TCOM internet a Vigor318

Sekcia: Konfigurácia 01.09.2007 | 16:22
Imrich Holoči   Návštevník
Dobry!!! Prosim Vas volam sa Imrich Holoči a mal by som taku otazku, ze mam mam 4G internet s modemom Draytek Vigor318 a nejak sa mi ho nedari sdielat a ani premostit!!! Mam Playstation 3-ku a chcel by ju napojit na internet a stale my vypisuje, ked dam connection test, ze *An error occurred during communication with the server , This is a DNS error.
*Predtym treba zadat este tieto cisla a neviem ci ich dobre mam, mozete mi napisat ake cisla tam mam dat:

1. IP Adress
2. Subnet Mask
3. Default router
4. Primary DNS
5. Secundary DNS

Ja mam ten modem napojeny na notebook a z notebooku mi ide cross Ethernet RJ-45 kabel do PS3!!! A hned jak prepojim PS3 a notebook tak mi v pocitaci pri miestnom pripojeni vypise, ze pripojeno!!! Prosim Vas poradte mi!!! Dakujem!! S pozdravom: Imrich Holoči!!!


    • Re: TCOM internet a Vigor318 01.09.2007 | 19:07
      WlaSaTy   Návštevník
      takze si to zosumarizujeme: na notebooku kde funguje ten usb modem je co za os a tak isto co za os je v tej PS3?

      ono totizto potrebujes nastavit notebook ze bude sluzit ako router, uz sa to nielen tu riesilo i ked kombinacia NTB+USB DSL -- PS3 este nie ale na tom asi nezide.

      PS.: len tak odveci, neskusal si na tu ps3 nahodit linux? nikde som nenasiel totizto fyzicky vypis hardware, /proc/cpuinfo a benchmark, subjektivne pocity ze to funguje ako cca 500MHz stroj vyznievaju ako blbina.
      • Re: TCOM internet a Vigor318 01.09.2007 | 22:56
        Nobert   Návštevník
        V notebooku mam Windows XP!!! W PS3 neni ziadny operacny system!!! Ale dalo by sa nahodit Linux ale to teraz nechcem!!!
        Tu mas vsetko ohladom hardware PS3-ke:
        PS3 je založená na 3,2 GHz procesore Cell, ktorý vyvinuli spoločnosti Sony, Toshiba a IBM. Obsahuje jednotku Power Processing Element (PPE) a sedem aktívnych 3,2 GHz jednotiek Synergistic Processing Element (SPE). PPE má 512 kB L2 cache a jednu VMX vektorovú jednotku. Každá z PPE jednotiek je RISC procesor so 128 128-bitovými registrami a superskalárnymi funkciami. Každá SPE jednotka má vlastnú L1 cache. Výkon celého systému CPU a GPU je 2,18 teraflopsov, pričom výkon procesora Cell je 218 gigaflopsov pri jednoduchej presnosti a 26 gigaflopsov pri dvojitej presnosti. Systém obsahuje 256 MB Rambus XDR DRAM taktovanej na frekvencii jadra procesora.

        grafický procesor – RSX, nosné médium - Blu-ray s prenosovou rýchlosťou 72 Mbps, spätná kompatibilita s DVD, CD a s PS1 hrami, harddisk s kapacitou 60 GB (vymeniteľný), Serial ATA, 4 USB 2.0 porty, bezdrôtový protokol IEEE 802.11 b/g (Wi-Fi) - komunikácia napríklad aj s prenosnou konzolou PSP, sieťová karta (10/100/1000 Mbit), Bluetooth 2.0 - možnosť komunikácie so 7-mi zariadeniami v reálnom čase, HDMI výstup - obraz v HD rozlíšení od 480i až po 1080p, analógový A/V multi výstup, optický audio výstup - zvuk Dolby 5.1ch, DTS, LPCM, sloty na pripojenie Memory Card PS One & PS2, ovládačov Dual Shock a Dual Shock 2, rozmery 325 x 98 x 274mm (š/v/h), hmotnosť 5 kg, 2 ovládače SIXAXIS™ Wireless Controller, 2 hry a základné káble sú priložené, kompatibilita s hrami pre PS One a PS2

        PS3 umožňuje prístup na Playstation Network - obrovskú hráčsku komunitu, kde nájdete zoznam kamarátov, rebríčky, posielanie video/audio/textových správ, prístup k sťahovateľnému obsahu, hranie hier cez internet ...

        Prosim pomozte mi s pripojenim!!!
        • Re: TCOM internet a Vigor318 02.09.2007 | 00:06
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          V notebooku mam Windows XP!!!

          Nebolo by zlé sa opýtať na fóre pre windows. Tu sa rieši windows. Takže ľudia tu vedia nastaviť linux (možno aj windows ale k tomu sa nepriznávajú)
          W PS3 neni ziadny operacny system!!!

          Neverím
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: TCOM internet a Vigor318 02.09.2007 | 19:19
            WlaSaTy   Návštevník
            :Nebolo by zlé sa opýtať na fóre pre windows.
            to je pravda, návodov ako nastaviť zdieľanie internetu pod windows je veľa ale predsa len asi lepšie poradia na windows fóre, ja ani neviem ako sa to pod tým OS volá a či je to prístupné vo všetkých verziách XP (a ani ma to netrápi). Možno že je to "internet connection sharing" v záložke "advanced" pre vlastnosti sieťovej karty.

            :Neverím
            na to sa názory rôznia, rovnako ako sa rôznia názory na to či sa dá nazvať firmware operačným systémom či už v PS3, telefóne alebo hoci aj v LCD televízore alebo routeri.

            PS.: Noro, dík. Mňa zaujímali praktické postrehy keďže hlavné CPU sú veľmi ale veľmi výkonné i keď tej RAM je tam nejako málo. No nič, akosi tie informácie moc urgentne nechcem a môže byť že mi vyjde lepšie v pomere cena-výkon xbox360 na ktorý sa tiež podarilo nahodiť zopár ľuďom Linux. Teoretické informácie a propagačné materiály sú mi známe.
            • Re: TCOM internet a Vigor318 02.09.2007 | 23:51
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              na to sa názory rôznia, rovnako ako sa rôznia názory na to či sa dá nazvať firmware operačným systémom či už v PS3, telefóne alebo hoci aj v LCD televízore alebo routeri.

              Pri PS3 je to zrejme väčšieho rozsahu, tam by som to skôr nazval OS. Ale zas aj v routroch je niekedy firmware vyčšieho rozsahu, takže aj tam by to mohlo byť OS. Je pravda, že je to vlastne diskutabilné.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: TCOM internet a Vigor318 23.09.2007 | 16:23
      Sedkooo   Návštevník
      Zdravim, tak v PC:
      IP: 192.168.0.1
      Mask: 255.255.255.0

      a v playstation
      IP: 192.168.0.2
      Mask: 255.255.255.0
      Gateway: 192.168.0.1
      a popripade ak to nepojde tak aj primary DNS: 192.168.0.1

      a malo by to ist... dufam:)
    • Re: TCOM internet a Vigor318 22.11.2008 | 19:17
      pomoc   Návštevník
      Start> Pripojenie> Zobrazit vsetky pripojenia> pravý klik na vlastnosti Vigor 318DSL> Spresnenie> Zaskrtni "Umoznit ostatnym pouzivatelom siete pripojit sa prostrednictvom internetoveho pripojenia tohto pocitaca" ...malo by to pomoct ;)