"Linux"? "linux"? - anketka

Sekcia: Komunita 20.09.2007 | 10:07
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Pod operacnym systemom GNU/Linux pracuje z nas vacsina... teda aspon dufam :)

Napadla ma taka anketka. Ked pisete, ako tento system skratene volate? Linux alebo linux? teda pouzivate pismeno L velke alebo male?

U internetu je to napriklad uz davno uskutocneny prechod od Internetu ku internetu. Caka nas to aj pri Linuxe?
    • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 10:33
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj stano,
      tvoja otázka je skôr na jazykovedný ústav Ľudevíta Štúra, opýtaj sa ich aký je rozdiel vo výslovnosti medzi malým a veľkým písmenom a s akým prvým písmenom sa píšu vlastné mená.

      A pošli m to ako anketu :)))))
      • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 17:28
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ľinuks vole.. ked chces anketu tak ju navrhni vlavo je takze ze "Navrhnúť anketu" .. Ked to nevies najst ( co asi nevies, kedze toto nieje prva anketa od teba vo fore, zmackni vo FF ctrl+f (akoze fájn, nájsť) a napis tam Navrh ) Nechcem byt nezdvorily ale fakt uz by si s stym mohol prestat a zacat to brat vazne, nikto tu nieje zvedavy na tvoje ankety.. Btw sorry WlaSaTy ze som nadviazal na tvoj thread, ale vsimol som si to az teraz a nechce sa mi to zase prepisovat.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 17:48
          Elven   Návštevník
          ha ha ha... po tom, co z mnozstva ankiet mi nejakym zazrakom neuznali ani jednu z mne neznamych dovodov som skusil nieco sem. ok uz s tym dam pokoj :)
          • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 18:05
            dare_devil - neprihlaseny   Návštevník
            Urcite to nebolo zazrakom. Podla mna tie ankety nemali zmysel , ako napriklad tato..
          • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 18:42
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            Tvoje ankety možno len ešte čakajú v dllllhom rade :)...
        • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 21:22
          WlaSaTy   Návštevník
          ono ešte existuje copy a paste ktoré funguje bez problémov.

          ale ajtak stanova otázka postráda zmysel, to už sa mohol rovno opýtať či sme absolvovali gramatiku na prvom stupni základnej školy kde sa učí s akým prvým písmenom sa píšu vlastné mená. to len preto som si z neho teraz zrobil prču :)
    • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 18:47
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ono trva este uhorkova sezona? :)
      • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 18:57
        Lacky   Návštevník
        Sorry, nepisem na tieto stranky poprvy krat, no vela krat sa mi stalo, ze na normalnu otazku som dostal nenormalne vymlete odpovede, ktore nemali nic spolecne s konkretnym problemom. Od teba tiez Stano. Je tu iba par ludi ktory sa dokazu odborne vyjadrit k problemu a poradit.
        Wlasaty Ti dobre poradil.
    • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 21:27
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ked pisem, tak sa snazim vsade davat GNU/Linux, pripadne Linux. A preco velke L? Lebo GNU/Linux je velky a RMS je jeho prorokom.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 21:49
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no prosim, prva odpoved na otazku. Prva rozumna po tych debatach... Dakujem

        Osobne tiez pouzivam velke L. Linux vysvetlujem vacsinou ako novinku pre ludi, ktori maju menej skusenosti s tymto systemom ako ja. je to pre nich nieco nove, nieco ine, a este s tym nie su taky zovsedneni...
        • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 21.09.2007 | 12:03
          Avatar srigi   Používateľ
          Sak sa pozri ako to pisu ostatni a zariad sa podla vacsiny.
    • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 20.09.2007 | 22:03
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Linux je názov, mal by sa teda písať s veľkým "L". Ak však už ide o linuxovú distribúciu, teda prídavné meno, správne je, samozrejme, malé "l" ;) ...
    • Re: "Linux"? "linux"? - anketka 21.09.2007 | 13:07
      Avatar chatpall   Používateľ
      stanislav hoferek to mas v obcianskom preukaze? Alebo tam mas Stanislav Hoferek? Skratene ho volam "lin.". A ked rozpravam tak poviem "linuks". Na zaujimavu otazku treba zaujimavu odpoved. Wlasateho netromfnem.
      NERUSTE TENTO UCET!!!