Programuje niekto z vas v Ruby

Sekcia: Programovanie 01.09.2007 | 15:14
skywaker   Návštevník
Zdravim. Mam znalosti v programovani v C resp ovladam aj C++, je to ovsem len pre moju osobnu potrebu, tzv. nezivym sa programovanim. Niekedy sa mi zda ze robenie aplikacii v C je dost hard hlavne Gtk oknoidne aplikacie. kedze pouzivam Xfce.. viem ze esistuju scriptovacie jazykz ktore maju prepojenie na Gtk ako napr. PerlGtk2 ci PyGtk.. Perl sa mi zdal trochu "slaby" a Python sice ako stvoreny na programovanie GUI ale je na mna trochu zlozity.. na Root.cz som nasiel clanky o Ruby a tak som zacal hladat.. Pre tych co nevedia Ruby je tiez scriptovaci jazyk a jeho syntaxt je jednoducha podoba sa viac Pythonu nez Perlu a je objektovy ale nevnucuje sa da sa robyt aj klasicke funkcie.. Nasiel som aj Ruby Gtk a musim povedat ze podla tutorialu je to fakt jednoduche.. strasne jednoduchy a cisty syntax zatial som ale RubyGtk nespojazdnil... mam nainstalovane len ciste Ruby.. dufam ze sa podari


pouziva z vas niekto Ruby ak ano nebojte sa a napiste svoj nazor a co si myslite o Ruby... :)

-- skywaker
    • Re: Programuje niekto z vas v Ruby 01.09.2007 | 15:43
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ruby a ruby/gtk su super

      http://ruby-gnome2.sourceforge.jp/hiki.cgi?Ruby-GNOME2+API+Reference
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Programuje niekto z vas v Ruby 01.09.2007 | 16:05
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      • Re: Programuje niekto z vas v Ruby 01.09.2007 | 16:14
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        nie vsetci chcu pouzivat C++ (aj v inych jazykoch)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Programuje niekto z vas v Ruby 01.09.2007 | 16:21
          skywaker   Návštevník
          to uid0: mam zenwalka a xfce4 s repozitara som si nainstaloval Ruby ale v repo nemam GtkRuby nevies pomoct ako doinstalovat alebo stiahnut GTkRuby.. nieco som nasiel na ruby-gnome2
          ------------------------------------------
          Qt je super kniznica.. ale C++ sa pomaly kompiluje, a je pre KDE a ja pouzivam xfce4 a este k tomu pripada fakt, ze sa mi zapacilo Ruby..
          • Re: Programuje niekto z vas v Ruby 01.09.2007 | 16:23
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Qt nemá s KDE nič spoločné.
          • Re: Programuje niekto z vas v Ruby 01.09.2007 | 16:27
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ja mam balicek libgtk2-ruby (a aj ine suvisiace) v repozitari, nepoznam tvoju distribuciu, neviem
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Programuje niekto z vas v Ruby 01.09.2007 | 17:01
              skywaker   Návštevník
              Qt je framework ktory poskytuje widgety.. Qt je len kniznica a funguje aj bez KDE ale KDE je postavene na Qt a preto aplikacie pouzivaju Qt.. ja osobne mam KDE v oblube ale posledny cas pouzivam len Xfce ktore je postavene na Gtk... takze nechcem si zapratat system kniznicami ktore nepouzivam a nepotrebujem..

              prave som nasiel ze sa daju robyt widgety aj cez Ruby/Tk ... Ruby/Gtk sa mi nepodarilo skompilovat..
              • Re: Programuje niekto z vas v Ruby 01.09.2007 | 17:04
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                odpovedaj na spravnych miestach!
                Debian. apt-get into it…
              • Re: Programuje niekto z vas v Ruby 01.09.2007 | 17:15
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Qt 3 ma < 4MB ;)