Video stream

Sekcia: Ostatné 15.10.2007 | 10:00
Castler   Návštevník
Zdravim vsetkych Lin-friendly ludi,
mal by som taku otazku na vsetkych. Kto rozchodil v sucasnosti prehravanie televiznych novin na Markize. Podotykam vsetkych prispevkov za sebou pod akoukolvek distribuciou. Tzn. Vybrat vsetko -> Spustit vybrane a prehraju sa CELE televizne noviny. Berte to ako moj mini vyskum. Prosim uvedte distro, browser a video player. Dakujem za reakcie!
    • Re: Video stream 15.10.2007 | 10:45
      Martin   Návštevník
      Ja ich prehrám bez najmenších problémov, mám MDV 2007 Spring, používam Konqueror a automaticky prednastavený KMplayer, aj keď len s maličkou obrazovkou "zabudovanou" do stránok markízy. Všetky príspevky sa prehrajú plynule, pekne na seba nadväzujú, a to mám pomalý internet a taký pomalý Konqueror, až je niekedy utrpenie surfovať s ním.
      • Re: Video stream 15.10.2007 | 21:59
        Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
        Mne s PCLinuxOS s Konquerorom tak isto bez problemov. S tym rozdielom, ze mne Konqueror ide rovnako svizne, ako Firefox.
        • Re: Video stream 15.10.2007 | 22:00
          Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
          A este som zabudol podotknut, ze som to nerozchodil ja. Fungovalo to hned po nainstalovani PCLinuxOS.
          • Re: Video stream 17.10.2007 | 00:35
            Castler   Návštevník
            Tak to budem musiet skusit, inak PCLinuxOS vyzera na perspektivne distro. V kazdom pripade dakujem za prispevok a ocakavam dalsie :o)
    • Re: Video stream 15.10.2007 | 23:02
      lieko   Návštevník
      sice sa to chvilu rozbiehalo (neviem ci chyba u mna alebo u markizy) ale potom uz ide ako po masle

      slackware / firefox / mplayer plugin
      • Re: Video stream 15.10.2007 | 23:23
        Martin   Návštevník
        Najprv sa musí naplniť "caché", až potom sa začne prehrávať. To "caché" je čosi ako operačná pamäť videoprehrávača.
        • Re: Video stream 15.10.2007 | 23:36
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          prečo ten dlžen ? je to cache (vyrovnavacia pamäť)
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: Video stream 16.10.2007 | 00:45
            Martin   Návštevník
            Nehádam sa, zdalo sa mi, že to tam bolo napísané s dĺžňom, ale keď som pozrel ešte raz, tak naozaj, nebolo. Ale zdalo sa mi to asi preto, lebo to je slovo francúzskeho pôvodu a ten dĺžeň by tam pasoval.
            • Re: Video stream 16.10.2007 | 15:07
              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
              cache je anglického pôvodu a znamená "skladište"
              ked nevieš, tak nefušuj
              • Re: Video stream 16.10.2007 | 21:33
                Martin   Návštevník
                Tzv. angličtina obsahuje asi len 30% slov originál anglického pôvodu, zvyšných asi 70% je v skutočnosti latinského pôvodu a dostali sa do angličtiny po normanskom vpáde v roku 1066. Samotná francúzština, ako možno vieme, vznikla z ľudovej latinčiny, ovplyvnenej franským a možno aj keltským jazykom.

                Dokonca aj také typické "anglické" slovo ako "black" nie je originál anglické, ale bolo do angličtiny prevzaté od predchádzajúcich obyvateľov starej Británie, nazývaných Piktovia.

                Takže tvrdenie, že nejaké slovo je "anglické", sa dá veľmi často zbaštiť len s oboma očami prižmúrenými a veľkou dávkou tolerancie.
        • Re: Video stream 16.10.2007 | 11:57
          lieko   Návštevník
          to je mi jasne, ale mne dlho trvalo kym sa naloadoval mplayer plugin