Linux v Nitre 2024

Sekcia: Komunita 05.01 | 09:40
Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

Perfektny rok 2024 zelam vsetkym priaznivcom Linuxu. Zaroven pripominam, ze nase prve tohorocne stretnutie sa uskutocni v PKO, 10.1.2024 od 16.00 hod.

Prave citam na nete, ze po Malibu ponukaju na predaj dalsiu strechu nad nasou hlavou. Trafacku - za 416tis.€. Kto vie, co tam buduci majitelia a investori pripravia, kedze budova je vyznamnou technickou pamiatkou Nitry /a okrem ineho sa tam pred rokmi uskutocnila aj prva Linuxova Konferencia na uzemi mesta - uvadzam to ako fakt pre historiu/.

    • bolo... 10.01 | 02:34
      Avatar trogar2 android  Používateľ

      Toto je pokračovanie predchádzajúceho topicu. . .

    • RE: Linux v Nitre 2024 10.01 | 10:04
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      <joke>

       

      Ako tak čítam, tak podniky, kde chodia linuxáci, pomaly končia.

       

      Je tam nejaký súvis 😉?

       

      </joke>

      • RE: Linux v Nitre 2024 10.01 | 11:51
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        <joke> Súvis tam je. Ak by tam linuxáci nechodili, tak by končili rýchlo. </joke>

    • RE: Linux v Nitre 2024 12.01 | 08:15
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Števko, Elon je dosť naklonený ku otvorenému softvéru, kukni napr. tu.

      • RE: Linux v Nitre 2024 12.01 | 10:25
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Cau Mario, davno sme sa nevideli, zastav sa niekedy na kavicku.

        Ano, temu nacal Milan, ze v Tesle je Muskov oblubeny OS Ubuntu /ak sa pamatate, tak to iste tvdil aj Sheldon Cooper v seriali/ a ze casto komunikuje aj fin.podporuje Canonical. Detto, aj NASA prednostne vyuziva Linux, teda, mozno ani my nebudeme vecne proti mainstreamu. A ako ukazku na sokujuce dianie vo svete som v mobile ukazal, co dnes dokaze cinsky vyrobca mobilov Xiaomi /vraj mala ryza/ a jej novy elektromobil SU-7, ktory je podla mna perfektny dizajnovy aj technicky pocin. Milan a Ivan sa potrapili s instalaciou Arch-u na Milanov NB, zatial neuspesne. Moje sucasne minimalisticke verzie OS /wattOS na netbooku a Xubuntu minimal na NB/ slapu bez problemov, tak mi poradili to tradicne, netreba do toho vrtat novymi verziami. A padali rozne dalsie temy, nikto z pritomnych si neaktivoval do konca roku predplatenku Telekomu s 1000GB dat gratis, cim prisli o najlepsiu ponuku nasich nenazranych mob.operatorov, atd. atd.

        Inak, v novom roku sa zisla tradicna 5 clenna zostava.

        • RE: Linux v Nitre 2024 12.01 | 12:53
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Skúšali sme ExcelentOS, nie arch linux. Podľa popisu je to "Best distro foe Beginers" založené na Arch Linuxe. Ale podľa správania som z to taký pocit nemal. Neustále nám to pri inštalácii sekalo a prerušovalo inštaláciu. Možno to bolo tým, že sme sa to pokúšali inštalovať na USB kľúč.

          • RE: Linux v Nitre 2024 16.02 | 07:08
            Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

            ak to je tento exelentos, tak ten mi bezal len vo virtualboxe. na hw sa mi to nepodarilo nainstalovat.

            Do or do not. There is to no try.​
    • RE: Linux v Nitre 2024 12.02 | 17:56
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Naše najbližšie stretnutie sa uskutoční práve na sv.Valentina, takže, milovníci Linuxu, vidíme sa v PKO /od 16.00/.

      • RE: Linux v Nitre 2024 15.02 | 11:51
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Tak sme sa nakoniec zišli piati. Milan predvádzal novinky v distribúciách, ktoré sa mu páčili. Diskusia prebiehala široká, preberali sme aj radioamatérsky šport a softvér, ktorý Milan používá na sledovanie spojení.

    • RE: Linux v Nitre 2024 13.03 | 19:44
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Marcové stretnutie prebehlo tak isto v PKO, ako minule a počte 5 ľudí. Milan poukázal na novinky v AntiX a NEON. Debata rôznorodá, od politiky po filmové novinky. Popri tom aj nejaké záležitosti okolo problémov, ktoré bolo treba akútne vyriešiť na Milanovom nb s linuxom.

    • RE: Linux v Nitre 2024 10.04 | 13:21
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Dnes nepridem, lebo o 17.00 musim byt na letisku Schwechat, takze nestiham. Prajem vam prijemnu zabavku.

      • RE: Linux v Nitre 2024 13.04 | 08:13
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Co som sa sprostredkovane dozvedel o poslednej nasej akcii /chybal aj Livan, preto nebola ziadna informacia/, len traja nasi Linuxaci sa stretli, temy pele-mele, aj nove Ubuntu 4-24, Milan ma dalsi repas. 14" NB HP EliteBook Slim, s i5, 16GB RAM, 256GB SSD sa necelu stovku a teraz tam instaluje svoje veci. Budem musiet porozmyslat aj ja, ci daco z mojich HW neposunut na policku v pivnici.

        • RE: Linux v Nitre 2024 13.04 | 08:46
          Avatar Richard Antix  Používateľ

          temy pele-mele

          pele a či pelle? To je dosť zásadný rozdiel :)

        • zápisnica 14.04 | 07:47
          Avatar trogar2 android  Používateľ
          preto nebola ziadna informacia

          lebo nikto nehlasoval za to , aby bola ( dá sa aj cez toto fórum )