Poradte s blbym gombikom POWER.

Sekcia: Ostatné 17.05.2005 | 19:49
Avatar ice Fedora Core 2  Používateľ
Poradte mi plz.Mam blbeho brata,ktory ked okolo mna ide,tak mi stlaci POWER tlacitko na kompe a som v <>.Poradte ako nastavit aby sa mi komp hybernoval,alebo aby nic nerobil - nereagoval.PROSIM CO MAM ROBIT ???
    • Re: Poradte s blbym gombikom POWER. 05.05.2005 | 02:52
      Avatar juice Arch Linux  Používateľ
      pokial viem, tak na vacsine (novsich) kompov sa da v biose nastavit interval na stlacenie tlacitka power, to zn. ze ked nastavis napr. 10 sekund, tak ho musis drzat 10 sekund kym sa ti pocitac vypne mozno sa to da riesit aj inac, ale momentalne o takejto hodine ma nic ine nenapada :) a myslim ze je to celkom dobre a ucinne riesenie
      • Re: Re: Poradte s blbym gombikom POWER. 05.05.2005 | 09:47
        ice   Návštevník
        Hej hej.O tom viem.Tak mi to funguje aj vo windowse,ale LINUX to ignoruje.Proste raz stuknes a komp je vypnuty.
        • Re: Re: Re: Poradte s blbym gombikom POWER. 05.05.2005 | 09:54
          HYRO   Návštevník
          Nastavuje sa to v BIOSE v ponuke power management, Najviac sa da zvolit 4sec.
        • Re: Re: Re: Poradte s blbym gombikom POWER. 05.05.2005 | 10:09
          adrive   Návštevník
          no možno by som skúsil stopnúť službu acpid, ktorá pravdepodobne čaká na stlačenie power tlačítka a potom zavolá /sbin/halt...
          • Re: Re: Re: Re: Poradte s blbym gombikom POWER. 12.05.2005 | 12:42
            Avatar ice Fedora Core 2  Používateľ
            Ako to mam naist ?? Kde to mam prekonfigurovat ??
            • Re: Re: Re: Re: Re: Poradte s blbym gombikom POWER 15.05.2005 | 19:56
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Kukni: YaST->System->Sprava Napajania->Nastavenie ACPI->Hlavny vypinac. Dufam, ze si to nasiel :).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Poradte s blbym gombikom POWER. 12.05.2005 | 16:42
      michal00   Návštevník
      rozober bednu a odpoj to tlacitko z dosky... len predtym nastav v biose cosi ako "after power loss" na boot (teda budes zapinat na zdroji tym on/off prepinacom).
      • Re: Re: Poradte s blbym gombikom POWER. 17.05.2005 | 17:07
        ice   Návštevník
        HeHe
    • Re: Poradte s blbym gombikom POWER. 17.05.2005 | 19:49
      jiv   Návštevník
      Ale co..... bratovi sprav na zadku klobasi a bude po problemoch :)