nvidia a ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 14.09.2007 | 21:36
capos   Návštevník
presiel som zo slacku na ubuntu. mozno to tu uz bolo diskutovane, ak ano tak sory ale neviem si pomoct s instalaciou drivra na nvidiu pod ubuntu. NEMAM pripojenie na net, baliky si stahujem inde. problem je, ze aktual. driver sa mi nechce spustit pod gnome, vraj mam vypnut X. klasika ctrl+alt+F* na prepnutie do textu nefunguje, neviem preco a inittab na komplet hodenie do textu po restarte som nenasiel. fakt v ubuntu neexistuje text level? a mozte mi prosim poradit nejaky repozitar, odkial mozem rucne tahat baliky? je nejaky, ktory pri baliku ma aj plaintext s obsahom balika?
    • Re: nvidia a ubuntu 14.09.2007 | 21:58
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ctrl+alt+f1 (a spol) normalne funguje. ako sa to u teba chova? tak ze uplne nulova odozva?
      • Re: nvidia a ubuntu 14.09.2007 | 22:08
        WlaSaTy   Návštevník
        on sa pýtal na runlevel, zrejme jednotku (nepoznám tó distró) alebo vypnutie gdm a aj x

        normálne sa to robilo takto.:
        sudo telinit 1
        sudo /etc/init.d/gdm stop

        ale *buntu mali priamo balík s ovládačmi od nvidie.
        • Re: nvidia a ubuntu 14.09.2007 | 23:01
          capos   Návštevník
          ajajaj pure hell. teraz pykam, ze som skusil ubuntu aj ked nesom pripojeny na net. rucne dotahovanie balikov je nocna mora:stiahnem jeden, musim dalsich 10, jeden z tych dalsich stiahnem, musim dalsich 100. ctrl+alt+F* nereaguje, zistil som ze f8 akurat ide, lenze po prepnuti do textu X stale bezi - driver sa odmietne instalovat. tahat ubuntu balik od nvidie som vzdal kvoli milionom dependencies. a kde je prosim vas ten inittab? aaa, BACK TO SLACK, buntu mozno nabuduce. pa
          • Re: nvidia a ubuntu 14.09.2007 | 23:28
            WlaSaTy   Návštevník
            boože, to akože čože na báze deb nemá inštalačný nástroj možnosť vypísať balíky (alebo rovno ich url) na stiahnutie? neverím.
            • Re: nvidia a ubuntu 15.09.2007 | 00:52
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              da sa cez aptoncd urobit CD/DVD s mnozstvom deb balickov. toto dokaze vyriesit tento problem...

              ale inak nechapem to ctrl+alt+f*. mne to vzdy chodilo a tiez chodi... a to som tych *buntu skusil dost vela... prakticky vsetko co sa len da...
              • Re: nvidia a ubuntu 15.09.2007 | 01:04
                WlaSaTy   Návštevník
                on si potrebuje zistit v prijatelnej forme zoznam balikov a popripade ho (polo)automaticky stiahnut niekde inde, on nepotrebuje vytvorit zo stiahnutych balikov lokalny repozitar, to si moze hadam tie baliky aj nahrat do /var/apr/cache ci kde sa kesuju. uz si niekedy instaloval bez internetu programy s zavislostami? skus si to.

                inak o prepnutie do textoveho terminalu mu urcite funguje {ak som spravne postrehol} ale on potreboval koli instalacii grafickeho ovladaca vypnut graficky system.

    • Re: nvidia a ubuntu 14.09.2007 | 22:54
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      ctrl-alt-backspace resetne xserver
      synaptic - klikaci instalator

      apt-cache search text editor - najde textove editory, prvy stlpec je nazvo balicku, "apt-cache search mp3 player" najde mp3 prehravace, mozes tam dat aj casti nazvov balikov, napr. apt-cache search utils, hlada to v nazvoch aj v popise

      na instalaciu: sudo apt-get install presny_nazov_balickov, napr:

      sudo apt-get install mc firefox opera skype leafpad

      ak chces len downloadovat (neviem na co ale dobre) tak aptitude download balicek
      • Re: nvidia a ubuntu 14.09.2007 | 23:05
        capos   Návštevník
        sorac, ale NEMAM NET. baliky taham inde cez mhhhhhmdddooowws. ehm, takze synaptic a aptitude je dovi.
        a pytal som sa, ako zrusit X level a nabootovat rovno do textu, v slacku level 3=text, 4=gui. takze resetnutie Xservera mi pomoze, iba ak si chcem vychutnat peknu temu v gdm, tak nic.
        • Re: nvidia a ubuntu 15.09.2007 | 01:06
          WlaSaTy   Návštevník
          v debian based sa stacilo prepnut do run levelu bez X alebo vypnut GDM, ale prikazy som ti uz pisal. nefungovali?
          • Re: nvidia a ubuntu 15.09.2007 | 01:14
            jaaa   Návštevník
            mne by sa zislo povedat ako nainstalovat nvidia driver cez apt-get ...
    • Re: nvidia a ubuntu 15.09.2007 | 12:12
      Castler   Návštevník
      Mne sa to podarilo, takze tu je ako to slapalo mne :
      Crtl+Alt+F1
      sudo /etc/init.d/gdm stop
      sudo sh /path/to/package.run


      k tomu package.run - stiahni to z nvidia.com, tam si najdi sekciu driverov pre linux,chod do Archivu, a tam po kliknuti na driver je na pravej strane okna "Supported Products List" ak sa tam nachadza tvoja karta tak to staihni a to je prave ten spominany package.run,
      a potom este restart a malo by to fachat.
      Pozn. Ctrl+Alt+F1 na vypnutie X nestaci

      S pozdravom Lama Castler