Debian 5.02 ovládač ATI

Sekcia: Hardware a Drivery 02.08.2009 | 00:29
Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
Mám otázku ohľadom inštalácie ovládačov na moju kartu ATI Radeon HD3850, stiahol som si ovládač priamo od výrobcu verziu 9.7 a chcem to nainštalovať, ale mám strach že po inštalácii mi ostane black screen, pretože sa mi to už raz stalo. Poradíte ako to správe nainštalovať aby som sa tomu vyhol?
    • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 00:30
      Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
      Zabudol som, moje distro je Debian 5.02 a som v debiane amatér
      • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 00:35
        skywaker   Návštevník
        jasne ze ti ostane black screen to je u ATi fglrx jasnee.. staci si pozriet fora na nete. ja som mal AMD a preto som si kupil ATi kartu koli tomu aby som mal vsetko od AMD ale nastastie som predal cely PC. teraz mam Intel a Intel grafiku.. normalne nainstalujem linux a vsetky efekty idu default samy od seba... skusal som aj NVIDIU ale pri envidi clovek zisti ze nepotrebuje ohrievac ak mu je zima..
        • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 00:38
          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
          musí byť nejaká možnosť...
          • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 01:01
            WlaSaTy   Návštevník
            Pri black screen sa na 90% sa jedna o frekvenciu grafickeho modu ktory tvoj monitor nedokaze spracovat. Pred instalaciou si zisti pracovny rozsah na ktorom pracuje tvoj monitor a ak ta black screen nastane po instalacii ovladacov, tak tu frekvenciu nastav aby ju grafika pouzila. Hoci aj cez editaciu /etc/X11/xorg.conf cez LiveCD. Navodov je ozaj hafo.
            • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 01:02
              Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
              mám LCD ale ono to nie je čisto black, ale hore sú nejaké farebné pruhy
              • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 01:16
                Avatar zvoncek9   Používateľ
                presne tento problem mam aj ja s ubuntou :) povolil som Ati grafiku stiahlo driwer nainstlaovalo rebootol som a tam kde malo byt prihlasovacie meno a helso su uplne hore pozdlz par krat napisane UBUNTU cele jeto farebne akurat tak v 8smich farbach :DDD a dost ma to stve pretoze sa odtial nemozem pohnut :DDDDD myslim ze chalan co sa tejto tem venoval vie ocom je rec tak tu nejdem davat ani screen :DDDDfakt by si mi helfol keby mi s tym vies pomoct :DDD
                • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 01:17
                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                  tvoj problém sa dá ľahko vyriešiť na Ubuntu, stačí pohľadať na wikipédií..ale hneď ti to tu hodím
                • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 01:19
                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                  http://wiki.ubuntu.cz/Instalace%20nesvobodn%C3%BDch%20ovlada%C4%8D%C5%AF%20ATI%20(fglrx)
              • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 01:30
                WlaSaTy   Návštevník
                Myslis nieco ci vyzera ako bodko ciarky, niekedy aj preblikavajuce? To si trafil klinec po hlavicke, to do tych 90% nepatri.

                To sa prejavuje ak sa bije naraz framebuffer s ovladacom grafiky, obvykle je prva pomoc zadat pri starte prikazy na vyknutie frame bufferu a splash. Ale, nehajme sa prekvapit.
                • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 01:50
                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                  presne tak :) no a problém je teraz vážnejší :D keď mi to nabehne, stlačím CTRL+ALT+Fx a namiesto terminálu sa mi reštartuje komp ale okamžite(tvrdo)...a nemám ani tušenie ako to vrátiť teraz :(
                  • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 02:01
                    WlaSaTy   Návštevník
                    vratit spet to mozes odinstalovanim. Bud cez ssh, alebo tak ze nastartujes system do recovery rezimu.

                    Inak uz si skusil vypnut tie dve veci pri starte?
                    • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 02:10
                      Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                      a ako ich mám vypnúť? to mi hovoríš nové veci :D
                      • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 13:17
                        Avatar zvoncek9   Používateľ
                        idem to skusit obnovit zo zalohy :DDDDD robil osm to tym sposobom cislo 1 :DDD z tej wikipedie :)
                        • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 13:41
                          Avatar zvoncek9   Používateľ
                          mno neobnovilo to :DDDD co ma naramne potesilo :DDD fakt nevem co s tymi ovladacmi porobit kks uz ma to celkom aj stve aj cely notas ma serie :D
                          • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 13:54
                            WlaSaTy   Návštevník
                            a balik xorg-driver-fglrx si odinstaloval? take nieco sa da aj bez grafiky, pochopitelne.
                            • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 18:58
                              Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                              ja som sa dal do rescue mode, dal som aptitute remove fglrx. Spravilo to, zapol som GDM, a napísalo že nemám xorg.conf alebo že tam niečo chýba, no neviem už presne. A skúšal som vypnúť framebuffer a to tým že pri bootovani do GRUB som napísal vga=normal ale nič sa nezmenilo
                              • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 19:46
                                matt   Návštevník
                                "Tu su ovladece_Lenny" Inak, na akom stroji to mas nainstalovane? A aky, tam mas kernel? Mozno by Ti pomohlo mat v xorg.conf len radeon nie radeonhd. Vyskusat. Fglrx nefunguje korektne s KDE. Je viac dovodou, preco mas problem. Jednou z moznosti je kompilacia ati driverov, komipilacia kernelu.
                                • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 19:55
                                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                  Debian Lenny 5.02 stable GNOME...lenže ja kompilovať neviem. kernel 2.6.26-2 686
                                • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 21:18
                                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                  zmenil som nastavenie xorg.conf a dal som namiesto fglrx "radeon" a teraz sa mi to rozbehlo aspoň :)...
                                  • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 23:56
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Takze uz vies ako to vratis ked to nepojde na sto pero. Teraz by si mohol pouzit tie ovladace s ktorymi to kolegovi islo, kompilovat nic nemusis.
                                  • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 02.08.2009 | 23:59
                                    matt   Návštevník
                                    podla mna, asi musis urobit novy xorg.conf ( povodny si uloz, ked to ako tak ide )a potom pokracovat apt-get update + / apt-get install install module-assistant fglrx-driver fglrx-kernel-src. Najprv ale odstranit stare drivers. Myslim, ze toto a rekonfiguracia configu by pomohla, lebo evidentne je problem s fglrx. Bud je chyba v jadre alebo driver potrebuje pach. Tazko mi teraz viac poradit, nemam vypis, ani kartu, aj ked este porozmyslam :)))
                                  • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 00:04
                                    matt   Návštevník
                                    este nieco, repo by malo byt ine, testing alebo non-free. Musis k nejakemu novemu ovladacu - fglrx.xxx.xxx.src najst cestu. To si pozri predtym, nez zacnes skusat.
                                    • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 00:10
                                      Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                      mám non-free povolené a aj všetko k tomu potrebné...myslím že potrebujem odstrániť starý driver, pretože nebol korektne nainštalovaný a teraz mi niečo ide a niečo nie...len neviem ako a čo mám odstrániť a ako potom vytvoriť nový xorg.conf
                                      • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 00:23
                                        Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                        neverím že tu nikto neinštaloval ovládač na radeonku a úspešne to spravil...našiel som na internete rôzne návody ale nepomohlo akosi...teraz by som potreboval vedieť ako odstrániť starý driver a nainštalovať nový, funkčný na ktorom rozbehám aj Compiz...len by to chcelo nejaký overený návod tak prosím o pomoc
                                      • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 01:15
                                        matt   Návštevník
                                        dpkg --remove file ciastocne
                                        dpkg --purge file uplne
                                        apt-get remove file
                                        dpkg-reconfigure xserver.xorg

                                        aj toto by bolo dobre refresh: xserver-xorg-video-ati, najdes na webe
                                        • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 01:22
                                          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                          ale ja príkazy poznám, ja neviem ČO mám odstrániť
                                        • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 01:28
                                          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                          debian:/home/majo# dpkg-reconfigure xserver.xorg
                                          Balík „xserver.xorg“ nie je nainštalovaný a nie sú o ňom dostupné žiadne informácie.


