nenabootuje

Sekcia: Konfigurácia 06.09.2007 | 17:48
Avatar gosty Kubuntu Feisty Fawn  Používateľ
Dnes som zapol Kubuntu, no file-system bol iba read-only. Tak som restartoval PC, spustil fsck na opravenie chyb. Potom som ho znova restartoval no KDE nenabehlo. Skusil som zadat prikaz fsck znova no zacalo vypisovat chyby a nefungoval ani jeden prikaz. Takze tvrdy restart. Po restarte ma uvitala smutna hlaska GRUBU Error 15 (alebo 17) a nenabehol. Asi po pol hodinovom lusteni spanielskeho Supergrub live CD som sa nabootoval do windowsu kde som chcel pomocou ext2 driverov spravit zalohu pre pripad reinstalacie, no nevytvorilo ich spravne. Mountdiag hlasi ze particia nebola namountovana. Tak som vyskusal Kubuntu Live CD, no nemohol som namountovat linuxovu particiu (windows mountnute v pohode).
Prosim nevie mi niekto pomoct ako zozalohovat subory? Su dost potrebne nechcel by som o nich prist, prosim.
Dakujem
    • Re: nenabootuje 06.09.2007 | 17:56
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      fsck si spustil na rw fs?
      • Re: nenabootuje 06.09.2007 | 17:58
        Avatar gosty Kubuntu Feisty Fawn  Používateľ
        to ti neviem povedat spustil som recovery mod a tam to spustil
        inak nastavenie v /etc/fstab mam remount-ro
    • Re: nenabootuje 07.09.2007 | 18:26
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Tuto chybu som mal aj ja, prepac ale precitas si smutnu spravu, ext3 s linuxom bol poskodeny , co je aj chyba preco nejde grub Error 17 ( disk nevie nacitat lebo je poskodeny ) Mne sa to par krat stalo ked som s linuxom zacinal a bol som zviknuty na tvrdy restart gombikom, a raz ked mi sestra vypla pocitac :))
      Treba znovu nainstalovat
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people