zdroje softvéru

Sekcia: Konfigurácia 02.09.2007 | 16:14
Avatar Martin Smatana Mandriva 2008  Používateľ
Konečne som sa včera dostal k tomu, aby som si pustil do mašiny MDV 2007 Spring a zrazu som zistil, že to má zopár nežiadúcich múch.

Cez Kontrolné centrum som si pridal zdroje (Distribučné zdroje) a keď si idem niečo nainštalovať cez Kontrolné centrum - Správa softvéru - Inštalácia softvéru, zisťujem, že v ponuke mám skoro z každého balíčka niekedy aj sedem rovnakých kópií. Pri staršej MDV 2007 sa mi také čosi nikdy nestalo. Systém inak beží dobre, ale toto sa mi zdá divné a nie celkom v poriadku, načítavanie trvá veľmi dlho, a to mám pridaných len 10 zrkadiel, možno keby som ich mal 20, tak by som mal z každého balíčka 15 kópií.
Dá sa to nejako umravniť?
Som také malé a hlúpe linuxácke embryo, ale rastiem a vyvíjam sa. Len prečo tak pomaly...
    • Re: zdroje softvéru 02.09.2007 | 17:04
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mandrivu som nikdy nejako zvlast nepouzival. v ubuntu a debiane su zrkadla napisane v /etc/apt/sources.list. skus ci tam mas nieco tomu podobne...
      • Re: zdroje softvéru 02.09.2007 | 17:09
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        /etc/apt/sources.list tam určite nie je. Možno je chyba v tom, že nenapísal zrkadlá do zrkadiel ale ako nové zdroje. Ktovie. Mandrivu som mal iba chvíľu a stále mi nefungovali zdroje tak ako v apt :)
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: zdroje softvéru 02.09.2007 | 17:36
          Martin   Návštevník
          Robil som to presne tak isto, ako pri MDV 2007, ale správa sa to inak.
          Okrem toho sa mi zdá, že dosť veľa balíčkov na inštalačnom DVD systém nedokáže prečítať, takže musím inštalovať napr. cez ftp.pbone.net (aj keď toto by asi bolo skôr na nový príspevok).
    • Re: zdroje softvéru 02.09.2007 | 17:59
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Zbytočné zdroje sa dajú v ovládacom centre vypnúť, prípadne vyhodiť. Odporúčam vyhodiť všetky okrem tých ktoré tam boli a pridať ďalšie z Easy Urpmi. A nenechaj sa zmanipulovať istými nemenovanými ehm ubunťákmi ;).
      • Re: zdroje softvéru 02.09.2007 | 18:05
        Martin   Návštevník
        Nepridával som žiadne vlastné zdroje, mám len inštalačné DVD a zrkadlá z ponuky zdrojov softvéru v Kontrolnom centre a to sú tie isté ako na Easy Urpmi.
        Ani jeden zo zdrojom nepokladám za zbytočný (mám ich LEN 10), inak by som si neporadil so závislosťami :)