Signal 11 Co to je??

Sekcia: Ostatné 17.05.2005 | 13:57
Miso   Návštevník
Casto mi vyhadzuje "Chyba sposobena signalom 11 (SIGSEGV)" Co to znamena a hlavne Preco mi to vypisuje? Je to napr pri Kaffeine i Amarok... Diki
    • Re: Signal 11 Co to je?? 16.05.2005 | 01:12
      peter golis   Návštevník
      prvy odkaz v google: http://www.wlug.org.nz/SIGSEGV odkedy sa to deje?
      • Re: Re: Signal 11 Co to je?? 16.05.2005 | 01:54
        Miso   Návštevník
        Odkedy so SUSE instaloval :-(( t.j. shruba 3 tyzdne....no nie vzdy...
        • Re: Re: Re: Signal 11 Co to je?? 16.05.2005 | 13:35
          peter golis   Návštevník
          zostava nie je pretaktovana? pamet bola otestovana? nemal system trochu problem s diskom? vyskytuje sa to len pri tomto jednom programe?
          • Re: Re: Re: Re: Signal 11 Co to je?? 16.05.2005 | 17:06
            Miso   Návštevník
            Zostava nie je pretaktovaná (je to laptop ThinkPad R-40), problémy s pamaťou ani s diskom nie sú (prešiel som to "PC-doctor for Windows"). Robí to aj pri iných programoch.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Signal 11 Co to je?? 16.05.2005 | 23:42
              peter golis   Návštevník
              odpovede: 1) mame 2) mame ciastocne. skus pouzit memtest a nehat to zbehnut detailne (niekolko hodinovy test) 3) chyba nam 4) mame bud sa jedna o problem programoveho vybavenia ktore si nerozumie s touto distribuciou (boli tie programy sucastou distribucie alebo odkiall pochadzaju) alebo to vyzera na poskodeny disk (programy su poskodene na disku) alebo na poskodenu ram (vadna alebo pokazena) ps.: este sa moze jednat o problem swapu. oddiel disku ktory sa zvykne najviac osuchat, ak ma clovek malo pamete. ja som tak prisiel o dve distribucie.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Signal 11 Co to je?? 17.05.2005 | 12:29
                Miso   Návštevník
                ...naposledy mi to spravilo ked som zatvoril OpenOffice (pracoval v pohode).
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Signal 11 Co to je?? 17.05.2005 | 12:46
                  peter golis   Návštevník
                  tak to budes musiet skontrolovat pamet cez memtest a aj vsetky swapovacie oddiely ktore pouzivas cez badblocks. chyba bude pravdepodobne tam. ak nie, tak zazalohovat uzivatelske data a preinstalovat. ak by sa to opakovalo, tak uvidime. este je dalsia moznost, na elektrickej sieti nastava kolisanie. normalne by sme mali mat 230V. ked napajanie klesne alebo naopak stupne tak sa pocitace chovaju divne. prejavuje sa to vzdy tesne pred zacatim vykurovacieho obdobia a po jeho skonceni. ludom je zima a tak si prikuruju. a elektrarne nestihaju pruzne reagovat na odber. voci tomuto sa da branit prudovym obmedzovacom a dostatocn silnym zdrojom (nemal by byt vsak velmi naddimenzovany).
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Signal 11 Co to je 17.05.2005 | 13:07
                    Miso   Návštevník
                    ....skusim tie testy. A s tym zdrojom si asi moc neporadim, bo je to laptop.........
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Signal 11 Co t 17.05.2005 | 13:57
                      peter golis   Návštevník
                      pokial je baterka ok, tak zdroj by mal byt v pohode.