ako na local mail server??

Sekcia: Konfigurácia 29.09.2007 | 21:11
asc666   Návštevník
+Ziadam odbornikov o radu... Ako rozbehnem posielanie emailov na vnutornej sieti? Napr. mam postfix, bez konektivity do internetu, ale chcem n nom spravit mail server pre lokalnych pouzivatelov + rozbehat pop3 a smtp, aby aj windowsaci mohli nastavit svojich klientov /budu vytvoreny aj na lin servri ako users/. Vie mi niekto poradit? za zavinacom by som chcel mat nieco.net, pls poradte
    • Re: ako na local mail server?? 29.09.2007 | 21:38
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      A vies vobec ako funguje MTA, MUA, MDA, je to zbytocne ti to naconfigurovat ked ty nebudes vediet ako to vobec funguje, ked nastane neaky problem tak co potom zase sa budes pytat :)

      smtp vid. man postfix

      pop3 napr. dovecot

      http://www.dovecot.org/
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: ako na local mail server?? 29.09.2007 | 23:04
        asc666   Návštevník
        Ano tieto veci mam popisane a rozumiem im, ale ja sa pytam ako to nakonfigurujem, ked neviem po anglicky a vy mudrci stale vsetko mate odkazy len na manualove stranky v en. aj v man postfix je pre mna nepochopitelne popisana konfiguracia aka local net mail servra, takze sa tu pytam niekoho kto vie poradit v SLOVENCINE, mozno mi tu niekto da odkaz na manualove stranky v sk cz jazyku, alebo poradi ako to nastavit, princip fungovania viem, ale konfiguracia je popisana v english a ja nespeakujem.... som dost stary na to aby som sa to ucil, sme v unii, tak ked sa budu anglicania ucit slovinu, ja sa budem ucit eng.. a navyse som zastupcom, ze manualy k produktom, najme ak ide o linux na sk by mali bit prelozene inak si tu linux kvoli non user friendly konfiguracii postavenie neziska, takze ani ty zo svojou odpovedou si k jeho vylepseniu a postaveniu v nasej zemi neprispel... nie kazdy kto tu pise ma cas maturovat tyzdne z nastavenim servra a pytat sa cinikou ako si ty ci nam pomozu... Navyse nie kazdy kto sa tu na nieco pyta je blby.... len jednoducho nevie anglicky... to ta nenapadlo, ze teoriu mozem ovladat? .....aaaach darmo... ...si tvrdy inteligent....
        • Re: ako na local mail server?? 30.09.2007 | 00:11
          lieko   Návštevník
          ked tak po tebe citam, tak sledujem, ze ani po slovensky moc nevies (niektore tvrdky su brutalne).

          Nikto ta nenuti ucit sa po anglicky - ale ak nie si uplne sprosty tak vies, ze percentualne zastupenie ludi hovoriacich po anglicky a ludi hovoriacich po slovensky je znacne rozdielne a z toho sa lahko dovtipis, ze nikdy nebude pocet manualov v slovenskom jazyku ani z daleka porovnatelny s tymi v anglickom jazyku.

          A ak si myslis, ze niekto bude prekladat linux manualy kvoli takym idiotom ako si ty tak sa mylis.
          Linux a open source je vo vacsine pripadoch o dobrej voli programatorov a snahe prispiet a nie sa snazit votriet do priazne kazdej lame. Vsetkym si ukradnuty a ked nie si schopny nic urobit pre to aby si sa to naucil tak si zaplat microsoft riesenie - urcite dostanes navod v slovencine
        • Re: ako na local mail server?? 30.09.2007 | 00:18
          Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
          uplne suhlasim s limeom. pokial si nebol schopny napisat do google 'postfix konfiguracia' (co mi hned vyhodilo vyse 5 navodov), tak to fakt nema zmysel to tu pisat. inac pokial sa nemylim, tak uz defaultna instalacia postfixu robi presne to, co chces...
          <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
          • Re: ako na local mail server?? 30.09.2007 | 18:48
            asc666   Návštevník
            mno... takze asi tak, kupil som 2003-ojku /peniaze niesu problem/ a vsetko som mal nakonfigurovane behom 4-och hodin, dokonca aj zopar sluzieb o ktorych lin servery nemozu ani snivat..... Linux som po 5-tich rokoch definitivne odpisal.... Vsetko bezi ako ma a o bezpecnost sa vie dobre postarat aj ms... Navyse, mi odpadlo more maturovania pri rozbiehani sluzieb a absolutne blbemu konfigurovaniu... kto ma peniaze nech radsej vsadi na serverove riesenie od ms... Linuxovy magovia su sebci a uroven linuxu aj tak podla mna pada kazdym rokom.... ....aj vdaka ludom ako ste vy... Zbohom Linux World... konecne volne dycham a netrapim sa so zavislostami balikov a vyhladavania dokumentacii.... na to cas nemam... Skratka na server, ktory chcete spustit ako Domenu a navyse s NTdomenou Postovym servrom, Mysql, Dokonalým zdielanim a kopou inych vyhod /najmä dostupnostou sw/.. je riesenie jednoduche Microsoft.... Lepsia podpora, neustalty vyvin a navyse jeho stabilita sa vraj obrovsky zlepsila... Kamarat robi spravcu a on Linux vystriedal u nich v podniku uz pred 4-mi rokmi a musel ho restartovat iba pri vymene hdd za väcssi/ na jeho odporucanie som dnes rano utekal do ms a dostal trial verziu na vyskusanie, tak uvidim... ale za kratku dobu som mal nastavene vsetko co som chcel a nezabijam uz cas patranim po blbostiach okolo Linux-u. Prajem Vam vela zdaru, ale ja narozdiel od Vas nemam cas sa je..t s koninami okolo nastavovania lin serveru, najme ak vsetci klienti bezia na win-och. Vela stastia a zbohom.... Linux uz nikdy viac....

            P.S.: Moja slovencina je v pohode, ale pisem urovnou vraj odbornikou tohoto fora, a pritom nevedia ani ako nahradit plnohodnotne ntdomenovy radic...
            • Re: ako na local mail server?? 30.09.2007 | 18:55
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              konecne o jedneho bfu menej. a ze tento den bude o nicom...
              • Re: ako na local mail server?? 30.09.2007 | 19:10
                WlaSaTy   Návštevník
                Presne tak.

                Človek ktorý tvrdí že to vie sa nepotrebuje pýtať na kompletný návod a konfigurácia mu nebude trvať 4 hodiny. Ale zaujímalo by ma ako sa dá kúpiť MS WNT server 2003 cez víkend, predsa len obchodná transakcia sa dá vykonať cez internet ale fyzické odoslanie inštalačných médií sa striktne vykonáva počas pracovných hodín a nie cez víkend. Zaujímalo by ma čo by povedala BSA na takúto chválu microsoftích produtov.
            • Re: ako na local mail server?? 30.09.2007 | 20:37
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Takuto spravu kazdy den a svet by bol hned ovela krajsim miestom na zivot :)
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity