Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Fakt potrebujem na prehliadanie webu nový počítač? 16.01.2016 | 17:26
Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

Rozmýšľam medzi 2 alternatívami - prejsť na kompletne server side analytiku (piwik), alebo dokopať server k tomu aby odosielal dáta do google analytics (teda žiadne ga.js, ale celé by to riešil server).

Prvú alternatívu eMDi nechcel. O druhej alternatíve som s eMDim nediskutoval. Znamenalo by to stratu niektorých informácií, neviem nakoľko je to dôležité.

Samotnej analýzy návštevnosti sa vzdať nechcem. Presnejšie povedané ja to nepotrebujem, ale v prípade, že by sa nasadila reklama bolo by to nutné kvôli zadávateľom reklamy.

Momentálne máme najvyššie funkcie ja a eMDi. Ja som proti reklame, eMDi za reklamu. Možno by to chcelo formalizovať rozhodovací proces a prizvať k tomu viacej ľudí.

No v každom prípade o problémoch portálu ako nedostatok obsahu asi vieme všetci. Jednou z možností ako to nakopnúť je použitie reklamy na zaplatenie autorov. Táto možnosť sa mi moc nepáči. Na abclinuxu majú decentnú reklamu a článkov je tam pomenej (väčšinou aj tak len hw novinky, ktoré ma moc nezaujímajú a jadrové novinky s časovým odstupom). Taký root s neskutočne otravnou reklamou na desktopovom webe má viac-menej dobrý obsah (áno seriál o Java FX je odpad), ale samozrejme za cenu nechutnej reklamy.

Z ďalších možností ako zaplatiť autorov je tu žobranie cez donate (vľavo dole). Reiši to eMDi, dávno som sa na to nepýtal, ale pred pár rokmi to bola bieda. Ešte je tu možnosť spoplatniť nejaký obsah čo tiež moc nemusím.

6 * 6 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB