NTFS zapisovanie

Sekcia: Ostatné 09.05.2005 | 17:55
Nyo   Návštevník
CAfte all posuzivam teda budem pouzivat Suse 9.3 asi v utorok :) Je nieaky jednoduchy soft ktory dokaze zapisovat teda aj mazat z particie ntfs lebo mam aj XP-iba koly surodencom ,a doteraz som vsetko hadzal na RW a prepisoval tak ..., diky moc.
    • Re: NTFS zapisovanie 08.05.2005 | 15:17
      peter golis   Návštevník
      aj ano, aj nie. microsoft (tvorca oblubenych windows) sa snazi byt nekompatibilny s ostatnym svetom, takze oficialna podpora zapisu na ntfs nie je. ale existuje projekt captive ntfs drivers ktory umoznuje zapis na ntfs pomocou ovladacov z windows. ale ked uz ma clovek dual boot (dva operacne systemy), tak nech si rozdeli disk a na vymenu dat pouzije nejaky oddiel s FAT, ta je bezproblemova.
      • Re: Re: NTFS zapisovanie 08.05.2005 | 15:51
        d   Návštevník
        presne skus to rozdelit tak ako ja (40 GB disk) 10 Gb windows NTFS particia (kvoli stabilite...hry programy...) 9 GB linux (mdk 2005 LE) 1GB swap a 20 GB (FAT 32 particia pre bezproblemovy zapis a vymenu suborou medzi linuxom a windowsom) ale daj si bacha ak chces pouzivat winXP tak instalaciu rob urcite len na ntfs particii, lebo v pripade zatuhnutia winu je o dost odolona ako fat32.
        • Re: Re: Re: NTFS zapisovanie 08.05.2005 | 21:18
          Nyo   Návštevník
          Okey vdaka moc zaa prispevky.
        • Re: Re: Re: NTFS zapisovanie 08.05.2005 | 21:22
          Nyo   Návštevník
          Okey vdaka moc zaa prispevky.
      • Re: Re: NTFS zapisovanie 08.05.2005 | 21:44
        linux   Návštevník
        pokial viem linuxove jadro obsahuje ntfs read-write podporu, ale je oznacena ako DANGEROUS a treba zasah do zdrojovych kodov jadra aby sa povolil:)
        • Re: Re: Re: NTFS zapisovanie 08.05.2005 | 22:42
          peter golis   Návštevník
          do zdrojovych kodou nie, do konfiguracie. ale kto to potrebuje?
          • Re: Re: Re: Re: NTFS zapisovanie 09.05.2005 | 12:44
            fixinko   Návštevník
            ja mam povoleny v jadre rw mod na ntfs, particie mam mount ako rw, ale aj tak nemozem vykonavat ziadne zmeny..
            • NTFS 09.05.2005 | 13:42
              LinuxFTP   Návštevník
              Ja by som chcel ešte malú poznámku keby mi niekto vysvetlí ako zmeniť NTFS na FAT, lebo "vraj" to cez fdisk cez dos nieje možne. A taktiež sa pridám k názoru ktorý práve chcem urobiť. NTFS 20GB windows, 20GB FAT, ostatok 40GB SuSE. Teda oddiel FAT budem používať či už pre Linux alebo súbory zalohu alebo iné, alebo pre windowsové app....Dakujem a poradte ohladom toho NTFS>FAT
              • Re: NTFS 09.05.2005 | 13:44
                tt   Návštevník
                partition magic to vie ....
                • Re: Re: NTFS 09.05.2005 | 17:55
                  d   Návštevník
                  partition magic 8.0 www.download.com ale iba trial.