format prenosu z parlamentu

Sekcia: Ostatné 01.09.2007 | 09:51
sprava   Návštevník
prosim dajte toto niekto do spraviciek: Prečo je live prenos z parlamentu v nebezpečnom formáte?.

vsimnite si najma poslednu vetu:

"Prosím, ak by ste aj vy chceli sledovať parlament live, ale kvôli real media nemôžete, prosím, dajte to vedieť aj vy na mailovú adresu parlamentu: info@nrsr.sk"
    • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 12:47
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      real media nie je idealne riesenie, ale na linuxe nie je problem (je zadarmo k stiahnutiu), co sa tyka bezpecnosti, to bude skor problem windows
      • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 13:23
        sprava   Návštevník
        nedalo by sa to pomocou otvorenych technologii?
      • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 13:38
        WlaSaTy   Návštevník
        ak mi ten prehrávač real player dokážeš nainštalovať, tak Ti kľudne aj zaplatím.
        • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 16:33
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          ???
        • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 16:38
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          zrovna u teba to nebude problem, tu mas kodeky:

          http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html
          Debian. apt-get into it…
          • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 19:00
            WlaSaTy   Návštevník
            no ja len ze to maju teraz myslim ze vypnute a navyse real player asik nie je ako ebuild pre ~PPC. externe x86 kodeky mi budu na prd a interne z mplayera netusim ci prehraju ten vypnuty stream.

            ale to je moj zlozvyk ponukat financnu odmenu za (takmer) nemozny ukon ludom co poznaju dve zakladne platformy (AMD a Intel). presnejsie tym, co nevedia o tej nemoznosti.
            • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 19:11
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              neviem, ci to sice bude fungovat, ale REAL PLAYER 8 pre PPC/Linux.

              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 19:13
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 19:20
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Alebo je pekné slovo, z neho sa však nenajeme. Helix player nie je RealPlayer a skúsiť to môžeme až keď zapnú vysielanie, dovtedy je toto jen tupá flame.

                  PS zaujímalo by ma či budú vysielať prerokovávanie zákona o vjazde na koňoch a bicykloch do lesa, Miklóš a Dzurinda sa idú zajtra ukázať na bicykloch.
                  • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 19:33
                    beryl   Návštevník
                    hmm les a kone nedavno som videl ako chalan s babou jazdili na koni pod stromom :-) aj taky sa bude prerokovavat?
                    • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 19:46
                      WlaSaTy   Návštevník
                      podľa toho nového zákona im mali napariť niekoľko tisícovú pokutu rovnako ako niekomu čo trhá korene na crosse alebo niekomu čo lisuje pôdu na kameň hummrom.

                      Dúfam že sa zajtra ráno zobudím aby som si ti pozrel.
            • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 19:33
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              Our binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats.

              mplayer prehrava starsie RM v pohode, nove s tymito kodekmi
              Debian. apt-get into it…
              • Re: format prenosu z parlamentu 01.09.2007 | 19:42
                WlaSaTy   Návštevník
                áno, o tom som hovoril ale asi budeme musieť počkať kým to spustia.