podivne znásobený desktop

Sekcia: Hardware a Drivery 26.09.2007 | 23:33
Martin   Návštevník
Neviem, ako by som to inak nazval, ako znásobený desktop. Stalo sa mi viackrát (2 - 3-krát?), že keď som odbehol na dlhšie od zapnutého počítača, tak logicky po čase naskočil šetrič a po dlhšom čase sa monitor sám vypol. Keď som k nemu opäť prišiel a pohol myšou, aby som mohol ďalej "počítačovať", tak na monitore som mal celé pozadie s ikonkami, ale tak, že ľavá pätina (asi 20% plochy) bola ako keby okopírovaná a presunutá aj na pravú stranu monitora a vyzeralo to, ako keby sa pritom zmenilo rozlíšenie. Aj keď som pred chvíľou musel odísť a nechal som mašinu zapnutú, po návrate som mal na obrazovke možno aj 6 alebo 7 pozadí s väčším rozlíšením ako mám nastavené, naukladných na sebe ako karty a nebolo možné rozlíšiť ani jednu celú ikonku. Jediné, čo sa s tým dalo urobiť, bol tvrdý reštart.
Stalo sa to už niekomu z vás? Môže to byť porucha na grafickej karte?

MDV 2007 Spring Free
    • Re: podivne znásobený desktop 27.09.2007 | 01:34
      WlaSaTy   Návštevník
      hm, toto sa mi stalo keď som používal OpenGL aplikácie na xwindows s frame bufferom.
      • Re: podivne znásobený desktop 27.09.2007 | 19:50
        Martin   Návštevník
        Ešte sa opýtam - dá sa to nejako definitívne odstrániť?
        • Re: podivne znásobený desktop 27.09.2007 | 21:12
          WlaSaTy   Návštevník
          ja som to kedysi odstránil tak že som sa vykašlal na OpenGL pri grafickej karte ktorá nemala poriadny linuxový ovládač, ale stálo by za to skontrolovať aký ovládač sa používa v u Teba aby som netrepal blbosti.
          • Re: podivne znásobený desktop 27.09.2007 | 23:02
            Martin   Návštevník
            Vďaka za usmernenie, preskúmam to.