USB externy disk

Sekcia: Hardware a Drivery 02.10.2007 | 00:03
stando   Návštevník
zdravim,
mam externy disk (MybBook 250 alebo co...). Pripojeny USB. Vypina sa sam po nejakych x minutach necinnosti. Distro je gentoo.

1, Da sa to nejako nastavit aby to nerobil? Nejako inak ako cron + cp :-)

2, Nechat ho +-15x za den zapnut/vypnut alebo nechat bezat +-12 hodin vkuse.

dik
    • Re: USB externy disk 02.10.2007 | 01:04
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      hdparm by to nezvladol?
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: USB externy disk 02.10.2007 | 01:18
      WlaSaTy   Návštevník
      no, závisí ako sa dohodne elektronika s diskom. niekedy to zvládne hdparm, niekedy sdparm, niekedy sg_start (sg3-utils) a niekedy si môžeš trhnúť nohou ako ja s barakudou a elektronikou od Cypress Semiconductor. holt, to máš tak s tými odľahčenými firmware, ale pokiaľ si tam riskol nslu2, tak tí to už riešili.
    • Re: USB externy disk 30.06.2008 | 20:07
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Dobrý deň,
      chcel by som si kúpiť externý HDD, konkrétne sa teraz rozhodujem medzi týmto: Western Digital 320GB 16MB EXT WDH1B3200E a týmto: Western Digital 320GB 16MB EXT WDH1U3200E.

      Sice neviem ake su medzi nimi rozdiely okrem ceny, ale to je teraz vedlajsie.
      Na svojom normalnom HDD mam Ubuntu a na tom externom by som chcel skusat ine distribucie. Preto sa chcem spytat ci nebude problem stym externym HDD ? Ci sa bude dat nato nainstalovat distro a potom po spusteni PC ci budem mat v Grub-e na vyber aj to novo nainstalovane distro ???
      Dakujem za kazdu radu.
      Slackware
      • Re: USB externy disk 03.07.2008 | 12:05
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        To vazne mi stym nikto nevie poradit ???
        Nenajde sa ani jeden clovek, co ma na externom disku Linux ???
        Slackware
        • Re: USB externy disk 03.07.2008 | 14:10
          --   Návštevník
          ked som instaloval linux na externy disk tak som mysli nemal ziadne specialne problemy s vynimkou toho ze som sa musel trocha pohrat s nastavenim grubu.
        • Re: USB externy disk 03.07.2008 | 14:12
          --   Návštevník
          na skusanie distier mam radsej vyhradenu 10 GB primarnu particiu na primarnom harddisku. len si treba dat pozor aby som stale zavadzac instaloval do root particie daneho distra a nie do mbr. grub mam nastaveny tak ze mi to z mbr chainloaduje prislusnu particiu testovacieho distra ked ho chcem spustit.