Hry z Centra softvéru

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.06.2012 | 13:28
Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
Dobrý deň,
rozhodol som sa zaktualizovať na PC aj Ntb systém, nahodil som U 12.04 LTS čistou inštaláciou a po inštalácii som chcel opäť nainštalovať nejaké hry z Centra softvéru, ktoré rád hráva môj syn. A tu je ten problém. Napr. Alien arena, Päť a viac - sú nainštalované, ale vôbec sa nespustia. Ďalej hra ZAZ (podobné luxoru) - tá sa síce spustí, ale po prejdení levelu a kliknutí na pokračovať sa zavrie a do vyšších úrovní jednoducho nepustí.
Dnes som testol Live CD Kubuntu 12.04 a tam napr. hra Päť a viac (volá sa tam inak) ide. Zaujímalo by ma, ako je to s hrami v KDE v Kubuntu. Ide mi hlavne o: Supertuxkart, Extreme Tux racer, AlienArena, ZAZ - na Live CD neboli, Savage2 .
Nejak sa mi zdá, že Centrum softvéru v novom Ubuntu je dosť nestabilné a v niektorých prípadoch nefunkčné.
Priznám sa, prostredie KDE veľmi nemusím, ale po testnutí Live CD vyzerá Kubuntu akosi stabilnejšie.
Vopred ďakujem za odpovede.
    • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 14:00
      Avatar default Debian  Používateľ
      tak skus synaptic:
      sudo apt-get update
      sudo apt-get upgrade
      sudo apt-get install synaptic
      v tom ubuntu kde to nejde, propripade rovno instalaciu v terminali:
      sudo apt-get install alien-arena
      ....

      aspon zistis ci to je tou ich aplikaciou, alebo ide o inu chybu
      R.K
      • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 14:25
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Tak som skúsil, rovnaký výsledok. Všetko prebehlo bez problémov, žiadna chybová hláška. Tie hry, čo som uviedol vyššie boli aj v starších vydaniach Ubuntu a vždy šli bez problémov. Skúsil som tie isté hry nainštalovať aj na môj Ntb a výsledok ten istý. Čiže chyba bude určite na strane Centra softvéru. Napr. hru ZAZ som poriešil stiahnutím exe súboru a inštaláciou cez Wine a ide bez problémov.
        • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 14:36
          Avatar default Debian  Používateľ
          tak skus tie hry spustat cez terminal, ci to nenapise nejake chybove hlasky, napriklad tu hru alien-arena
          R.K
          • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 14:46
            Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
            No tak mal si pravdu, vyskočili nejaké chybové hlášky, ale čo s tým vôbec netuším:
            kamil@kamil-System-Product-Name:~$ alien-arena
            ln: failed to create symbolic link `/home/kamil/.config/alien-arena/data1': Prístup odmietnutý
            using /home/kamil/.config/alien-arena/arena for writing
            Could not exec default.cfg
            Could not exec config.cfg
            Could not exec profile.cfg
            Console initialized.
            --------- [Loading Renderer] ---------
            Master server at 69.136.224.226:27900
            Sending shutdown to 69.136.224.226:27900
            recursive shutdown
            Error: Couldn't load pics/colormap.pcx
            kamil@kamil-System-Product-Name:~$ glines

            (glines:16495): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:994:22: Not a valid image

            (glines:16495): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:1001:22: Not a valid image

            (glines:16495): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:10:20: Not using units is deprecated. Assuming 'px'.

            (glines:16495): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:18:20: Not using units is deprecated. Assuming 'px'.

            (glines:16495): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:28:20: Not using units is deprecated. Assuming 'px'.

            (glines:16495): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:31:0: 'sideb' is not a valid property name
            Chyba segmentácie
            • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 14:55
              Avatar default Debian  Používateľ
              nemas prava na zapisovanie vo vlastnom home priecinku
              R.K
              • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 14:56
                Avatar default Debian  Používateľ
                skusil by som este spustit aj tie ostatne, ci sa dostavi rovnaky vysledok
                R.K
                • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 15:05
                  Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                  Hru Mahjongg cez terminál nespustím, tiež vypisuje chybové hlášky ale cez menu HRY sa spúšťa bez problémov a funguje. Supertuxkart sa spustí aj cez terminál aj cez ponuku hry.
                  Tu je ešte výpis hry Mahjongg:
                  (mahjongg:20534): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:994:22: Not a valid image

                  (mahjongg:20534): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:1001:22: Not a valid image

                  (mahjongg:20534): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:10:20: Not using units is deprecated. Assuming 'px'.

                  (mahjongg:20534): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:18:20: Not using units is deprecated. Assuming 'px'.

                  (mahjongg:20534): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:28:20: Not using units is deprecated. Assuming 'px'.

                  (mahjongg:20534): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:31:0: 'sideb' is not a valid property name
                  • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 15:18
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    a co to ZAZ ? skusil by som to spustit cez terminal, prejst ten prvy level, pozriet posledny riadok co vypisalo v terminali, a potom vsetko dalsie od stlacenia toho pokracovat, tam by mal byt dovod chyby, potom sem daj vypis, tie veci ohladne Gtk-WARNING , niesu relevantne
                    R.K
                    • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 16:03
                      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                      Na moje prekvapenie, keď som spustil hru ZAZ cez terminál, tak pekne nabehla a počas hry ani raz nespadla (prešiel som 3 levely). Terminál nevypísal žiadnu chybu.
                      • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 16:32
                        janek-m   Návštevník
                        Ešte doplním výpis hry Päť a viac z Ntb, je to podobné ako na PC:
                        kamil@kamil-Presario-CQ56-Notebook-PC:~$ glines
                        Chyba segmentácie
                        • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 19:25
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          to kubuntu kde si to skusal, ma zrejma ine verzie balikov tych hier a dalsich zavislosti ktore vyuzivaju, to ze to vypisalo v 2 pripadoch rovnaku chybu moze byt cisto nahodne, alebo mozno vyuzivaju rovnaky balik , a nejak to spolu proste nespolupracuje, s ubuntu software center to podla mna nesuvisi, konkretne riesenie pre dane hry ma nenapada
                          R.K
                          • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 19:29
                            Avatar default Debian  Používateľ
                            nemenil si nahodou nieco co sa tyka zapisovacich prav, v home priecinku, alebo aj inde? napadla ma jedna vec, skusil by som vytvorit noveho uzivatela, prihlasit sa na jeho ucet a tam spustit v terminali to alien-arena, potom sem hod ten vypis odtial
                            R.K
                            • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 19:54
                              Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                              To nie, urobil som čistú inštaláciu na PC aj na Ntb - čiže nechal som sformátovať "/" a aj "/home". Chcel som na LTS verzie prejst s úplne čistý systémom. Ešte vytvorím druhého užívateľa a dám výpis.
                              • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 20:18
                                janek-m   Návštevník
                                Tak som to vyskúšal, je to presne to isté aj s iným užívateľským účtom, hra ZAZ spadla iba raz, tiež "chyba segmentácie" ale druhý krát už v pohode.
                                renka@kamil-System-Product-Name:~$ alien-arena
                                ln: failed to create symbolic link `/home/renka/.config/alien-arena/data1': Prístup odmietnutý
                                using /home/renka/.config/alien-arena/arena for writing
                                Could not exec default.cfg
                                Could not exec config.cfg
                                Could not exec profile.cfg
                                Console initialized.
                                --------- [Loading Renderer] ---------
                                Master server at 69.136.224.226:27900
                                Sending shutdown to 69.136.224.226:27900
                                recursive shutdown
                                Error: Couldn't load pics/colormap.pcx
                                renka@kamil-System-Product-Name:~$ glines

                                (glines:23068): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:994:22: Not a valid image

                                (glines:23068): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:1001:22: Not a valid image

                                (glines:23068): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:10:20: Not using units is deprecated. Assuming 'px'.

                                (glines:23068): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:18:20: Not using units is deprecated. Assuming 'px'.

                                (glines:23068): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:28:20: Not using units is deprecated. Assuming 'px'.

                                (glines:23068): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: nautilus.css:31:0: 'sideb' is not a valid property name
                                Chyba segmentácie

                                • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 20:30
                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                  ta chyba segmentacie suvisi s kniznicami ktore vyuzivaju tie programy, zrejma je to kompilovane inou verziuou glibc, podla mna sa problem sam vyriesi po nejakom case, po nejakych updatoch, alebo je moznost skompilovat si to sam jednou verziou glibc, no to mi nepride ako moc dobre riesenie
                                  R.K
                                  • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 20:33
                                    Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                                    Aj ja si myslím, že chyba bude v daných balíčkoch. V každom prípade ďakujem za snahu pomôcť.
                                • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 20:32
                                  Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                                  Ešte len tak na odľahčenie chcem povedať, že som si nikdy nemyslel, že to budú práve hry, ktoré mi urobia vrásky na čele :). Používam Ubuntu od verzie 10.04 a vždy všetko šlapalo, som "zarytý" ubuntista. A čo sa týka týchto hier, tak som trochu v rozpakoch, pretože to je riadna náhoda, že rovnaké hry nejdú ani na PC ani na NTB, kde je rôzny hardvér. :)
                                  • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 20:38
                                    Avatar default Debian  Používateľ
                                    "rovnaké hry nejdú ani na PC ani na NTB, kde je rôzny hardvér"
                                    to preto lebo to s HW nema nic, ale asi prave s tymy balickami, ktore su zrejma rozne zostavene, a nespolupracuju spolu tak ako by mali, resp. kniznice
                                    R.K
    • Re: Hry z Centra softvéru 20.06.2012 | 23:06
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Dve veci: čo ti vypíše glxinfo | grep direct
      Správne by malo byť direct rendering: Yes prípadne ešte niečo.

      Skús reinštaláciu hry, pretože nemôže nájsť config, ani obrázky.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Hry z Centra softvéru 21.06.2012 | 00:59
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Direct rendering mám Yes. Myslím, že ovládačmi to nebude. V pohode som nainštaloval hru Savage2 a ide plynule. Preinštaláciu hier som skúšal a to aj s kompletným odstránením konfigurákov. Proste synátor bude musieť byť trpezlivý. Keďže na dvoch PC nejdú presne rovnaké hry, chyba bude v balíčkoch. V ostatných (starších) verziách Ubuntu tieto hry fungovali (10.04 po 11.10). V najhoršom prípade nahodím späť U 11.10. A to som chcel mať 5 rokov pokoj :-D
        • Re: Hry z Centra softvéru 21.06.2012 | 01:23
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Teraz som si všimol
          ln: failed to create symbolic link `/home/renka/.config/alien-arena/data1':

          Skús tie adresáre v domovskom adresáre vytvoriť ručne, .config/alien-arena/data1
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Hry z Centra softvéru 21.06.2012 | 01:24
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            A riešenie je tu.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org