ubuntu - nejde zvuk

Sekcia: Hardware a Drivery 12.09.2007 | 03:04
Avatar nekko   Používateľ
caute, som zaciatocnik takze sa mi nesmejte ale neviem spojazdnit hudbu a video v ubuntu, vyhadzuje to nejaku chybu, aky driver /alebo co to linux ma/ si mam stiahnut a kde to najdem? dakujem
    • Re: ubuntu - nejde zvuk 12.09.2007 | 08:04
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ahoj, pre začiatok by som odporučil manuál pre Ubuntu od Stana Hofereka odkaz je tu a potom treba viac informácii aká zvukovka je tam a podobne. Jeden typ: Systém>Predvoľby>Zvuk tam by malo vidieť zvuk zariadenie. Ak nie tak potom Aplikácie>Príslušenstvo>Terminál v terminále zadať príkaz: sudo alsaconf vyžiada si heslo administrátora, potom stačí väčšinou potvrdzovať ponuky čo sa zobrazia. Malo by to ísť. Ešte raz opakujem málo informácii.
      • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 00:40
        Avatar nekko   Používateľ
        no ja ti neviem, ale mne proste chyba asi nejaky balik na to pretoze mi vypisuje toto:
        You do not have a decoder installed to handle this file. You might need to install the necessary plugins. zrejme si potrebujem nieco stiahnut a nainstalovat aby to slapalo.
      • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 01:23
        Avatar nekko   Používateľ
        dik za ten manual, skusam to podla toho, ale ja stale proste nemam stihanuty balik (codec| ktory musim nainstalovat
        • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 01:35
          Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
          nejde ti prehravat ziaden zvuk alebo len mp3.skus vlozit dajake cd do mechaniky ale aby to nebolo mp3.mozno len nemas spravne kodeky na prehravanie skus toto
          Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
          • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 01:41
            Avatar nekko   Používateľ
            CD z mechaniky mi funguje ale mp3 a wma mi prehrat nechce, vypisuje ze mam zle, resp. ze nemam kodeky, kde s to da staihnut?
            • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 01:44
              Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
              este mi napis aku mas distribuciu
              Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
              • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 01:47
                Avatar nekko   Používateľ
                no mam ubuntu 6.06 dapper
                • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 01:54
                  Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
                  skus wiki alebo databazu znalosti v tej databaze znalosti si naskopiruj vsetko do terminalu v sekcii multimedia a malo by ti ist vsetko prehravanie mp3,videa atd,koppirovane do terminalu spravis skratkou shift+ctrl+v
                  Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
                  • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 01:56
                    Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
                    ak ti nahodou daco nepojde tak sa kludne spytaj rad ti odpoviem
                    Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
                    • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 02:01
                      Avatar nekko   Používateľ
                      diiiky moc, zatial skusam nieco co som nasiel na ceskom webe, ak to nezabere, skusim to tvoje a pripadne sa ozvem
                    • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 02:08
                      Avatar nekko   Používateľ
                      neviem uz vazne, nasiel, stiahol som a nainstaloval balik w32codecs a furt to nejde
                      • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 02:21
                        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
                        ak chces aby ti prehravalo mp3 je tu aj lahsia cesta ktora by mala fungovav zadaj do konzoli

                        sudo apt-get install amarok


                        myslim ze amarok ma v sebe uz aj kodeky pre prehravanie mp3,ak nie tak napis do konzoli est toto a urcite by ti to malo ist sudo apt -get install libxine1-ffmpeg
                        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
                        • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 02:24
                          Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
                          aby som nezabudol aby ti prehravalo aj video tak napis do konzoli


                          sudo apt-get -y install --force-yes gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-gl gstreamer0.10-pitfdll gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse ffmpeg lame libxine-extracodecs libxine-main1 sox vorbis-tools
                          Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
                          • Re: ubuntu - nejde zvuk 13.09.2007 | 02:29
                            Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
                            ak si zaciatocnik v ubuntu tak ti odporucam precitat tuto prirucku http://wiki.ubuntu.cz/ alebo si staihni tento vesely manual http://ubuntu.kayle.sk/download.html
                            Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.