12:04
          xxxx   Návštevník
          ale, pani linuxaci, ste fajn a fajn radite... z vlastnej skusenosti - ked sa primerane naformuluje otazka a clovek nie je arogantny, casto sa docka kvalitnej odpovede... len si urcime pravidla, aby sa nikto necitil neprijemne... (ani linaci, ani lamky) ...:o)
          • Re: linuxakom 13.07.2007 | 22:04
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            riadim sa vetou - ak poradit, tak s usmevom. ak nieco vysvetlujete lamke, tak je pekne posobit tak kusok usmievavo. hodit nejakeho smajla. vsak to nic nestoji :)
      • Re: ubuntu experience 13.07.2007 | 20:26
        ethyl   Návštevník
        naposledy som "odcudzil" kamaratke kocku... v prvej triede, no... ale slovaci su taki, len by odcudzovali a odcudzovali
    • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 21:10
      Avatar apocalypz   Používateľ
      nemam slov :-D uz len pre to, ze to ma oznacenie XP by som si to nenainstaloval !!!! A sak co, M$ si nakoniec spravi reklamu aj z Linuxu ...



      • Re: ubuntu experience 12.07.2007 | 21:14
        Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
        asi tak, apocalypz to vystihol presne. Viem ze sa kopec ludi snazi dostac linux na desktop ale toto je uz trosku moc, nemalo by sa to tak volat uz len z toho dovodu ze velkej casti linuxovej komunity sa obracia zaludok ked pocuje XP.
        DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
        • Re: ubuntu experience 13.07.2007 | 11:51
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ruske distro linux XP bolo prelozene aj do anglictiny. hyper novinka tak rok dozadu, na itnews sa chceli z toho zblaznit... obycajne distro, len tam ma ze X a P...