inštalácia zo zdrojákov - šak nie som blbý

Sekcia: Ostatné 20.05.2005 | 16:04
Avatar fermez mdk 10.1  Používateľ
big big problem - zo zdrojákov nenainštalujem nič. nie som žiadny zelenáč a už som čo-to skompiloval, ale na iných počítačoch, na mojom to proste nejde. ani v mdk10, mdk9, slackware, či vo fedore. pýtam sa preto: môže za to hardware? onboard grafika, onboard sound, noname mb, niečo v biose, jadre ... je to možné??? hlavne mi tu prosím nepíšte aby som si prečítal readme, nainštaloval programy potrebné na kompiláciu, ani čarovné slovíčka ./configure make su make install ... tam problém nie je. ďakujjem.
    • Re: inštalácia zo zdrojákov - šak nie som blbý 18.05.2005 | 11:25
      borgcube   Návštevník
      ak ti prebehla kompilacia v poriadku a chces to naistalovat, tak musis byt root.
      • Re: Re: inštalácia zo zdrojákov - šak nie som blbý 18.05.2005 | 11:30
        Avatar fermez mdk 10.1  Používateľ
        o to tu nejde... vždy kompilujem ako root a configure mi väčšinou prebehne v pohode ale make vzhlási vždy - error, check your install... z toho ma ide urvať, keby to fungovalo ako má, tak vypíše nejakú normálnu chybu, a viem ako ju napraviť ...ale toto je šialenstvo, drzosť check your install - shit
        • Re: Re: Re: inštalácia zo zdrojákov - šak nie som 18.05.2005 | 12:33
          borgcube   Návštevník
          aky presne je ten chybovy vypis?
          • Re: Re: Re: Re: inštalácia zo zdrojákov - šak nie 18.05.2005 | 12:42
            Avatar fermez mdk 10.1  Používateľ
            error: check your install
            • Re: Re: Re: Re: Re: inštalácia zo zdrojákov - šak 18.05.2005 | 15:47
              peter golis   Návštevník
              a nic ine? ako vyzera cely vystup z configure? a z make? mozno si len nieco prehliadol lebo to nezacinalo textom error.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: inštalácia zo zdrojákov - 18.05.2005 | 17:53
                dusanp   Návštevník
                Aký máš prekladač možno je to chybná verzia asi na ten by som sa zameral. Asi aj devel balíky si nainštaloval že(aj majster tesár ...:-))
                • _Re: inštalácia zo zdrojákov - 19.05.2005 | 12:21
                  fermez   Návštevník
                  2petergolis: teraz si to uz presne nepamaetam bolo to asi pred mesiacom ale vem ze tam nebolo nic coho by sa dalo chytit. ked som kompiloval na kamaratovom compe tak tie errory boli vzdy take ze sa z nich dalo vycitat jadro veci a opravit ale tu nic. 1000 warningov, za nimi ok a potom v náhodnú dobu praask. raz sa mi jeden program celkom pekne rozbehol a kompiloval sa uz nejakých 15 minut ale potom padol. ostatne padaju do minuty. Otazka je stale ta ista nemuoze to byt hardwerom? 2dusanp: ano aj devel baliky. verzia gcc - si teraz nespomeniem - tie co su v mdk10.1, fc3, slacware10...
                  • Re: _Re: inštalácia zo zdrojákov - 19.05.2005 | 16:33
                    peter golis   Návštevník
                    >a potom v náhodnú dobu praask. vyzera to na vadny hardware. otestovat pamet cez memtest niekolko hodinovym testom - cez vikend to zapni a chod sa prejst - vecer si to precitas, a aj swap cez badblocks. tak isto odporucam aj overit teplotu procesora. keby toto vsetko bolo v poriadku, tak preinstalovat (system mohol byt vypnuty nekorektne a neboli zapisane diskove operacie - na toto su citlive najme novsie disky). a pred preinstalovanim badblocks na cely disk ci neodchadza disk. popripade po instalacii alebo pocas nej nainstalovat a zapnut podporu pre S.M.A.R.T na diskoch. ak by sa to opakovalo, tak postupne odoberat z pocitaca komponenty povkladane do slotov (sietovku, grafiku, zvukovku). mozno ze je tam len pichnuta nejaka nekvalitna karta, alebo zdroj jednoducho nestiha utiahnut vsetky komponenty. toto si neuvedomuju skladaci co vlozia najnovsiu graficku kartu ktora ma spotrebu viac ako zvysne periferie.
                    • Re: Re: _Re: inštalácia zo zdrojákov - 20.05.2005 | 14:14
                      fermez   Návštevník
                      toto je to na co som sa pytal ... aj ked .. vsetko je onboard muozem laborovat akurat s tou pamaetou a so smartom. tie testy skusim. vdaka
    • Re: inštalácia zo zdrojákov - šak nie som blbý 20.05.2005 | 16:04
      koli@koli.sk   Návštevník
      Pre mna to vyzera cosi ako problem s pamatou. Sice nepises ani aky program kompilujes ani aky procesor ci verzia gcc tak sa da tazko pomoct. Ale asi by som vyskusal skompilovat nieco velmi jednoduche ako mc napr. Ak to zbehne tak by som fakt hladal problem bud v ram alebo cpu.