Asus A6M - nejde sietova karta

Sekcia: Hardware a Drivery 09.09.2007 | 01:31
Avatar human_fly   Používateľ
Som uzivatel notebooku Asus A6M-Q107 a po instalacii Fedora Core 6 mi vobec nechce pripojit na net ani mi nedetekuje sietovku nic...mam internet od chella a v svete linuxe som novacik pls poradte mi
    • Re: Asus A6M - nejde sietova karta 09.09.2007 | 01:51
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      aku tam mas sietovku?
      • Re: Asus A6M - nejde sietova karta 09.09.2007 | 12:53
        Avatar human_fly   Používateľ
        Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC neviem kde je chyba a taktiez nejde nastavit rozlisenie vacsie ako 1024x768
        • Re: Asus A6M - nejde sietova karta 09.09.2007 | 13:20
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ovladac alebo pouzi ovladac, zaved modul r8169
    • Re: Asus A6M - nejde sietova karta 09.09.2007 | 13:08
      dusan   Návštevník
      daj prikaz do konzoli lspci
      malo bi ťi tam vísť výpis a okrem iného ti vypíše

      00:12.0 Ethernet controller: meno čipu

      V googlu dáš vyhľadať ten cip pripadne na www.abclinuxu.cz a tam sa už podobný problém určite riešil.

      Ak zistíš ktorý modul je ovládačom pre tvoju sieťovku stačí v súbore ako root /etc/modprobe.conf pridať ďalší riadok v zmysle alias eth0 meno toho modulu dáš reštart /viem dá sa to lepšie a nie ako vo windows ale nebudem ta mýliť/

      Ak sa modul pri štarte spravne zaviedol tak mas zariadenie eth0 ktoré prezentuje tvoju sieťovku a to sa dá už jednoducho nastaviť klikátkom z fedory.

      ps. naozaj by si si mal prečítať daky manuál k linuxu napriklad aj od Bibriho je to sice pre Mandrivu ale základné princípi sú tam. Prípadne niečo zo stránok pre ubuntu.
      • Re: Asus A6M - nejde sietova karta 09.09.2007 | 13:12
        Avatar human_fly   Používateľ
        prave citam na wiki.fedora.cz inch navod...thx za pomoc pokusim sa to dneska urobit podla toho navodu a potom sa ozvem
      • Re: Asus A6M - nejde sietova karta 09.09.2007 | 13:23
        dusan   Návštevník
        ps. Zdá sa že s tou sieťovkou je problém viď abclinuxu ale novšie jadro /fedora 7 / by to možno spravila

        viď

        http://www.abclinuxu.cz/forum/show/153748

        pripadne

        http://www.abclinuxu.cz/forum/show/136007
        • Re: Asus A6M - nejde sietova karta 09.09.2007 | 14:05
          Avatar human_fly   Používateľ
          tak skusal som to podla toho navodu a vobec mi to nejde skusim to preinstalovat na fedoru 7