bluetoot a pair

Sekcia: Hardware a Drivery 12.10.2007 | 21:55
marekl   Návštevník
Caute. Mam ubuntu 7.04 a mobil SE k700i. Ako mam telefon sparovat s PC? chcem preniest data z tel do PC. Opacny prenos mi ide. Mam BT microcom. Vdaka
    • Re: bluetoot a pair 13.10.2007 | 00:38
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      myslím že ten kto navrhoval terajšiu anketu vedel čo robí :D
      ...........
      zisti ako ti ho system detekoval a namountuj ako zariadenie
      ked nevieš, tak nefušuj
      • Re: bluetoot a pair 13.10.2007 | 01:59
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        A keby si mu rovno poradil ako to má zistiť? Alebo to nevieš? Načo vlastne píšeš "radu", keď nič neporadíš?

        Teraz k veci. Napíš po pripojení mobilu dmesg . A na konci by malo byť niečo o tom mobile (ale ak sa pripája cez bluetooth nie som si istý, či tam vôbec niečo bude - nemám s tým skúsenosti).
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: bluetoot a pair 13.10.2007 | 02:01
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Sakra. Druhou časťou príspevku som odpovedal v podstate do zlého vlákna. Ospravedlňujem sa za to. Patrilo to autorovi otázky (to keby náhodou niekto nevedel).
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: bluetoot a pair 13.10.2007 | 02:59
      still   Návštevník
      sudo apt-get install gnome-obex-vfs obexfs obexftp obexpushd obextool

      Neviem, presne ktore obex baliky, preto som dal vsetky..
      gnome-obex-server

      A na telefone si daj pridat zariadenie, zadas kod na telefone a aj na pc (zobrazi sa ti vyzva, alebo bublinka pri ikone) a pri odosielani z tel sa ta spyta kam to chces ulozit.

      Resp. ked si spustis "bluetooth-applet" a mas vyssie spominane veci nainstalovane, kliknes pravym na ikonku a das si vyhladat zariadenia a potom pripojit... a ides normalne cez nautila :-)
      • Re: bluetoot a pair 16.10.2007 | 22:57
        marek   Návštevník
        gnome-obex-vfs mi nexce naistalovat... zrejme mi niektory repozitar chyba... mozes dat nejaky tip? po spusteni gnome-obex-server mi pri vyhladavani zariadeni a zadani hesla vypise pristup odmietnuty aj napriek tomu, ze davam spravne heslo...tj pc sa ma ani nespyta na overenie hesla
        • Re: bluetoot a pair 16.10.2007 | 23:59
          still   Návštevník
          Tusim som mal s tym aj ja problem... neviem teraz presne, ale asi som nainstaloval balicek z Debianu. A to, ze to nejde je asi preto, ze sa ti ten balicek nenainstaloval...
          V novom Ubuntu to ide v pohode, ak by pomohlo :-)
          • Re: bluetoot a pair 17.10.2007 | 22:46
            marek   Návštevník
            oki... skusim teda novsiu instalaciu.. ale myslim, ze prave taketo riesenie odradza mnohych uzivatelov od instalacii lin na PC..