silverlight

Sekcia: Komunita 21.09.2007 | 02:32
Avatar zerxen Fedora,Debian, Slackware  Používateľ
Otazka pre zacatie diskusie:

"Povazujete silverlight za hrozbu pre free software?"

Tato otazka ma napadla dnes ked som na youtube nahodne vzhliadol reklamu na Microsoft silverlight. A z informacii ktore som zistil ide o napadnutie pozicie flashu + dajake feature ako spustanie aplikacii .NET rodiny priamo z prehliadaca. A mna tak napadlo ... pokial by sme vymenili vsetky flash stranky za M$ technologiu, ktoru si samozrejme bude M$ drzat nedostupnu mimo windows tak to bude podstatne vacsi pruser ako nedavno rieseny problem webu katastralneho uradu. Proste cinnost ktora je momentalne na 99.9% linux friendly by sa stala blokom dalsieho rozsirenia a pouzitelnosti Linuxu.

A teraz nieco co dufam ze zase som paranojidny ale....

Niekde som vygooglil famy ze vdaka zmluve Novell-M$ bude cez project Mono mozne dostat tuto technologiu do linuxu { Project Mono + Moonlight }. A prave pre toto sa bojim... ak vam nedoslo tak este trosku potiahnem ... Pokial bude teda tato technologia M$ Proprietary ale bude cez takuto pochybnu zmluvu ponuknute cross-platform .. Masivnemu rozsireniu sa asi vdaka popularite .NET vo svete windows nevyhneme ... a kedze podpora linuxu cez novell bude, tak aj vyvojary nebudu mat zabrany prejst na nu. A teraz to coho sa bojim ... flash veci fuc a ostane silverlight. A potom to padne, M$ odstupi od zmluvy s Novelom { vyplatia sa pokuty odstupenia } a zrusi podporu pre vsetko okrem windows ... a teraz si zoberte ze sa vela NAJvacsich killer webov stane z linuxu nepouzitelna.. napr take youtube.com ! To uz asi nebudeme davat linuxy po celej rodine { vsetkym tym clenom ktory nehraju hry } ale kedze poriadne nebudu moct browsovat tak uz moc ludi na linux nenakecame ..

Teraz osobne dufam ze ma niekto poriadne sprdne za to ze som to uplne blbo pochopil, a ja budem len rad .. lebo za cca 1 hod co vobec viem o silverlight a googleniu mam tiesnivy pocit v zaludku :(

Pokial je toto pravda, tak by som radsej vedel ze ziaden linux port silverligt na linux nebude a riskol to s bojkotom uzivatelov webou co to pouziju.. proste aby sa to vobec neuchytilo a nie sa snazit aby to aj linux mohlo "uchytit"

Vas nazor?

BTW: Srr za gramatiku, dnes narocny den a cas vlozenia postu snad je aspon aka taka polahcujuca okolnost ;-)
First they ignore you.. Then they laught at you... Then they fight you... Then you win. Ghandi
    • Re: silverlight 21.09.2007 | 10:24
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      Flash je proprietarny shit, takze je mi to jedno.
      asdf
      • Re: silverlight 21.09.2007 | 10:59
        Avatar zerxen Fedora,Debian, Slackware  Používateľ
        Spolocnost za flashom aspon nema prvorady zaujem zrusit vsetko okrem windows. IMHO
        First they ignore you.. Then they laught at you... Then they fight you... Then you win. Ghandi