                                          čo to znamená?
                                          • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 12:57
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            xserver.xorg ? preklep.

                                            xserver-xorg . aspon v ubuntu.
                • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 02:53
                  Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
                  Prosím Ťa,ako vypnem ten framebuffer? Pretože pri prechode na Ubuntu 9.04 mám ten istý problém. Ďakujem
                  Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
                  • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 04.08.2009 | 16:26
                    WlaSaTy   Návštevník
                    jak sa nakopava grub, tak skus stlacit e (ako edit), odmazat quiet splash a pridat vga=text a nakopni to stlacenim CTRL x.

                    Ak to prestane ukazovat teplomer pri starte, tak by to malo byt vypnute. Az pokial ten frame buffer nahodou nezapne nejaka cast init scriptu.
    • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 21:48
      peto   Návštevník
      skus OSS ovladac s podporou od zamestnaca AMD pre OSS ovkdace Ati Alexa Deuchera

      Compiz Running With Mesa On R600/700 GPUs
      August 03, 2009
      Just about three weeks ago the AMD developers working on the open-source ATI drivers had reached the milestone in their open-source 3D support for the R600/700 GPUs of having glxgears running on these two latest generations of ATI graphics processors. glxgears running itself isn't much, but it's an important step. Last night, AMD's Alex Deucher is now reporting a new milestone and one that is certainly interesting for a large number of users, that is Compiz is running!
      http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=NzQyNg
      • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 22:06
        Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
        konečne :) ale čítam čítam a nevidím nikde kde to stiahnuť a ako nainštalovať
        • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 23:38
          WlaSaTy   Návštevník
          Nepisal to Matt v tomto prispevku?
          • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 03.08.2009 | 23:46
            Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
            kompletne som preinštaloval ovládače, nainštaloval som ich podľa návodu na wiki a znova chyba:

            majo@debian:~$ glxinfo
            name of display: :0.0
            X Error of failed request: BadRequest (invalid request code or no such operation)
            Major opcode of failed request: 164 (GLX)
            Minor opcode of failed request: 19 (X_GLXQueryServerString)
            Serial number of failed request: 15
            Current serial number in output stream: 15

            majo@debian:~$ compiz
            Checking for Xgl: not present.
            Detected PCI ID for VGA: 02:00.0 0300: 1002:9505 (prog-if 00 [VGA controller])
            Checking for texture_from_pixmap: not present.
            Trying again with indirect rendering:
            Checking for texture_from_pixmap: not present.
            aborting and using fallback: /usr/bin/metacity
            • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 04.08.2009 | 00:11
              WlaSaTy   Návštevník
              Ktore ovladace?

              Ako uz bolo povedane, mas ich viacero na vyber. Binarne priaamo od vyrobcu, binarne cez balickovaci system distribucie, otvorene ovladace radeon-hd z linku co sa tu uz davnejsie mihol, alebo aj otvorene ovladace radeon.
              • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 04.08.2009 | 00:17
                Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                odinštaloval som kompletne staré ovládače a spravil som takto:

                Install the driver
                sudo apt-get update
                sudo apt-get install module-assistant fglrx-driver fglrx-kernel-src
                Build and install the module
                #:sudo module-assistant auto-install fglrx-kernel-src
                After this, you need
                #:sudo aticonfig --initial

                Tie ovládače radeon-hd som tiež nainštaloval a nič sa nezmenilo...už fakt neviem kde je problém. Hľadal som ovládače Mesa ale našiel som len rpm balíčky pre fedoru
                • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 04.08.2009 | 00:34
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Co znamena, nic sa nezmenilo?

                  Ak to nejde na prvy krat tak este nemusime hodit flintu do zita ale mozeme sa pozriet napriklad do logov z xwindows, skontrolovat ci sa korektne odinstalovali neziaduce baliky z minuleho pokusu, ...
                  • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 04.08.2009 | 00:37
                    Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                    ako?
                    • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 04.08.2009 | 00:41
                      Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                      v Ubuntu mi stále vyskočilo okienko že boli nájdené ovládače, to som klikol a nainštalovali sa a všetko šlo, aj keď nie celkom podľa mojich predstáv ale šlo...nedá sa to podobným spôsobom spraviť v debiane? odkiaľ ten program v Ubuntu mal ovládač?
                      • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 04.08.2009 | 01:07
                        Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                        už ma to nebaví..niekoľko dní nič nerobím len vkuse inštalujem ovládače. Funkčný návod neexistuje, asi sa to ani spraviť nedá. Vo windowse 7 mi hneď všetko šlo bez problémov, to radšej ostanem windowsák ako mať neustále problémy s linuxom. jediná distribúcia kde mi moja grafika normálne šla bolo PCLinuxOS ale ten mi nevyhovuje...ale vďaka za skvelé rady, ktoré mi nepomohli
                        • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 06.08.2009 | 12:53
                          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                          ked to viriesim tak ti dam dako vediet... a keby si si nechal iba tie open sourse ovladace??? napr xf86-video-ati ? ci tie ti nejdu ??? tieto maju zevraj aj 3D podporu... lenze vies nieje to original... tak nemaju taky velky vykon :(. ja sa tiez pasujem s tymito ovladacmi. niekedy si zelam aby som si pc s atinou ani nekupil :D. ale dako sa popasujem a vyhram :). v archu sa lahko nadstavuju veci :) tam s tym nemam ziadny problemos :D. len mi to stale nejde rozbehat ten original driver :(. myslim si ze urcite sa niekomu na svete podarilo to rozbehat :) len najst ho a vytlct to z neho :).
                          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                          • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 06.08.2009 | 23:17
                            Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                            podľa mňa je ATI najlepšia firma na grafické...nehrejú sa, nekazia sa tak, ako Nvidia...možno len preto to hovrím, lebo sa mi raz grafika od Nvidie pokazila, niečo s pamäťou :)
                            aj ja si myslím že sa to nejako dá, ale určite je problém v ovládači, že ATI nemysleli na Debian alebo naň zabudli
                            • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 07.08.2009 | 15:04
                              Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                              no mne sa stal pravy opak... par mesiacov pred koncom reklamacie mi zhorela grafika ati radeon 9600 SE 256 MB. tak som kupil nvidia :P a ta zatial ide ale kamos mal zase s nvidia problemov kopec: d asi 5 krat ju reklamoval stale nieco ine odislo... neviem tie ovladace podla mna idu aj na debiane... len spravnych navodou je malo... :(
                              Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                              • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 07.08.2009 | 22:49
                                Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                mne grafika nezhorela ešte, len "zblbla" :) kým ti zhorela ešte v záruke, to je dobré...inač vraví sa, že ak sa čo i len malá chyba prejaví u grafickej karty alebo iného komponentu, z malej chyby vznikne veľká chyba a preto to treba včas reklamovať. A presne to sa mi stalo pri mojej starej Nvidii, že sem-tam zobrazovala nesprávne textúry a tak, a čím ďalej, tým horšie a teraz ich zobrazuje vždy zle :D
                                veď to, že som našiel možno 5 rôznych návodov, a keď som stále odinštaloval starý a nainštaloval nový, nemal som istotu či som to všetko spravil dobre a či sa tam tie ovládače už nebili
                                • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 07.08.2009 | 22:55
                                  Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                  skus arch linux:P tam sa to lahko skusa... modules co sa spustaju a deamons mas pod rukou hned :) a nestane sa ze by sa to nedalo vratit spat :P
                                  Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                  • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 08.08.2009 | 23:07
                                    Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                    už nejdem nič skúšať :D fakt stačilo, a Ubuntu ako-tak ide s tými ovládačmi, až na to spúšťanie pomalšie som úplne spokojný :)
                                    • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 09.08.2009 | 01:21
                                      skywaker   Návštevník
                                      zdar vsetci.

