Single head vs. Dual head

Sekcia: Konfigurácia 05.09.2007 | 23:33
Michal   Návštevník
Ahojte

mam taku trochu zvlastny problem ohladom grafiky (Ati 7500).

/etc/X11/xorg.conf
Section "Device"
	Identifier	"ATI Technologies Inc Radeon Mobility M7 LW [Radeon Mobility 7500]"
	Driver		"radeon"
	Option		"MonitorLayout"		"LCD, LCD"
	Option 		"CRT2Position"		"RightOf"
	Option  	"MetaModes"		"1400x1050-1400x1050"
	Option		"MergedFB"		"true"
	BusID		"PCI:1:0:0"
EndSection

A problem je v tom ze v praci pouzivam dual head (2 monitory :) a s tymto nastavenim to ide v poho. Ale doma respektive ked nezapojim druhy monitor a nastartujem 'firefox' respektive 'thunderbird' tak sa mi nezobrazi okno. Nezobrazi sa mi ani v liste spustenych programov, bezi iba ako proces.

Riesenie ktore som nasiel je ze vo hore uvedenom nastaveni zakomentuje polozky "Option" a restartnem X-si tak uz to fici....

Dost neokrochane riesenie a preto sa xcem opytat na vas nazor.. respektive radu

Dikes
    • Re: Single head vs. Dual head 29.09.2007 | 17:34
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ponuknem odpoved s otazkou : (pytam sa skusenejsich)

      nedalo vy sa vytvorit nove uzivatleske sedenie a v jednom nastavit aby frcali 2 monitory a v druhom iba 1
      ak by to neslo v nastaveniech konta/sedenia tak mozno vytvorit skript (netusim ako) ktory by sa spusatl po starte sedenia a zmenil by xorg podla toho ktore sedenie (1 alebo 2 monitorove si vyberies)

      ak som strasne trepol tak sorry bol to len taky vyplod mojej fantazie
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Single head vs. Dual head 29.09.2007 | 18:32
        WlaSaTy   Návštevník
        dá i keď netušíš ako, nedáš šluka?

        mimochodom, asi by bolo jednoduchšie vypnúť v nastavení WM aby si pamätal posledne použitú obrazovku pre programy.
        • Re: Single head vs. Dual head 29.09.2007 | 19:00
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          dojdi do BB a dame sluka ak netuzis po nicom inom :-)))))

          a ked to ide tak daj nejaky navod ako - nech mam co listit dalsi tyzden :-/

          a myslim ze nebude stacit vypnut zapamatanie polohy a obrazovky lebo vravi ze sa mu nezobrazi vobec ani na liste, tak bude zadrhel asi inde

          alebo mozno nie co ja viem
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Single head vs. Dual head 29.09.2007 | 19:16
            WlaSaTy   Návštevník
            najprv si pozri niečo o xinerama a potom sa porozprávame o výlete. Akosi to vyzerá že sa mu daný program nakopne na externom monitore ktorý nemá zapojený a preto je vidno bežiaci proces cez ps ale na obrazovke už nie.

            iná možnosť je že sa nestihol daný program nakopnúť pretože sa mu zmenila kombinácia ip/fqn a on nepoužíva loopback.