vyhladavanie na webe

Sekcia: Programovanie 01.09.2007 | 22:25
Avatar m1chall Kubuntu 7.10  Používateľ
zdravim
potreboval by som pomoct ... ako spravit vyhladavanie na webe.tak aby hladalo na mojej stranke.
stacilo by ma potlacit spravnym smerom a dat zopar rad ako na to.
za pomoc by som bol fakt vdacny
010100001111011010023456789
    • Re: vyhladavanie na webe 01.09.2007 | 22:33
      still   Návštevník
      Bud si to mozes nechat davat prahladavat google-om alebo dalsimi vyhladavacmi, ale tam budes mat problem s oneskorenym indexovanim
      alebo si mozes dat nejake CMS-ko, ktore podporuje vyhladavanie, napr. Drupal a vyhladavat cez to
      alebo si spravit vlastne indexovanie/vyhladavanie

      zalezi aj od toho na co sluzi dana stranka a co vsetko tam mas a ako to chces vyhladavat
      • Re: vyhladavanie na webe 01.09.2007 | 22:50
        Avatar m1chall Kubuntu 7.10  Používateľ
        a to vlastne ... ako pri tom postupovat???
        010100001111011010023456789
        • Re: vyhladavanie na webe 01.09.2007 | 23:08
          still   Návštevník
          asi by som odporucil uz nieco co je spravene na webe, ale osobne skusenosti este nemam, tak nemozem odporucat

          ale zjednodusene pojde o to, ze si musis vytiahnut plain text formu stranky (ak neches indexovat aj html tagy) rozdelit na slova a v databaze mat ulozene vsetky slova a k nim prisluchajuce stranky. a potom uz len vhodne zvolit dotaz na databazu a mas vsetky vysledky :-)

          to je to najprimitivnejsie riesenie, bez relevantnosti odkazov, navstevnosti, kvality stranky atd...

          ale vazne som este nic take nerobil (nemusel robit :-) tak odporucam www.google.sk ;-)
          • Re: vyhladavanie na webe 01.09.2007 | 23:12
            Avatar m1chall Kubuntu 7.10  Používateľ
            no asi budem musiet pouzit to
            010100001111011010023456789
    • Re: vyhladavanie na webe 02.09.2007 | 00:10
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Stačí sa registrovať na www.google.com/adsense a tam sa preklikať k vyhľadávaniu na svojej stránke. Vegeneruje to HTML kód, ktorý hodíš na stránku a je to. S úspechom používam ( 8051.host.sk ak by si to chcel vidieť na živo)
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: vyhladavanie na webe 04.09.2007 | 16:08
        Avatar titanik mint  Používateľ
        ako si sa tam zaregistroval ked mne to vyhlasuje na stat Slovensko chybu? Rad by som to aj ja vyuzil
    • Re: vyhladavanie na webe 02.09.2007 | 00:47
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ked mas na webe clanky ktore mas ulozene v mysql tak jednoducho mysql_query("SELECT * FROM clanky WHERE text LIKE $hladana_fraza"); ale to by si mal vediet ked pracujes s mysql.
      ked nie odporucam skusit ako je dole spominane to google adsence ci ako, s tym som sa popravde este nestretol
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: vyhladavanie na webe 02.09.2007 | 11:10
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      • Re: vyhladavanie na webe 02.09.2007 | 11:48
        still   Návštevník
        Musim sa este vela ucit, vela ucit... :-)
        • Re: vyhladavanie na webe 02.09.2007 | 22:23
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Poviem ti ze ked to zvladne 14 rocny sopliak (ja) tak to nemoze byt nic extra pre takeho znalca ako si ty :) Staci sa tomu trosku venovat
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: vyhladavanie na webe 03.09.2007 | 00:03
            still   Návštevník
            Odkial vies kolko mam rokov (ked porovnavas)? ;-) a ze som nejaky znalec? :-D
            S mysql nepracujem dlho a som skor samouk, takze k takymto vecickam som sa este nedostal..
            ale inak, v dnesnej dobe je obrovske mnozstvo informacii, ktore sa jednoducho nedaju vsetky naucit, aj ked sa clovek snazi :-)
            • Re: vyhladavanie na webe 04.09.2007 | 13:12
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              presne tak. Cim viac toho vies, tym viac si uvedomujes, ze kolko toho este vlastne nevies ;)
              • Re: vyhladavanie na webe 04.09.2007 | 14:54
                still   Návštevník
                Alebo tiez..
                Scio me nihil scire.
                Viem, ze nic neviem.
                (Sokrates)
                • Re: vyhladavanie na webe 11.09.2007 | 19:47
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Ako sa to ma spravne citat? To scio... ? Chcem nachrovat :D
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: vyhladavanie na webe 11.09.2007 | 20:32
                    still   Návštevník
                    jednoducho, scio :-)
                    presne tak ako sa to pise, "c" sa cita ako "c" ak nasleduje za nim e, i, y, alebo ae, inak sa meni na k.
                    Aby som sa nepomylil vytiahol som radsej ucebnicu latinciny :-D