Pridať komentár

Príspevok, na ktorý odpovedáte

RE: Akou cestou sa vydat? 17.10.2019 | 13:01
WlaSaTy   Návštevník

Firmy ktoré sa zaoberajú mentoringom začiatočníkov síce existujú, ale vyšlo by ťa to pekelne draho a výsledok by si mal neistý. Obvykle ale robia coutching vyhoreným zamestnancom.

Potom existujú priamo zamestnávatelia ktorí robia tzv. inkubátory nových osobností. Zoberú nového človeka ktorý im preukáže nejaké znalosti, a sami ho nasmerujú cez juniorskú pozíciu kde môže v priebehu rokov prejsť cez seniorské pozície. Obvykle ale berú ohybných mlaďasov ktorých si zaškolia, a na začiatok ponúkajú plat podobný ako napr. v Lídli za kasou (poprípade o 30% viac).

A na koniec sa znova začal sponzoring škôl kde školy vychovávajú študentov priamo pre potreby podnikov ich sponzorujúcich.

Nuž, zaujímalo by ma koľko do toho chceš investovať času a financií. A aj prečo nechceš znova cestovať keď si robil námorného dôstojníka. Ako kamionista by si zarobil kľudne cez 2000€ nesačne (teda za dvojtýždňový turnus naprieč Európou), len by si sa poriadne nevyspal pol mesiaca.

Inak, v IT budú vždy žiadaní programátori. Či už web kóderi, alebo priamo nejaký python, či C/C++. Ďalej, z hľadiska perspektívy sa prechádza z virtualizácie na kontajnerizáciu a s tým spojenú automatizáciu procesov. Tak isto správa systémov bude ešte pár rokov dosť žiadaná na trhu.

Inak ak si dokázal udržať na mori partiu preťažených robotov trpiacich ponorkovou churobou, tak máš viac možností. Buď môžeš robiť kratšie námorné dovolenkové plavby na jachtách niekde v tropických oblastiach, alebo sa môžeš uchádzať o miesto managera v korporácii ktorý skrotí aj leva.

PS: firmu na osobný mentoring ti neodporučím, cenu by si ajtak neakceptoval. Personálky vidia v človeku hľavne čo dokázal, a zamestnávatelia hľadajú okrem toho aj či im sadne aj tvoja predstava o kariére či smerovaní tvojho osobnostného vývoja.

6 / 2 plus tisíc (číslom)

Maximálna veľkosť je: 2,0 MB