Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha?

Sekcia: Ostatné 07.09.2007 | 20:51
Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
napadla ma taka vec... co by som mu chcel odkazat... napadol ma taky projekt, ktory by sa dal nazvat open ubuntu.

islo by o CD (nie DVD), ktore by malo alternate instalator. Pri instalovani by bola moznost zvolit si, co sa bude instalovat. teda ubuntu, kubuntu, xubuntu a tak dalej. dala by sa nainstalovat aj zakladna skupinka balikov (bez x window) a tiez novinka - zakladne baliky + x windows + openbox. bez akychkolvek dalsich aplikacii.

CD by bolo pomerne male. Vsetky graficke programy by sa instalovali z internetu.
Dalsia moznost je pouzit plne CD ubuntu, kde by neboli programy pre windows, ale bol by tam alternate instalator a moznosti instalovat tak ubuntu (vsetko potrebne na CD), alebo kubuntu a spol (muselo by sa tahat z internetu), alebo iba textovy system (vsetko potrebne na CD) alebo zakladny system s openboxom...

Vas nazor? Sem s nim... ;)
    • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 20:56
      ---   Návštevník
      Moj nazor ,prave objavujes ameriku, ale ta je davno objavena. To je vsetko.
      • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 21:01
        fakt? a kde? kde stiahnem ubuntu s openboxom?
        • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 21:04
          ---   Návštevník
          apt-get install openbox
          • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 21:07
            no fajn. nainstalujem si textovy zaklad, dam si apt-get install openbox, a nejde spustit. mam sice s xerver (zavislosti openboxu), ale nie je nakonfigurovany, skratene povedane nejde...
    • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 20:56
      Jan Husar   Návštevník
      mark v canonical bodka co asi
    • Re: Ma niekto kontakt na Marka Shuttlewortha? 07.09.2007 | 21:13
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No ak máš neviem koľko hodín času, môžeš testovať a vytvárať v podstate vlastnú distribúciu v pohode také niečo môžeš urobiť akurát mi to pripadá ako zbytočnosť .. keďže už existujú distribúcie ako pclinuxos.