Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Greenie Linux 18.04 12.04.2018 | 19:09
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Stano kurňa dnes už hádam každé distro má nástroje na replikáciu systému. To znamená že dnes si každý môže nainštalovať do hocijákého distra balíčky prefarbiť témy a vydať si svoje upravené *buntu, antiX ... pre svoje potreby. Zatiaľ som ale nikoho okrem teba nevidel vydávať to za novú distribúciu, hoci netvrdím že také neexistujú.

Každopádne chcem urobiť Greenie ako dobrý systém na viac použití, teda aby hneď dokázal veci, ktoré napríklad Ubuntu nedokáže
Dokáže, mám viacej priateľov ktorým som dal odskúšať Linux a riešili sme len fakt špecifické veci (nie systémové, ale skôr napríklad dizajnér chcel pomôcť s programami na tvorbu dizajnu), hoci niektorí sú úplný antitalenti a spravili to podľa jednoduchej nápovedy, stalč Win klávesu a napíš čo chceš robiť.

Radikálne zmeny, ako napríklad vyhnutie sa systemd

Ani netvrdím že to musíš robiť, hoci by to bola fakt užitočná práca. Systémd a ďalšie riešenia prinášajú MS Win do sveta Linuxu, proste idea možno dobrá a vo výsledku všetko sprasené a zbúra to všetko čo tu bolo roky, to nikto so zdravým rozumom nechce, ale taká je proste doba.

Ak máš dobré nápady, sem s nimi.

Pomôž programom ktoré máš rád. Napíš autorovi, že mu ďakuješ za jeho prácu. Nahlás bugy a poriadne aj s logmi. Popíš si s ľudmi ktorí robia svet lepším vo svojom voľnom čase bez nároku na horár. Ak ti ostanú 2€ tak nakúp Dogecoiny a pošli ich autorom tvojho obľúbeného softvéru, prípadne inú menu kde sú malé poplatky. Eurá a Bitcoiny sú pasé, sa môže stať, že im dorazí kulové, alebo teba to na poplatkoch bude stáť viac ako to čo posielaš.

Za všetko budeš odmenený tým, že v programoch bude to čo chceš, budú fungovať ako chceš a môžeš nám tu potom napísať ako si si dal napísať vlastný ...

Potom ti poviem, díki Stano, alebo si to nechaj pre seba a teš sa z toho.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
6 / 6 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB