Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: LibreOffice 6.0 05.02.2018 | 17:11
Avatar janek-m Linux Mint 19.1 Cinnamon  Používateľ

Neodolal som a nové LO trochu otestoval :-) Subjektívne sa mi zdá, že spustenie programu je o trochu rýchlejšie ako v staršej verzii, kto si zakladá na vzhľade, tak sa určite poteší novému logu, ikony v LO neriešim, pretože tie sa dajú zmeniť podľa chuti, určite potešia aj hotové šablóny na písanie rôznych dokumentov a to by bolo asi všetko.

Osobne si však myslím, že skôr ako vzhľad, by sa mali radšej doriešiť problémy, ktoré mne ako každodennému užívateľovi v LO chýbajú a ktoré pretrvávajú v LO už roky.

Napríklad taký export tabuliek z Calcu do Writeru je stále o ničom. Pokiaľ pri tejto činnosti nechcete ošedivieť, tak si vytvorte tabuľky radšej hneď vo Writeri a Calc používajte len v tedy, ak export do Writeru nepotrebujete.

Writer má naďalej problém vytvárať dokumenty s väčším množstvom obrázkov. Aj táto nová verzia začína s pribúdajúcim počtov obrázkov mrznúť a spadnúť.

Impress som zatiaľ neotestoval. Som zvedavý, či je už konečne možné do prezentácii vkladať hudbu bez toho, aby hudobný súbor musel byť stále priložený k súboru prezentácie.

Celkový dojem je ale z nového LO dobrý, práca je v ňom intuitívna, povedal by som, že lepšia ako v MS Office, škoda len tých drobností, ktoré sa s LO tiahnu už dlhý čas :-)

1 + 7 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB