Mni pc build.

Sekcia: Hardware a Drivery 20.02.2013 | 16:17
Avatar cryxo   Používateľ
Chcem poskladat lacne pc na styl HTPC, ktore budem vyuzivat na internet, pocuvanie hudby a pozeranie filmov a videi z netu.

LED 23-24 napr http://datacomp.sk/led-philips-239c4qhsb-23-_d131973.html#.USBtFfIipyE
Procesor http://www.alza.sk/intel-celeron-g1610-d380184.htm
Grafika Nvidia gt210 neviem ktoru http://www.alza.sk/graficke-karty/podla-cipu/nvidia/18849879.htm#f&pg=1&pn=1&po=1

4giga ramky, SSD disk.

Viete mi poradit k tomu nejaku lacnu zakladnu dosku ? O neskorsie upgrady mi nejde, preto ak sa da co najlacnejsie. A tiez poradte nejaku bezdrotovu klavesnicu najlepsie so zabudovanym touchpadom, ktora pojde na linuxe. Ako je to tiez s ovladacmi ? Zaujimaju ma nazory, chcem to vyskladat co najlacnejsie, ale zakladne dosky s integrovanym CPU a GPU radsej predsa vynecham.
    • Re: Mni pc build. 20.02.2013 | 16:32
      Avatar default Debian  Používateľ
      Nad rPI si nerozmýšľal? Však to podľa mňa spĺňa tvoje kritériá, teda najlepšia brať ten najlepší model, lebo v tých lacnejších napríklad neni ethernet.
      R.K
    • Re: Mni pc build. 20.02.2013 | 17:41
      Grawp   Návštevník
      Pouzit rPi na tento ucel je volovina IMHO. ODROID-U2 sa hodi ovela viac.
      • Re: Mni pc build. 20.02.2013 | 17:47
        Avatar default Debian  Používateľ
        Nemôžeš dať aj dôvod, mňa tiež zaujímajú podrobnosti okolo toho.
        R.K
        • Re: Mni pc build. 21.02.2013 | 03:56
          Avatar Grawp   Používateľ
          Odroid-U2 ma ohromne vyssi vykon CPU aj GPU ako rPi. Co sa CPU tyka:
          1. Je to podstatne novsia architektura!!! (a pritom je stara a rokmi overena ..)
          2. Ma to 1700MHz namiesto 700 u rPi
          3. A nakoniec to ma 4 jadra namiesto jednoho.

          Az sa mi chce kricat OMG ako niekto, hoci aj lajk, nemoze vidiet rozdiel uz len v tych cislach. Rozdiel asi ako medzi Trabant-om a Superb-om.

          rPi ma kompletne ine zameranie a to robotiku, automatizaciu a ine super odvetvia a vecicky. A vlastne celkovo to bolo myslene ako ucebna pomocka.
          • Re: Mni pc build. 21.02.2013 | 11:57
            Avatar default Debian  Používateľ
            Dobre, a čo teraz?, ešte si nepočul, ako si ľudia spravili s rPI htpc? Ako vieš, že to nestačí, keby nám presne povedal čo chce tak by sa o tom dalo baviť viac, len - ale to hlavne mi príde blbosť skladať celí počítač sám, keď mne sa zdá, že na jeho účeli by mu tieto miniatúri úplne stačili.
            R.K
            • Re: Mni pc build. 21.02.2013 | 21:25
              Avatar Grawp   Používateľ
              No z rPI sa da spravit HTPC, ale U2 je na dany ucel ovela vhodnejsie svojim astronomicky vacsim vykonom a pritom uplne porovnatelnou cenou.
              • Re: Mni pc build. 21.02.2013 | 21:53
                WlaSaTy   Návštevník
                Cena je dvojnásobná, ale tak isto bez krabice.

                Tiež som za zváženie jednoúčelového zariadenia ako už bolo spomenuté. Len by som asi išiel po inom modele. Ale, tozávisí od špecifických požiadaviek. V segmente low cost je akákoľvek rada zlá. Človek to bude neskôr chcieť použiť aj na nejaké hry a zrazu sa bude diviť, že mu nejdú herné novinky.
      • Re: Mni pc build. 20.02.2013 | 17:49
        Avatar cryxo   Používateľ
        A vystaci to ? Ked to v SR kupim ? Co k tomu este ?
        • Re: Mni pc build. 20.02.2013 | 19:53
          WlaSaTy   Návštevník
          Podľa toho, čo si predstavuješ pod pojmom internet. Flash na platforme ARM stojí za prd.
          • Re: Mni pc build. 21.02.2013 | 04:06
            Avatar Grawp   Používateľ
            Ono nejaky na ARM aj je? ;)
            A na IA32 nestoji za prd?
            • Re: Mni pc build. 21.02.2013 | 09:18
              WlaSaTy   Návštevník
              Adobe Flash je samozrejme stále aj pre ARM. Bol portovaný kôli Android-u a dá sa využiť aj na Linuxových Distribúciách pre ARM. Akurát ho Google vyhodilo z marketu (Play Store) kôli tomu, že Adobe neopravovalo načas chyby. Ak vôbec. A hlavne bezpečnostné chyby. Ale, stále sa dá stiahnúť. I keď o jeho použití na dotykových obrazovkách sa dá viesť vceľku dobrá hádka, takže to nehám tak.

              PS: Keď som na ARMe, menovite na telefóne s dotykovou onrazovkou skúšal IB od TB, tak som sa smiechu nezdržal. Nepoužiteľné, rovnako ako reklamné bannery a ostatný balast ktorý umelo udržuje Flash pri živote. Už by to mohlo konečne scípnuť.
        • Re: Mni pc build. 21.02.2013 | 03:59
          bubulak   Návštevník
          Vystaci. V SR to nekupis, objednas to priamo z Koreii.... neboj sa, tej juznej, takze nedostanes uranovy chladic...
          • Re: Mni pc build. 21.02.2013 | 08:21
            Avatar cryxo   Používateľ
            Neviem za tu cenu to vyzera fajn, ale bojim sa experimentovat :P Nejake amdecka s integrovanymi grafikami mi pobezia, ci je to furt take iste ? Som nepouzival linux uz par rokov.