Plna konfiguracia servru - pomoc - navod

Sekcia: Konfigurácia 27.09.2007 | 17:38
asc666   Návštevník
Zdravim, chcel by som Vas poziadat o pomoc pri konfigurovani servru, moj problem spociva v tom, ze doteraz som server na line nemal, co pozadujem? Cez eth0 som pripojeny do internetu cez 3G tmobile internet, potrebujem ho ale dostat na urcite PC v sieti. Na dve pc by sa mal dostat aj internet a na dalsie tri nie, s tym ze v buducnosti mozno pojde aj u nich a moznost zrusit akemukolvek pc pripojenie do netu.. Na servri dhcp pouziva ip adresy vnutornej siete 192.168.0.10-254 pristup a prechod cez gw by mal bit rieseny cez mac adress jednotlivych sietovych kariet, vsetci v lokalnej sieti by mali lokalny postovy server, bez internetu, ty co maju pristup aj k internetu si aj tak budu vyberat postu cez svoje pop3 /azet,zoznam a pod.../ takze v lokalnej sieti by som chcel vytvorit mailserver pre lokalne pc, dalej by som chcel vediet ako na takejto konfiguracii /eth0 - internet, eth1 - localnet/ nastavit dns a vobec ak mi vie niekto poradit ako na to budem mu vdacny... ...nechcem to za darmo, ak to bude cim skor, tym viac zaplatim, sumu si navrhnite este predtym ako sa mi ozvete. Ak mi chce niekto pomoct /niesom zaciatocnik, ale o konfiguracii linserveru viem veeelky prd...
    • Re: Plna konfiguracia servru - pomoc - navod 27.09.2007 | 19:56
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Otazka, budu na tych ostatnych PC windows alebo linux?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Plna konfiguracia servru - pomoc - navod 28.09.2007 | 11:00
        asc666   Návštevník
        bohuzial windows, ludia ho stale vyuzivaju, lebo ju viac user friendly a je nan kopu sw, ja im nasilu lin urcite nukat nebudem, je to neeticke
      • Re: Plna konfiguracia servru - pomoc - navod 28.09.2007 | 11:05
        asc666   Návštevník
        sambu nakonfigurovanu uz mam, aj pristup k adresarom, ale nemam nakonfigurovany postovy server /len pre localnet/, lebo neviem ako na to, takisto neviem ako nakonfigurovat dns a ci vobec musi bezat, a samozrejme nemam nakonfigurovany ani pristup na gw podla macadries, tiez je to spanielska dedina a ked dam jednoducho zdielat pripojenie inetu, tak to ide na vsetky pc a to prave nechcem.... ....pouzivam mdv2007 powerpack+
        • Re: Plna konfiguracia servru - pomoc - navod 28.09.2007 | 11:22
          Avatar Tomáš Mandriva 2007.1 Spring  Používateľ
          doménový radič?
          nechcem dýchací prístroj s windowsom
          • Re: Plna konfiguracia servru - pomoc - navod 28.09.2007 | 11:32
            asc666   Návštevník
            ano samba je nakonfigurovana ako pdc /primary doman controler for nt/, teda windomenu , nie plnohodnotnu...