                                      chcem kupit jednu atinku grafiku a ma to byt lacne a nenarocne a aby sa to neprehrievalo..

                                      Sapphire Radeon HD 4350 512 MB DDR2 (1GB HM), PCI-E, HDMI/DVI, Low Profile, BULK [11142-09-10R]

                                      je to Low Profile Atina. co si myslite o tejto karte moze sa prehrievat?

                                      http://mgcomp-resellerweb.systemb2b.com/pricelist/item.aspx?PID=C9201160

                                      co sa tyka atiny ako som zbehly taze dajak by som ju rozchodil
                                      thanks
                                    • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 09.08.2009 | 15:16
                                      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                      Uz mi to ideeeeeeeee !!!
                                      kukni tento odkaz.... ati ovladace
                                      je tam taky kratucky navod ako to spravit aby sa nebil framebuffer s ati drivers... jedno z tych co su silno vytlacene tak to napises do grubu do riadku kernel a uz to pojde :)... vysksuaj stoji to za to :P.
                                      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                      • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 09.08.2009 | 21:25
                                        Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                        vyskúšam len tak zo srandy že čo to spraví :)
                                        aj keď mi ovládače teraz idú a bez compizu mám pri glxgears 8800 fps ;)
                                        • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 10.08.2009 | 14:02
                                          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                          skus ja som to nerozchodil na archu :(... na debiane by to islo ale tu to nejde :(. juj ma sere ze debian nema novsie baliky... inak je to super distro :P
                                          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                            • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 09.08.2009 | 03:10
                              bodlinka   Návštevník
                              A myslis si, ze vyrobca tej pamate bol tiez NVIDIA?
                              Alebo vyrobca gr. karty? Podla mojich skusenosti do tych lacnejsich modelov napchaju kde-co a vytocia to az na hranicu moznosti prave vyrobcovia tych kariet. Nie grafickych chipov.

                              • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 09.08.2009 | 21:27
                                Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                no to pochybujem...ale šla zle od samého začiatku, ale blblo to len málokedy...
                                pre mňa to je uzavreté, to bolo pred 4 rokmi a od vtedy mám tretiu
    • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 10.08.2009 | 10:30
      peto   Návštevník
      ha by som pockal dva dni na catlayst 9.8
      ATI Catalyst™ graphics driver support for ATI FirePro graphics accelerators, including support for OpenGL 3.1, is expected to be available August 12th at
      http://www.amd.com/us/press-releases/Pages/amd-announces-planned-support-2009aug04.aspx

      Ockavania Phoronix-u,ktory je beta testerom Catalystov a teda ich ma 30 dni pre uvedenim su obrovske voci 9.8
      • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 10.08.2009 | 21:47
        Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
        no veď na tej stránke kde som sťahoval a inštaloval ovládače, je aj presný postup na Ubuntu, ako aktualizovať ovládač, takže nevidím v tom žiaden problém...no dúfam že už opravia veľa tých bugov, hlavne to preblikávanie :)
        • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 11.08.2009 | 10:11
          peto   Návštevník
          preblikavanie bolo opravene uz 9.7 na valekej vacsine kariet takze asi ano uz to ostalo len v specifickych konfiguraciach PC
          • Re: Debian 5.02 ovládač ATI 11.08.2009 | 22:25
            Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
            tak neostáva mi nič len čakať :) asi mám nešťastnú konfiguráciu, sám nie som spokojný...