Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

Re: DoS/DDoS - uvaha 12.03.2008 | 15:54
Avatar Raven   Používateľ

.to co si nechavali na poslednu chvilu si mozu nechat este na poslednejsiu,lebo toho maju menej:)
Práve na toto som narážal s tou ľudskou lenivosťou. Sám som to postrehol, napríklad na škole - učenia máme čím ďalej, tým menej, ale 98% ľudí si robenie zápotových prác necháva na posledný týždeň pred skúškovým... :))
mne pride trochu silne prirovnanie s neurochirurgami,ked uz tak chirurg vseobecne, podla mna ak chces byt lekarom a vseobecnych lekarov je privela, tak je vacsia pravdepodobnost ze si zvolis nejaky specifickejsi lek.odbor ako keby bol dopyt po vseobecnych.
Ten neurochirurg bol len príklad, drvivá väčšina študentov si na lekárskej fakulte aj tak vyberie všeobecné lekárstvo namiesto užšej špecializácie(tak isto aj na iných školách) a hned ako skončí školu, pôjde robiť do DE,SWE, GB ako všeobecný lekár, lebo je to jednoduchšie a menej sa pritom nadrú.
suhlasim s tym ze byt programatorom by malo byt "poslanie",resp. mal by sa tomu venovat skutocne inteligentny clovek,ktoreho to bavi,ale dnes to nie je pravda(hlavne kvoli velkemu dopytu po programatoroch a s tym suvisiacemu nutnemu znizeniu poziadavkov mnohych firiem).
Tu by som si dovolil s tebou nesúhlasiť, pretože sú programátori a sú "programátori". To, že niekto upravuje skripty a zliepa ich dokopy a z toho vznikne "program", ešte nerobí z dotyčného programátora(aj keď je na tabuľkovom mieste evidovaný ako programátor)...
Iná vec je vzťah daného človeka ku tej robote - ja v súčasnosti pracujem ako radový zamestnanec (nie som programátor), plat mám tabuľkový a šancu na kariérny rast mám mizivu, pokiaľ nebudem mať nejaké známosti, alebo nenastane rapídna zmena v politike ľudských zdrojov ( čomu veľmi neverím :D ). Ale napriek tomu môže byť dopyt po programátoroch obrovský, plat môže byť kľudne aj nad 100K a predsa sa nebudem učiť .NET a nepôjdem robiť programátora do BA, pretože nemám k tomu vzťah, takže politika firiem, spočívajúca v znižovaní požiadaviek, rozhodovanie mladých ľudí, stojacích pred rozhodnutím "ako ďalej" IMO veľmi neovplyvňuje .
________________________________________________________________________
Ak nájdeš v živote cestu bez prekážok, určite nevedie nikam...

______________________________________________________ Ak nájdeš v živote cestu bez prekážok, určite nevedie nikam...
36 / 6 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB