Podpora Linuxu

Sekcia: Komunita 06.09.2007 | 12:43
Attila Tóth   Návštevník
Ahojte,

nedávno som vyhadzoval zo skrine staré niekoľko ročné, no aj niekoľko mesačné linux distribúcie ako ubuntu, či opensuse a vyhadzovať do koša sa mi vonkoncom nechcelo. A prišiel som na jednu fintu, ako si odlahčiť na srdci a aj pomôcť Linuxu. Urobil som v reálnom svete susedom v reálnej poštovej schránke, ktorá bola kúpená asi špecializovanom železiarstve či kuchenke SPAM.

Áno, jednoducho som anonymne podaroval dúfajúc, že táto snaha prinesie svoje ovocie. Ubuntu bola ešte zo serie shipers s orginlnou podtlačou a balom, takže snáď neskončil niekde na smetisku, ale niekde na poličke a možno sa mi rodí sused, ktorý v budúcnosti bude potenciálny vážny záujemca o tento systém.

Po mesiaci som nepočul, že by sa na tútu aktivitu sťažoval v paneláku, a ani som nenašiel niekde na chodbe rozhodené média, takže vyzerá to, že to bude úspešná snaha.

Čo sa týka ešte podpory Linuxu, bolo by dobré, keby sa všetci tvorcovia webu snažili dávať na javo Linuxákom, ktorý používajú tvz. dualboot, že používanie nelegálného softwaru, je nezákonne a nemorálne je, aby takto zmýšlajúci človek využíval Linux, pretože práve cracknutý soft podporuje rozširovanie a udržiavanie pozícií na trhu práve nebezpečného microsoftu pre opensource komunitu, čo potvrdil aj Bill Gates s tvrdením, že pirátstvo mu vlastne pomohlo k postaveniu byť na čele monopolu. Našťastie už ani chudobný študenti nepotrebujú cracknutý MS office, veď Openoffice či koffice je zadarmo, takže myslím je na čase dať to ľuďom pocítíť a bojkotovať crackerov a presviedčať ich na pomoc pre opensource platformu, pretože hlavy na to majú :) .

Prosím preto o pomoc a nové myšlienky, myslím, že toto je najlepšia cesta boja proti marketingu a nekalým praktikám Microsoftu. Pošlite tento odkaz svojím priateľom a známym, preložte to aj do iných jazykov a pod.

P.S.: Troška som bol inšpirovaný konšpiračnou teoriou americkej politiky a boja proti nej.

Ameriku nemusím, nech žije inteligentná Europa.


    • Re: Podpora Linuxu 06.09.2007 | 13:52
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      Geniálny nápad stymi CD......ja skusim vytlačiť aj par letákov a budem pribalovať ubuntu 7.04.... zohnať cd-cka mi problem nerobí ....takže asi podporím našu ulicu :D
      ked nevieš, tak nefušuj
    • Re: Podpora Linuxu 06.09.2007 | 18:06
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      inteligentná Europa? Ameriku ani ja nemusim ale tiez si nemyslim ze Europa ma cosi spolocne s inteligenciou
      • Re: Podpora Linuxu 06.09.2007 | 20:58
        Avatar nardew debian  Používateľ
        mas pravdu, ale mam pocit ze europa je aj tak jediny normalny svetadiel(ale je fakt ze silnu konkurenciu nema).. a teda este austra.
        • Re: Podpora Linuxu 06.09.2007 | 23:22
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          australia? to je tam, kde maju plosnu cenzuru internetu, ktoru za 40 minut prelomil 16-rocny chalan? haha
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 01:15
            Avatar nardew debian  Používateľ
            plosna cenzura internetu? o tom pocujem prvy raz.. ale aj napriek tomu v porovnani s ostatnymi svetadielmi je na tom urcite lepise
            • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 01:33
              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
              australia ?....hh...no neviem ale ja by som skor bral rusko ako konkurenta európy :D
              ked nevieš, tak nefušuj
              • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 03:15
                Avatar nardew debian  Používateľ
                rusko? krajinu kde sa bojis vyjst pomaly na ulicu? inak ako aby sme sa rozumeli, ja nevravim ze europa je uplne najvyspelejsia absolutne, ale relativne ;)
                • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 10:29
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                  a v usa sa neboja ludia vyst na ulicu?

                  radsej by som teda byval v rusku nez v usa

                  mimochodom v europe sa to zacina v tomto tiez zhorsovat
                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                  • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 21:51
                    Avatar nardew debian  Používateľ
                    >> a v usa sa neboja ludia vyst na ulicu?
                    >> radsej by som teda byval v rusku nez v usa

                    postrehol si niekde ze vyzdvihujem USA? preistotu som si cely thread po sebe prcital ale nic take som nenasiel
            • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 02:23
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_censorship_in_Australia
              http://www.efa.org.au/Issues/Censor/cens1.html#curr
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 03:13
                Avatar nardew debian  Používateľ
                tym ze som to pocul prvy raz nevravim ze to co pises nema byt pravda..
                • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 03:21
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  z nicoho ta neobvinujem, chcel som ti rozsirit obzory :D
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 04:03
                    Avatar nardew debian  Používateľ
                    ok, pri sucasnej nalade na linuxos uz zacinam byt paranoidny;)
                    • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 04:40
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      nahodou tu je klud :) ale tiez v poslednej dobe som nesledoval vela topicov
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 04:53
                        Avatar nardew debian  Používateľ
                        no neviem, mozno len mam to stastie ze si otvaram tie nespravne
                        • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 12:31
                          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                          co sa deje, nieco som zmeskal?
                          • Re: Podpora Linuxu 07.09.2007 | 21:52
                            Avatar nardew debian  Používateľ
                            kto hlada najde :P