Mandrake 10.1 a ALSA drivery na zvukovku

Sekcia: Ostatné 13.05.2005 | 01:08
Had   Návštevník
Zdravim, som uplny novacik v linuxoch a ako prvy problem som si vybral naistalovanie driverov na zvukovu kartu (asi to nebol dobry napad:) Podla manualu staci spustit: ./configure make make install Tak asi po tyzdni trapenia ked som nemohol zistit ako vlastne spustit ./configure, mi jedna dobra dusa poradila zmenit atributy tohto suboru a nastavit na execute... tak som s radostou spustil configure. Nadchadzajuce problemy s nestandartnym umiestnenim jadra som zvladol aj sam, ale ked som pustil make a po chvily mi napisalo: no rule to make target 'modules' uz som si nedokazal pomoct... Najde sa tu niekto kto by vedel poradit ako dalej? Vdaka. Had
    • Re: Mandrake 10.1 a ALSA drivery na zvukovku 11.05.2005 | 21:43
      Drakster   Návštevník
      a co ti vypisalo ./configure?
      • Re: Re: Mandrake 10.1 a ALSA drivery na zvukovku 12.05.2005 | 00:22
        Had   Návštevník
        ./configure prebehlo cele, teda aspom si myslim, lebo na konci nebolo ziadne chybove hlasenie. a vypisalo toho dost vela. Z pamati to urcite nenapisem a spustit si to tiez teraz nemozem pretoze som v praci. Zajtra si to mozem pozriet a potom napisat. A na co konkretne sa mam zamerat?
        • Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a ALSA drivery na zvukov 12.05.2005 | 11:50
          peter golis   Návštevník
          zamerat sa mas na chybove spravy. ale nejde mi do hlavy ake ovladace a na aku zvukovu kartu to instalujes? mandrake obsahuje jadro/kernel 2.6 ktory obsahuje ovladace alsa. jediny problem alsy v mdk bol ze nepodporovalo poriadne midi, ale v dnesnej dobe zohnat zvukovu kartu s midi procesorom je viac ako problem. takze mandrake je v tom nevinne.
          • Re: Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a ALSA drivery na zv 12.05.2005 | 23:21
            Had   Návštevník
            Instalujem tam original drivery ku zakladnej doske(zvukovka je integrovana) pretoze drivery v madraku nepodporuju digitalny vystup. Prave drivery ktore kcem nainstalovat maju tuto podporu zapnut. A potrebujem to pretoze mam repro iba s digitalnym vstupom... Ako som spomenul predtym, ./configure ziadne chybove hlasenia nevypisalo.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a ALSA drivery n 12.05.2005 | 23:33
              d   Návštevník
              a mas nainstalovane gcc?? lebo to je niekedy kamen urazu instalacie z tar balickov...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a ALSA drivery n 12.05.2005 | 23:40
              peter golis   Návštevník
              aha, tak to je ina vec. potom by som sa poobzeral po subore zvanom readme alebo install.txt ktory je v danom baliku. tam by mali byt instrukcie na instalaciu.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a ALSA drive 13.05.2005 | 00:25
                Had   Návštevník
                instrukcie zneju: ./configure make make install to je fsetko, proste vysvetlenie ako pre blbcov, ale ja som potom asi blby blbec... :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a ALSA d 13.05.2005 | 01:08
                  peter golis   Návštevník
                  to bolo ako jediny a cely popis ku instalacii od tvorcu ovladaca pre zvukovu kartu? tak to potom ...