Adsl AD 2622 + Feisty

Sekcia: Hardware a Drivery 22.09.2007 | 23:36
Avatar risofarago   Používateľ
Dobry den,
som uplny novacik v Linuxe, vcera som prvykrat nainstaloval Kubuntu Feisty 7.04. Pokusam sa sprevadzkovat modem AD 2622. Snazim sa riadit podla "http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/index.html", no pri zadani prikazu "sudo kate /usr/sbin/stdsl.sh mi vyhodi mnoho riadkov textu a zacina to X BadDevice, invalid or unitialized input device 167 atd.
Mnohokrat sa tam opakuje: kio (KSycoca): ERROR: No database available!
Dakujem za kazdu radu. Modem je pripojeny cez usb a svieti prva zelena a tretia oranzova dioda, no okrem toho nic neblika. Notebook Asus A6Rp
    • Re: Adsl AD 2622 + Feisty 23.09.2007 | 00:25
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Skus namiesto toho sudo kate /usr/sbin/stdsl.sh ak ti nevadi ze editor je v konzole, nemal by byt problem.
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
      • Re: Adsl AD 2622 + Feisty 23.09.2007 | 00:25
        Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
        Sorry rychlo klikam.
        sudo nano /usr/bin/stdsl.sh
        Toto som myslel.
        Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
        • Re: Adsl AD 2622 + Feisty 23.09.2007 | 01:05
          Avatar risofarago   Používateľ
          Diky. Takto mi to otvorilo subor stdsl.sh na editovanie. Editoval som ho, ulozil do /usr/sbin/, dalej som postupoval podla navodu, restartoval comp, pripojil modem, zadal
          sudo stdsl.sh start sudo pppoeconf, nic sa nespustilo, len mi vyhodilo v konsole, ze
          br2684ctl[5420]: Interface "nas0" couldn't be created, reason: File exist
          br2684ctl[5420]: Communicating over ATM 0.1.32, encapsulation: LLC
          br2684ctl[5420]: Fatal: failed to connect on socket
          pppd: Can't open options file /etc/ppp/peers/dsl-provider: No such file or directory
          A tu to zastalo
          Co teraz? Dakujem