čierna obrazovka po inštalácii ATI drivera

Sekcia: Hardware a Drivery 19.09.2007 | 11:52
Peter   Návštevník
Čafte, momentálne mám PCLinuxOS a nainštaloval som z ich repozitára driver pre ATI (dkms-ati). Po inštalácii sa ma to spýtalo, či povolím reštart X, tak som dal OK. Pri reštarte to vypisovalo niečo ako "already installed" a viac som toho nestihol prečítať a skočila čierna obrazovka bez možnosti robiť čokoľvek. Teraz po každom reštarte tam (asi tesne pred možnosťou zadať usera a heslo) naskočí táto čierna obrazovka vždy. Grafiku mám ATI 9550 ak to nejako pomôže. Viete niekto poradiť, čo robiť? Lebo do linuxu sa vôbec teraz nedostanem.
    • Re: čierna obrazovka po inštalácii ATI drivera 19.09.2007 | 13:17
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      ale ano, dostanes. to ze ti nenabehne X, neznamena ze linux nejde. skus ctrl+alt+f2. potom mozme zistit ci je chyba v zle nastavenom HS a VR monitora, alebo niekde inde
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: čierna obrazovka po inštalácii ATI drivera 19.09.2007 | 16:55
        Peter   Návštevník
        Ďakujem za info, večer skúsim a napíšem.
      • Re: čierna obrazovka po inštalácii ATI drivera 19.09.2007 | 22:25
        Peter   Návštevník
        Takže, spustil som linux v safe mode a zastavil sa mi na takejto veci:

        Telling INIT to go to single user mode.
        INIT: Going single user
        sh-3.1(mriežka) - neviem dať na klávesnici mriežku :( v linuxe tuším ALT+číslo nefunguje

        Ďalej už sa nedá robiť nič. Keď som to spustil bez safe modu, bola čierna obrazovka a nefungoval ani ctrl+alt+f2
        • Re: čierna obrazovka po inštalácii ATI drivera 19.09.2007 | 22:36
          WlaSaTy   Návštevník
          :INIT: Going single user
          :Ďalej už sa nedá robiť nič.

          v single user sa nedá robiť? to mi je novinka. no klikať na ikonky v ňom nemôžeš ale bez toho sa dá spraviť viacej. skús remountnuť disk na rw a pokračovať ako keby si už bol v tom textovom móde (ctrl+alt+f2).
        • Re: čierna obrazovka po inštalácii ATI drivera 19.09.2007 | 23:35
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          mirežka je pravý alt + x
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: čierna obrazovka po inštalácii ATI drivera 20.09.2007 | 11:42
          Peter   Návštevník
          Ďakujem za všetky príspevky. Nakoľko som v linuxe ešte lama a PCLOS mám nainštalovaný krátko, t.j. ešte je miera prispôsobenia vlastným potrebám minimálna, celé som to nainštaloval odznovu, nechávam pôvodný driver a začnem RTFM :) Ešte raz vďaka.
    • Re: čierna obrazovka po inštalácii ATI drivera 19.09.2007 | 14:51
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      nabuduce to nechaj aj v zlej kategorii, dakujem :)


      admin
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: čierna obrazovka po inštalácii ATI drivera 19.09.2007 | 17:20
        Peter   Návštevník
        Ďakujem za vymazanie, veľmi to láka kliknúť na ten jeden odkaz Pridať tému :)