nefunkcny usb_suspend

Sekcia: Konfigurácia 30.09.2007 | 19:01
Avatar mmatko   Používateľ
dobry, skompiloval som si jadro (2.6.13-15) koli podpore usb_suspend, no zbytocne... kompilacia a instalacia kernelu prebehli v poriadku... ja viem, ze novsie jadro by sa zislo, ale zatial slapem na tomto... neporadi niekto, kto s tym ma skusenost, ze kde moze byt zadrhel? dik... (teplota cpu 47 st C, po pripojeni a odopjeni usb cca 53 st C trvalo (do restartu))
    • Re: nefunkcny usb_suspend 30.09.2007 | 21:18
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Hmm, čo má spoločné USB Suspend s CPU? USB Suspend je na uspanie USB v dobe keď sa nepoužíva. Ušetrí to približne 1W.
      • Re: nefunkcny usb_suspend 30.09.2007 | 23:01
        Avatar mmatko   Používateľ
        pokial viem, tak nesuspendovany usb driver trochu zatazi cpu... odrazi sa to na teplote cpu... mam to odskusane na inom distre a jadre - v momente, ked sa hardwarovo detekovalo usb device a driver sa 'prebudil', teplota cpu vyletela o 5-6 st C. Po umountnuti a fyzickom odpojeni (ked sa driver 'suspendol') teplota za par sec. skocila spat...

        ale uz som nasiel zdroj problemu - v jadre je sice podpora pre usb_suspend, no konkretny driver ho nepodporuje...

        hladam nieco, co by dokazalo driver 'uspat' bez nutnosti jeho odstranovania a zavadzania v pripade potreby... ak nieco take existuje...