Plocha

Sekcia: Ostatné 26.09.2007 | 21:49
Amarok   Návštevník
Chcel by som sa spytat mam prepojene dva pocitace na jednom mam Linux a na druhom mam M$ XP da sa nieako zmenit napr pozadie ked sa napojim na M$?
    • Re: Plocha 26.09.2007 | 22:11
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      cez remote desktop. ale naco je to dobre?
    • Re: Plocha 26.09.2007 | 22:29
      WlaSaTy   Návštevník
      otázkou je čo chceš dosiahnúť. či chceš ušetriť za monitor (alebo plochu na stole) s použitím hardware zvaného KVM prepínač, alebo či chceš mať primárne pripojený len jeden stroj na monitor a na druhom pracovať cez vzdialené xwindows, vnc, rdesktop alebo si len chceš nejako na diaľku meniť pozadie na počítači za ktorým sedí niekto iný a tým ho vystrašiť. akosi sa z otázky skutočne neviem vysomáriť.
      • Re: Plocha 26.09.2007 | 22:46
        Amarok   Návštevník
        Len tak si menit pozadie na dialku
        • Re: Plocha 26.09.2007 | 23:20
          WlaSaTy   Návštevník
          na pravý klik myškou na ploche sa asi nepýtaš, škoda že nevieme ak to chceš.

          ja som kedysi, keď som stiahol nejaké kvantá obrázkov, mal jeden skript čo sa pozrel koľko ich je, vylosoval náhodné číslo od jedna po počet a obrázok s daným poradovým číslom nahodil pomocou programu xv na plochu. samozrejme že to fungovalo pod všetkými verziami xwindows ale netuším či je ešte niekde dostupný akýkoľvek prehliadač obrázkov ktorý dokáže toľko čo xv, najmä keď zoberieme ako agresívne pristupujú desktopové prostredia k ploche.
          • Re: Plocha 26.09.2007 | 23:38
            Amarok   Návštevník
            Tak ja to nieako skusim dik za rady